Komunikaty PR

Odkryj azjatyckie desery, które pokochali Polacy

2023-07-10  |  13:00
Biuro prasowe

Egzotyczny deser dla fanów soczystego mango

Mango sticky rice, czyli mango z kleistym ryżem, to autentyczna perła kuchni tajskiej. To proste, ale niezwykle smaczne danie, które wkradło się już kilka lat temu do wielu polskich serc. Deser ten tworzą dwa główne składniki – dojrzałe, soczyste mango i kleisty ryż gotowany w mleczku kokosowym. Choć przepis wydaje się prosty, to przygotowanie odpowiedniego ryżu może okazać się problematyczne dla amatorów niewprawionych w azjatyckich smakach. 

Clue deseru mango sticky rice jest delikatne, kremowe, aromatyczne mleczko kokosowe, które doskonale przełamuje świeżość, a jednocześnie słodycz owocu. Mango można układać bezpośrednio na kulce ryżu lub obok – komentuje Linh Ziółkowska, managerka restauracji Wi-Taj.

Mango sticky rice to deser, który jest zarówno smakowity, jak i piękny wizualnie. Powinni go spróbować wszyscy fani soczystego mango, które w tym przepisie odkryć można w zupełnie nowej odsłonie!

Daj się zaskoczyć smażonym… bananem!

Kolejnym azjatyckim deserem, który zdobył popularność w Polsce, są banany smażone w aromatycznym cieście, z dodatkiem wiórków kokosowymi. Brzmi nietypowo? W Azji to jeden z tradycyjnych deserów, którym na co dzień zajadają się mieszkańcy Tajlandii czy Malezji. Przepyszne połączenie słodkich, dojrzałych bananów, delikatnego ciasta i chrupiących wiórków kokosowych to spełnienie marzeń miłośników kulinarnych kontrastów. Jak oryginalnie przyrządza się ten deser? Banany są obtaczane w cieście z mąki ryżowej i cukru, a następnie smażone na złocisty kolor. Po usmażeniu pozostają delikatne w środku, a na zewnątrz posiadają pyszną, chrupiącą skórkę. Podawane są zwykle w duecie z wiórkami kokosowymi, które jeszcze bardziej podkreślają smak deseru. 

Azjatyckie przysmaki na wyciągnięcie ręki

Mango sticky rice i banany w cieście z wiórkami kokosowymi to tylko dwa przykłady azjatyckich deserów, które zdobyły serca Polaków. W rzeczywistości kuchnia azjatycka oferuje wiele innych wspaniałych słodkości, które można odkryć, nie wyjeżdżając do Azji! Często są one przygotowywane z egzotycznych dla nas składników, takich jak owoce tropikalne czy coraz bardziej popularne w Polsce mleczko kokosowe. Ich smaki bywają prawdziwie zaskakujące i różnorodne, co sprawia, że eksploracja azjatyckiej kuchni staje się fascynującym doświadczeniem dla podniebienia!

Azjatyckie desery, takie jak mango sticky rice i banany w cieście z wiórkami kokosowymi, wprowadzają do polskiej kuchni nutę egzotyki i bogactwa smaków. Są one doskonałym przykładem na to, jak różnorodne kultury kulinarne mogą się wzajemnie inspirować i cieszyć się popularnością na całym świecie. Z naszych obserwacji wynika, że te dwa smakołyki zdobyły serca wielu polskich miłośników słodkości, stając się niekiedy ich ulubionymi deserami! Zachęcamy do spróbowania tych azjatyckich przysmaków i odkrycia ich wyjątkowego smaku – komentuje Linh Ziółkowska.

Dzięki większej dostępności składników azjatyckich, z łatwością można dziś spróbować tych wyjątkowych deserów w różnych miejscach w Polsce, a jednym z nich jest warszawska restauracja Wi-Taj. Lokale serwujące kuchnię azjatycką także chętnie rozszerzają swoje menu o autentyczne azjatyckie słodkości, umożliwiając gościom odkrywanie zupełnie nowych smaków

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.