Komunikaty PR

Odnawiają stare rowery i przekazują potrzebującym

2021-10-05  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.26 MB )

Fundacja OddajRower od czterech lat naprawia i serwisuje w Białymstoku podarowane jej przez ludzi stare rowery. Odrestaurowane jednoślady przekazuje tym, których na ich kupno nie stać. Teraz chce rozszerzyć ideę na całą Polskę. Pierwszych 300 osób, które wesprze inicjatywę w nagrodę dostanie wieszak na rower od alu-frost.

- Na początku miała to być jednorazowa akcja. Pomysł był prosty. Zaapelowaliśmy do białostoczan, by przekazali nam zagracające piwnice i mieszkania, nieużywane już lub zepsute rowery. My je odnowiliśmy i podarowaliśmy potrzebującym: dzieciom z domów dziecka i ośrodków opiekuńczych, podopiecznym organizacji zajmujących się rodzinami o niższym statusie materialnym - opowiada Tomasz Gosk z Fundacji OddajRower. - Okazało się jednak, że zainteresowanie tematem i zapotrzebowanie przerosło nasze wyobrażenia. Postanowiliśmy więc, że działamy długofalowo. Teraz do inicjatywy dołączają kolejne miasta z całego kraju. Spodziewamy się, że finalnie zbiórkę rowerów będziemy prowadzić w 10 dużych aglomeracjach w Polsce, m.in. w Warszawie, Łodzi, Lublinie.

Zbiórka na części

Fundacji udało się zaangażować w przedsięwzięcia serwisy rowerowe z tych miast. Wszyscy działają na zasadzie non profit, np. nie pobierają opłat za robociznę. Organizatorzy potrzebują tylko środków na części do rowerów. By je pozyskać Fundacja uruchomiła zbiórkę na platformie https://zrzutka.pl/yr8bbh .

Zamierza wyremontować 600 rowerów. Szacuje, że na nowe części do każdego wyda średnio 100 zł. Potrzebuje więc ok 60 tys. zł. Równoległe szuka sponsorów, którzy wesprą akcję, także wśród największych rowerowych firm. Szykuje niespodzianki.

Dla pierwszych 300 osób, które zadeklarują, że przekażą nam swój jednoślad mamy w prezencie designerskie wieszaki na rower, które przekazała nam firma alu-forst z Sowlan.

- mówi Tomek Gosk.

Wieszak na rower od alu-frost

Alu-frost to znany producent akcesoriów samochodowych, ale ostatnim jego hitem ofertowym są właśnie wieszaki na rower.  Jest to zestaw składający się dwóch podpór na koła i wieszaka na pedał (plus akcesoria do montażu). Elementy mają dekoracyjny rowerowy motyw. Są niewielkie i dyskretne, a jednocześnie bardzo solidne. Jak wyglądają można zobaczyć na stronie: https://alaser.pl/produkty/1741-wieszak-na-rower.html?fbclid=IwAR394Ag72QXIw9fVnFWOTsOnfX9oX4HDm-JgRDNjC49T2t7IQFJ_2pSxoFI

Przede wszystkim jednak cała konstrukcja wieszaka jest bardzo wytrzymała - dodaje Piotr Świrko, prezes alu-frost. - Udźwignie nawet 25 kilo, a nawet więcej. Można go dopasować zarówno do rozmiarów roweru jak i do rodzaju ściany. Na dodatek jest po prostu ładny. Jeżeli ktoś ma małą piwnicę, lub niewielką komórkę lokatorską, albo po prostu chce mieć porządek w przestronnym garażu to ten wieszak jest świetnym rozwiązaniem.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.