Odwiedź Fundację Avalon, w Strefie NGO, na Open’er Festival!
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Wakacje to czas festiwali i różnych imprez kulturalnych. Open’er Festival, który odbywa się w Gdyni, co roku przyciąga tłumy. Od środy, 28 lipca, teren lotniska Kosakowo wypełni się festiwalowiczami spragnionymi dobrej muzyki i świetnej zabawy. Na terenie festiwalu można będzie również znaleźć strefę NGO, w której po raz pierwszy pojawi się Fundacja Avalon, aby edukować o niezależnym życiu osób z niepełnosprawnościami. Zespół Fundacji Avalon będzie czekał na każdego, kto będzie chciał zaczerpnąć rzetelnej wiedzy na temat niepełnosprawności!
Misja edukacja
Festiwalowy czas to przede wszystkim dobra zabawa, jednak przebywający na Open’erze będą mieli również okazję do pozyskania wartościowej wiedzy. Fundacja Avalon, która od ponad 16 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, zaprasza do edukacyjnej strefy na festiwalu, podczas której uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w quizie o dostępności oraz o seksualności osób z niepełnosprawnościami. Wszyscy, którzy odwiedzą stoisko Fundacji Avalon, będą mogli przejechać się na wózku aktywnym, który jest nieodłącznym elementem codziennego życia wielu osób z niepełnosprawnościami.
Zespół Projektu Sekson Fundacji Avalon, który zajmuje się seksualnością i rodzicielstwem osób z niepełnosprawnościami, od 29 czerwca do 1 lipca będzie prowadził warsztaty z zakresu języka inkluzywnego i savoir vivre’u wobec osób z niepełnosprawnościami. W sobotę 1 lipca o godzinie 16.00 nie zabraknie również debaty na ważny temat: “Dlaczego seksualność osób z niepełnosprawnościami to w Polsce temat tabu? - o badaniach przeprowadzonych przez Fundację Avalon, w ramach Projektu Sekson”. Swój udział w debacie już potwierdziła Bogumiła Siedlecka-Goślicka – aktywistka, działaczka na rzecz praw osób z niepełnosprawnościami, członkini Zespołu Eksperckiego Projektu Sekson.
Zapraszamy do naszej strefy edukacyjnej na terenie Open’er Festival! Będzie to doskonała okazja, aby po raz kolejny przełamywać tematy tabu w kontekście niepełnosprawności. Czekamy na wszystkich codziennie i zapraszamy do skorzystania z aktywności na naszym stoisku. Jesteśmy pełni festiwalowej energii, aby przekazywać wiedzę i wspólnie tworzyć świat bez barier.
Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson Fundacji Avalon.
Strefa NGO będzie czynna w godzinach 15.00 - 00.00.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.