Odwiedź Mazowiecki Jarmark Rozmaitości!
Niecodzienna impreza targowa odbędzie się 5 grudnia w Centrum Handlowym Blue City
w Warszawie. Klienci, którzy w tym dniu odwiedzają galerię, będą mogli wziąć udział w „Mazowieckim Jarmarku Rozmaitości, czyli Targach Ekonomii Społecznej”, gdzie swoje produkty zaprezentują podmioty ekonomii społecznej: spółdzielnie socjalne, warsztaty terapii zajęciowej, przedsiębiorstwa społeczne, centra integracji społecznej, fundacje oraz stowarzyszenia.
W miasteczku targowym na poziomie minus 1, na kilkudziesięciu pięknie udekorowanych stoiskach ze świąteczną ofertą, będzie można kupić oryginalne produkty i wyroby: rękodzieło ludowe, stroiki świąteczne i ozdoby na choinkę, maskotki i przytulanki, torby na ramię, mydełka zapachowe, gry edukacyjne, domowe przetwory kulinarne, „swojskie” wędliny, a także - miody, herbatki, zioła, pierniki, biżuterię, świeczki zapachowe, kartki świąteczne oraz wiele innych rzeczy, których wyliczyć nie sposób! Będzie można także poznać ciekawych ludzi, dowiedzieć się na czym polega społeczny biznes, zaopatrzyć się w prezenty na święta, czy popróbować potraw regionalnej kuchni mazowieckiej. A wszystko to, w ramach promocji tego ważnego społecznie sektora, jakim jest ekonomia społeczna.
Wydarzenie, organizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, będzie również okazją do uhonorowania laureatów 8. edycji konkursu fotograficznego o ekonomii społecznej zorganizowanego pod hasłem: „Dzień z ekonomią społeczną. Poznaj usługi społeczne”. Wieczorem zaś, podczas uroczystej gali w kinie „Helios”, najlepszym podmiotom oraz osobom zaangażowanym w rozwój i promocję przedsiębiorczości społecznej na Mazowszu, zostaną wręczone prestiżowe wyróżnienia „Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej”.
Impreza odbywa się 5 grudnia br. (w czwartek), w godz. od 10.00 do 18.00, na poziomie -1 (przy fontannie).

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.