Open the door for Tubądzin - zobacz nowy odcinek cyklu o wyjątkowych wnętrzach
Nowy odcinek cyklu Open the door for Tubądzin zabiera do gustownie urządzonej przestrzeni restauracyjnej. Bistro MonoCafe w Łodzi zaskakuje nietuzinkowymi rozwiązaniami aranżacyjnymi. W jednym miejscu spotyka się architektura XIX-wiecznych zakładów produkcyjnych oraz nowoczesność.
W odrestaurowanym kompleksie łódzkiego Monopolis mieści się Mono Cafe & Bistro, prowadzone przez Annę Zając i jej męża Jakuba. W ich lokalu czuje się ducha historii, ale też można zasmakować w nowoczesnej i oryginalnej kuchni.
Chcąc połączyć kultową czerwoną cegłę z nowoczesnością, projektanci sięgnęli po produkty idealnie scalające dwie konwencje. Tak powstała przyjemna przestrzeń, która przyciąga nie tylko aromatem świeżo parzonej kawy, ale również perfekcyjnie dopracowanymi detalami. Nie brak tu zarówno oryginalnych elementów wykończenia pamiętających okres PRL, industrialnych nawiązań z metalem w roli głównej, jak i… miękkiego weluru. Aranżacja prezentuje się zjawiskowo.
W nowym odcinku Open the door for Tubądzin właściciele Mono Cafe & Bistro opowiadają o stylu soft loft, który pozwala płynnie połączyć pamiątki przeszłości ze współczesnością. Zdradzają też skąd czerpią inspirację w sferze designu oraz w codziennej pracy. Zestawienie wyjątkowej estetyki wnętrza z wyrafinowaną kuchnią zapewnia niepowtarzalne przeżycia sensualne.
Odcinek można oglądać już od 28 marca. Pojawił się on równocześnie na kanale marki w serwisie YouTube oraz na profilach społecznościowych w serwisach Facebook i Instagram.
Open the door for Tubądzin to cykl, który zabiera widzów do domów oraz pracowni polskich artystów i miłośników unikalnych wnętrz. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć niezwykłe wnętrzarskie aranżacje stworzone przez i dla rodzimych twórców. Goście cyklu pokazują jak żyją, pracują, a także dzielą się swoimi inspiracjami aranżacyjnymi.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.