Paczki z prezentami dla seniorów z sąsiedztwa – świąteczna akcja Wola Parku
Ze względu na trwającą pandemię Wola Park szuka nietypowych rozwiązań, aby nadal być blisko swoich sąsiadów i lokalnej społeczności. Jednym z nich są świąteczne paczki z upominkami, które w grudniu trafią do 100 seniorów mieszkających w okolicy. Wola Park do akcji zaprosił także swoich klientów. Upominki można przekazywać do 16 grudnia. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z dwoma klubami seniora prowadzonymi przez Spółdzielnię Mieszkaniową Wola.
Wola Park organizuje świąteczną akcję polegającą na przekazaniu seniorom prezentów. W paczkach znajdą się zarówno podstawowe produkty spożywcze, jak i dodatki świąteczne czy słodycze. Do udziału w akcji pomocowej Wola Park zaprosił swoich klientów. Na terenie obiektu handlowego powstało specjalne stoisko, w którym kupujący mogą zostawiać prezenty dla seniorów. Jest tam zamieszczona lista inspiracji z przykładowymi potrzebami. Stoisko zostało zlokalizowane na parterze przy Cukierni Sowa. Wcześniej 5 grudnia, a teraz jeszcze 12 i 13 grudnia (sobota i niedziela) w godzinach 12.00-20.00 klienci mogą zostawiać tam prezenty oraz porozmawiać o szczegółach akcji z jej organizatorami. W pozostałe dni podarunki można zostawić w Punkcie Informacyjnym Wola Parku. Prezenty będą zbierane do 16 grudnia.
– Cieszymy się, gdy nasi sąsiedzi myślą o Wola Park jako miejscu spotkań. Zależy nam, aby zachować stały kontakt z lokalną społecznością i wspierać jej członków na wszelkie sposoby. Nieustannie szukamy nowych pomysłów w tym zakresie – mówi Kamila Popławska-Bernatowicz, Customer Experience Leader Wola Parku i dodaje – Przygotowanie paczek świątecznych dla seniorów z Woli to gest, poprzez który chcemy uprzyjemnić ten wyjątkowy okres naszym sąsiadom. Mamy nadzieję, że prezenty wywołają uśmiech na ich twarzach.
Upominki trafią do podopiecznych dwóch klubów seniora prowadzonych przez Spółdzielnię Mieszkaniową Wola, zlokalizowanych w Warszawie, przy ul. Powstańców Śląskich 108A/22 oraz przy ul. Bolkowskiej 2C. Przekazanie paczek nastąpi z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.
– Od ponad 35 lat organizujemy spotkania dla seniorów z naszej Spółdzielni. Przed pandemią organizowaliśmy uroczyste spotkania świąteczne, jeździliśmy na wycieczki, a w ramach Uniwersytetu Czasu Wolnego zapraszaliśmy podopiecznych na zajęcia ruchowe, np. pilates czy taniec – opowiada Jolanta Łukasiak, Dyrektor Ośrodka Kultury i Edukacji SM WOLA – Ze względu na obecną sytuację zawiesiliśmy dotychczas prowadzone aktywności. Jesteśmy jednak w stałym kontakcie z naszymi podopiecznymi i pomagamy im w codziennych czynnościach, np. umawianiu wizyt do lekarzy. Zwłaszcza teraz ważne jest dla nich wsparcie oraz dobre słowo – dodaje.
Obecnie do klubów seniora działających przy SM Wola należy 100 osób. Prezenty trafią do podopiecznych tuż przed świętami – między 21 a 23 grudnia.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.