Park Handlowy Matarnia dzieli się dobrem
Personal PR
Grunwaldzka 44
80-241 Gdańsk
karolina.matysek|personal-pr.pl| |karolina.matysek|personal-pr.pl
+ 48 880 887 363
personal-pr.pl/
Trudna sytuacja społeczno-ekonomiczna, w której wszyscy znajdujemy się od niemal roku coraz wyraźniej odciska swoje piętno. Działalność instytucji, które na co dzień zajmują się niesieniem pomocy potrzebującym stała się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Kontynuując działania na rzecz lokalnej społeczności centrum postanowiło wesprzeć nowo powstałą Poradnię Psychologiczno-Psychoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży przy gdańskim szpitalu psychiatrycznym oraz przekazać paczki do Banku Żywności w Gdańsku.
Działania prospołeczne od wielu lat są bliskie Parkowi Handlowemu Matarnia. W tym roku, w skłaniającej do namysłu atmosferze Świąt Wielkiej Nocy, centrum przekazało do Banku Żywności w Gdańsku w sumie 77 kg różnorodnych produktów spożywczych, w tym kawę, herbatę, przyprawy, słodycze czy bakalie. Żywność jeszcze przed Świętami trafiła do sklepów charytatywnych i najbardziej potrzebujących rodzin, których budżet został w ten sposób odciążony.
W dobie koronawirusa w szczególnie trudnym położeniu znalazły się również dzieci i młodzież, dlatego Park Handlowy Matarnia po raz kolejny postanowił wesprzeć Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku. W czerwcu 2020 roku do placówki trafiły artykuły RTV i AGD, sprzęt elektroniczny i multimedialny, a także materiały do terapii zajęciowych oraz produkty pierwszej potrzeby. W tym roku poradnia otrzymała laptopy, telefony i drukarkę, które usprawnią działania i kontakt z podopiecznymi.
- Jako Park Handlowy Matarnia pragniemy wspierać lokalną społeczność, której czujemy się częścią. W dobie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa nie pozostajemy bierni i czynnie włączamy się w pomoc najbardziej potrzebującym. Wsparcie Poradni Psychologiczno-Psychoterapeutycznej i Banku Żywności to kolejna inicjatywa centrum, która ma na celu poprawę jakości życia i funkcjonowania podopiecznych gdańskich instytucji – mówi Monika Jaworska, Specjalista ds. współpracy z lokalną społecznością.
To kolejna akcja Parku Handlowego Matarnia na rzecz ochrony zdrowia w dobie koronawirusa. Do tej pory centrum angażowało się w różnorodne projekty pomocowe m.in. społeczną inicjatywę #WzywamyPosiłki, gdzie przekazano produkty spożywcze dla stacji pogotowia ratunkowego. We współpracy z Caritas Polska PH Matarnia podarował paczki żywnościowe dla ubogich i osób starszych. Dodatkowo, w ramach akcji #WspierajmySię centrum doposażyło Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, a wraz z innymi centrami handlowymi z grupy INGKA zorganizowało koncert charytatywny na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która prowadzi Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Wydarzenie, które odbyło się online, śledziło 160 000 widzów.

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.