Pełen życia i wolności letni festiwal Witariada już w lipcu!
Agencja Face it!
Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
j.gniadzik|agencjafaceit.pl| |j.gniadzik|agencjafaceit.pl
+48 510 189 848
https://agencjafaceit.pl/
Niezależni artyści, wspólne muzykowanie, ćwiczenia dla ciała i duszy, miasteczko dla dzieci, a przede wszystkim dużo zdrowego jedzenia przygotowanego ze świeżych warzyw i owoców. W dniach 16-18 lipca, w Kawęczynie, położonym 40 km na południe od Warszawy, odbędzie się druga edycja Witariady – wielkiego festiwalu zdrowego życia.
Na 32 hektarach otwartej przestrzeni na uczestników czekać będą niezliczone atrakcje, w tym koncerty, prelekcje, gry i zabawy dla najmłodszych. W tym roku organizatorzy – ekipa „Odmładzania na Surowo” – pragną, by wydarzenie, poza promocją dobrej, roślinnej diety i korzyści wynikających z ruchu na świeżym powietrzu, skupiało się na temacie wolności.
Wydarzenie dla całych rodzin
Na olbrzymim, strzeżonym polu namiotowym będzie można spędzić dwie noce wspólnie z innymi uczestnikami festiwalu. Na miejscu czekać będą oczywiście wszelkie udogodnienia, takie jak toalety i prysznice. Dokładamy wszelkich starań, by zachować najwyższe standardy higieniczne i by każdy mógł się wśród innych ludzi czuć komfortowo i bezpiecznie – zapewnia Mariusz Budrowski, główny pomysłodawca Witariady –samochody z przyczepą kempingową zaparkują na wielkim parkingu. Tych, którzy preferują najbardziej komfortowe warunki uspokajam: w pobliżu festiwalu znajduje się kilka przemiłych hoteli i pensjonatów, w których możecie się zatrzymać. Warto jednak spędzić czas jak najbliżej miasteczka festiwalowego – wieczorami planowane są koncerty i śpiewy przy ogniskach, a z rana będzie można poćwiczyć i pomedytować, spędzić ten czas razem.
Spragnieni kontaktu z innymi ludźmi
W zeszłym roku zdecydowaliśmy, że ze względu na niepewną sytuację w kraju, nie zorganizujemy żadnego stacjonarnego wydarzenia – wyjaśnia Mariusz Budrowski. Społeczność pasjonatów zdrowego stylu życia tęskni jednak za sobą nawzajem! Wszyscy chcemy spotkać się znów na żywo, bo w tym trudnym, pandemicznym czasie, wielu z nas odczuwało prawdziwą samotność. Dla nas – jako, że zawsze działamy wspólnie i razem chcemy dbać o siebie – to kilkudniowe spotkanie to pierwsza okazja od półtora roku, by się zobaczyć.
Zespół „Odmładzania na Surowo” od lat gromadzi wokół siebie potężną grupę miłośników diety roślinnej, z którymi na żywo spotkali się już sześć razy w ramach wydarzeń pod hasłem „Surowe Życie”. Za każdym razem co najmniej tysiąc osób przyjeżdżało z całego kraju, ale też ze świata, by wspierać się nawzajem w swoich dążeniach do zdrowszego życia. Gdy jesteśmy z innymi, jest nam po prostu łatwiej trzymać się naszych postanowień. Im nas więcej, tym większe otrzymujemy wsparcie i tym większą mamy motywację do zmiany i trwania w niej – jest pewien Mariusz Budrowski.
Zdrowy styl życia od najmłodszych lat
W tym roku organizatorom zależy szczególnie na tym, by uczestnicy festiwalu przybyli wraz ze swoimi dziećmi. Dla dzieci przygotowujemy moc atrakcji, m.in. dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, muzyczne i edukacyjne – opowiada Mariusz Budrowski. Dzieciaki mają się po prostu dobrze bawić i przy okazji uczyć od nas – pasjonatów zdrowego życia – jak przyjemna i smaczna może być dieta roślinna, i jak prosta może być zmiana na lepsze w codziennym funkcjonowaniu człowieka. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci – chcemy więc zasiać w młodych osobach to ziarno wiedzy i pasji.
Muzyka, zabawa i… edukacja dla wszystkich!
Dorosłym i seniorom organizatorzy zaserwują wszechstronną rozrywkę. Planujemy trzy dni koncertów. Wystąpią m. in. zespoły Daj to Głośniej, Future Folk czy ShataQS – zdradza organizator. Przy ogniskach będziemy razem grać na gitarach i na bębnach, więc muzykowanie będzie się odbywało także spontanicznie i „oddolnie”. Wielu artystów ludowych, inspirujących się kulturą słowiańską potwierdziło już swój udział w Witariadzie. Czeka nas więc spotkanie z rękodziełem, warsztaty garncarskie i lekcje dotyczące życia dawnych ludzi, wypełnionego pięknymi zwyczajami.
Na festiwalu pojawią się prelegenci, którzy podzielą się solidną porcją wiedzy o zdrowiu, naturalnym leczeniu i diecie, będącej centralnym punktem festiwalu – wśród nich będą m. in. Aga Kirchner z USA, pasjonatka witarianizmu, czy dr Miłość, specjalistka od uczuć, emocji, relacji, życia i rozwoju.
Samo zdrowie na talerzu
Na uczestników festiwalu czekać będzie mnóstwo smacznego, zdrowego jedzenia. Spróbować będzie można specjałów kuchni wegetariańskiej, wegańskiej, frutariańskiej i witariańskiej. Wystawcy, chcący pokazać się na wydarzeniu, wciąż mogą zgłaszać do organizatorów. To zdrowe jedzenie stanowi dla nas najistotniejszą kwestię – podsumowuje Mariusz Budrowski. Poza tym, że uczestnicy festiwalu mają się dobrze bawić, odpoczywać i zdobywać wiedzę, to przede wszystkim chcemy, by najedli się do syta pysznych, świeżych sezonowych produktów i mieli okazję, by poznać kuchnię roślinną z nowej, jeszcze lepszej strony.
Informacje i szczegóły festiwalu Wiatariada
Wszelkie informacje dotyczące festiwalu uzupełniane są na bieżąco na stronie www.witariada.com. Wciąż można kupić bilety i wziąć udział w tym pełnym energii wydarzeniu jako wystawca czy prelegent. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do stworzenia z nami przepięknej atmosfery i najpiękniejszego wydarzenia tego lata!
Mariusz Budrowski to współautor projektu „Odmładzanie na Surowo” – jego aktywność na facebooku obserwuje ponad 400 tys. osób, a kanał na YT subskrybuje prawie 300 tys. oglądających. Mariusz jest witarianinem, autorem bestsellera: „Surowe Zdrowie”, książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy”, „Moje 90 dni” oraz książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”. Dodatkowo jest także pomysłodawcą programów na odchudzanie, festiwalu Witariada, oraz konferencji Surowe Życie. Swoimi działaniami Mariusz chce inspirować Polaków do zmiany ich stylu życia i diety na takie, które przyniosą im zdrowie i poprawią jakość ich codziennego funkcjonowania.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.