Piknik na 3 sposoby – z rodziną, przyjaciółmi i na randkę
Aby przeżyć piknik marzeń, wcale nie potrzebujesz wyjątkowego miejsca. Piknikowa magia schowana jest tak naprawdę w koszu piknikowym. Kolorowe pojemniczki mogą skrywać prawdziwe kulinarne skarby, które na świeżym powietrzu będą smakować jeszcze lepiej. Zwłaszcza, jeśli pokusimy się o własnoręczne przygotowanie piknikowych przekąsek. Potrzebujesz podpowiedzi i inspiracji? Służymy pomocą!
Piknik rodzinny – czas tylko dla Was
Piknik w rodzinnym gronie może być niezapomnianym wydarzeniem zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Niemniej ci drudzy najlepiej wiedzą, że rodzinny piknik rzadko kiedy oznacza leniwe wylegiwanie się na kocu. Najważniejszym elementem pikników z dziećmi są towarzyszące im atrakcje – wspólna gra w piłkę, badmintona czy ulubioną planszówkę. Nie ważne jak intensywny czas przed wami, nie zapomnijcie, by zadbać o odpowiednie uzupełnianie spalanych kalorii. W wiosenne i letnie dni musimy pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów. Obok aromatycznych kompotów i orzeźwiających herbat mrożonych, doskonałym sposobem, by skutecznie ugasić pragnienie, są koktajle na bazie świeżych owoców oraz mleka lub kefiru.
Planując posiłki na świeżym powietrzu postawcie na proste i sprawdzone przepisy, które będą smakować każdemu. Tu liczy się nie tylko smak, ale także kolor i aromat. Dzieci jedzą oczami. Nawet królowa polskich śniadań – kanapka z prostych składników, przygotowana w fantazyjny sposób, jest w stanie oczarować małych smakoszy. Niemniej jednak rodzinny piknik to dla nich ekscytująca przygoda. Warto więc zaserwować im z tej okazji coś, czego zwykle nie ma na stole. – Idealnie w małych rączkach zmieszczą się fantazyjnie zakręcone ślimaczki z ciasta francuskiego. – podpowiada Ewa Polińska, MSM Mońki. – Przekąski z dodatkiem żółtego sera zapewnią maluchom i rodzicom energię do wspólnej zabawy. – dodaje. Przepis na ślimaczki z ciasta francuskiego zamieszczamy pod tekstem.
Rodzinny piknik to naprawdę ciekawy sposób na celebrowanie wolnych weekendów. Wspólne biesiadowanie na świeżym powietrzu nie tylko wzmocni rodzinne więzi, ale także pozwoli skutecznie naładować baterie na kolejny aktywny tydzień.
Randka z koszem piknikowym
Chcąc zachwycić swojego partnera lub partnerkę nietuzinkowym pomysłem na randkę, zaproś ją czy jego na piknik w niecodziennym otoczeniu. Nawet w środku miasta możesz znaleźć miejsce, które z pomocą odpowiedniej aranżacji wywoła niezapomniane wrażenie. Poszukaj takiego, które zapewni Wam odrobinę intymności i spokoju – nieoblegana plaża, ustronny park miejski, leśna polana. Oczaruj swojego partnera nie tylko miejscem, ale także zawartością kosza piknikowego.
Do serca ukochanej osoby najmilej trafiać przez żołądek. Nie musi się to jednak wiązać z przygotowaniem kilkudaniowego, pracochłonnego menu. Sprawdzonym smakołykiem na przepyszną randkę na świeżym powietrzu są paluchy z tortilli z serem Gouda MSM Mońki, papryką, pomidorami i dodatkiem afrodyzjaku, w postaci płatków chilli (przepis znajdziesz pod tekstem). Piękne okoliczności przyrody, ukochana osoba u boku, fantastyczne doznania kulinarne… Czego chcieć więcej?
W plenerze z przyjaciółmi
Aby zaplanować niezapomniany piknik w gronie przyjaciół i znajomych, najważniejsza jest dobra organizacja. Wybierz czas i miejsce w oparciu o preferencje swoich gości. Możesz skorzystać z uroków własnej działki lub z miejskiej, ogólnodostępnej infrastruktury nad jeziorem, stawem, bądź rzeką. Zatroszcz się, aby nikomu nie zabrakło talerzy, sztućców, kubeczków, kieliszków, serwetek, a przede wszystkim – dobrego jedzenia.
– Na piknik w gronie znajomych i przyjaciół szczególnie sprawdzają się drobne przekąski „na raz” - radzi Ewa Polińska, MSM Mońki – Wspomniane wcześniej ślimaczki z ciasta francuskiego, koreczki z soczystych owoców, warzyw i aromatycznego sera lub tradycyjne, chrupiące tosty z niecodziennym nadzieniem, sprawdzają się zawsze i wszędzie.
Często decydujemy się organizować przyjęcia piknikowe na zamkniętych tarasach lub ogródkach działkowych. Dzięki temu mamy pewność, że nasze towarzystwo nie będzie przeszkadzało innym użytkownikom ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej. Czy jednak warto się ograniczać? Piknik w gronie znajomych i przyjaciół to dobry czas, by odkrywać nowe miejsca. Jesteście gotowi na spontaniczną wycieczkę „przed siebie”? Gwarantujemy, że takie wyprawy będziecie wspominać jeszcze przez długie lata.
Ślimaczki z ciasta francuskiego
Składniki:
- 200 g szynki parzonej
- 200 g świeżych pieczarek
- 2 łyżki oleju
- 200 g sera podlaskiego MSM Mońki
- 150 g kapusty pekińskiej
- 4 sztuki pomidorów suszonych z oleju
- pieprz do smaku
- 2 rolki (ok. 375 g każda) gotowego ciasta francuskiego
- 1 jajko
Wykonanie:
Szynkę pokroić w drobną kostkę, pieczarki w plasterki i podsmażyć na oleju, aż z pieczarek odparuje woda. Wystudzić, dodać starty ser, suszone pomidory pokrojone w paseczki i drobno posiekaną kapustę. Doprawić do smaku pieprzem i solą oraz dokładnie wymieszać.
Na płaty ciasta francuskiego równomiernie rozłożyć farsz, zwinąć i pociąć na parocentymetrowe krążki. Każdy posmarować roztrzepanym jajkiem i upiec w rozgrzanym piekarniku (ok. 180°C) na złoty kolor. Podawać z ulubionym zimnym sosem np. czosnkowym.
Paluchy z serem Gouda MSM Mońki
Składniki:
- 4 placki tortilli
- ser gouda w plastrach MSM Mońki
- świeży rozmaryn 3-4 gałązki
- płatki chili do smaku
Wykonanie:
Blat stołu spryskać wodą i ułożyć na nim placki tortilli. Na każdy placek położyć po trzy plasterki sera Gouda MSM Mońki, posypać posiekanym rozmarynem i delikatnie oprószyć płatkami chili. Tak przygotowane ciasto zrolować i pociąć na mniejsze kawałki. Następnie ułożyć na talerzu, całość owinąć folią spożywczą i odłożyć do lodówki na 20 minut, żeby zmiękły. By zrobić dip wystarczy umyte papryki, pomidora i obrany czosnek wyłożyć na papier do pieczenia, upiec w rozgrzanym do 220 stopni piekarniku przez około 20 minut. Gdy skórka na papryce częściowo się przypali wyciągnąć warzywa z piekarnika, a papryki na parę minut włożyć do foliowego worka. Następnie obrać ze skórki. Z pomidora zdjąć skórkę, przełożyć do wyższego pojemnika, dodać pieczony czosnek, obrane papryki, wszystkie pozostałe i składniki i zmiksować. Wcześniej przygotowane zrolowane z serem tortille wyjąc z lodówki i zgrillować ze wszystkich stron na rozgrzanej patelni.
Smacznego!

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.