Komunikaty PR

Planujesz zrobić pierwszy tatuaż? Podpowiadamy, jak się do niego przygotować

2021-04-01  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

Wiosenne miesiące coraz bliżej, a Ty od dłuższego czasu myślisz o zrobieniu sobie kobiecego tatuażu? Masz wiele pomysłów na wzór, a do tego nie wiesz jaki wybrać rozmiar i kolor? Zastanawiasz się, gdzie rozpocząć poszukiwania studia lub tatuażysty, który zarezerwuje Ci termin i zrealizuje Twój pomysł szczególnie teraz, w czasie pandemicznych miesięcy? Razem z ekspertami INKsearch pomożemy Ci znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i rozwiać wszystkie wątpliwości. Sprawdź, jak krok po kroku przejść przez proces od pomysłu na tatuaż kobiecy, aż po realizację wymarzonego projektu i o czym warto pamiętać. 

Tatuaże damskie – od czego zacząć?

Internet to prawdziwe źródło inspiracji o panujących trendach w robieniu tatuaży dla dziewczyn, popularnych stylach, wzorach i miejscach, w których jest wykonywany. Jeżeli wiesz, że chcesz zrobić pierwszy tatuaż, ale nie masz na niego pomysłu – warto zacząć od poszukania inspiracji na portalach kobiecych w kategorii „tatuaż” lub na platformach dla miłośników tatuażu czy tablicach pomysłów dostępnych w Internecie. To pierwszy krok, który pozwoli Ci sprawdzić, jakie trendy panują, a także w jakich stylach są tworzone tatuaże damskie.

 Do najczęściej wybieranych wzorów przez kobiety należą motywy florystyczne, zwierzęce, inspirujące cytaty lub słowa oraz małe i subtelne tatuaże w postaci zdobienia tzw. ornamenty, które mogą stanowić pewnego rodzaju biżuterię na ciele. Warto na początku swojej drogi po pierwszy tatuaż damski zaczerpnąć inspiracji w Internecie i sprawdzić, który styl i motyw nam najbardziej odpowiada, czy bardziej podobają nam się kolorowe wzory czy też może czarno-szare tatuaże. Jeżeli po tych poszukiwaniach nadal nie wiemy na co chcemy się zdecydować lub nie znaleźliśmy żadnego projektu, który oddawałby naszą wizję, to warto ten temat pozostawić otwartym do przedyskutowania z odpowiednim artystą mówi Marta Wierzba, host programu „Polskie Dziary”.

Tatuaże dla dziewczyn – lineart, dotwork, a może handpoke?  

Do najpopularniejszych stylów wybieranych przez kobiety należą te, które pozwalają tworzyć delikatne tatuaże. Przykładem jest „lineart” w formie jednej kreski, którą wykonuje się często małe tatuaże damskie, jak delikatne napisy, kwiaty oraz niewielkie, ukryte na ciele symbole. Jeśli natomiast szukasz czegoś oryginalnego, zwróć uwagę na styl dotwork, który charakteryzuje się praktyką punktową. Projekt złożony jest z kropek, rozmieszczonych w jednakowych odległościach, co daje efekt głębi. Z kolei popularny handpoke, który bardziej stanowi technikę tatuowania, niż sam styl – polega na tym, że artyści nie używają elektrycznych maszynek a pióro zakończone pojedynczą igłą lub kilkoma. To pewnego rodzaju powrót do korzeni w sztuce zdobienia ciała. To również polecana metoda do tworzenia delikatnych i małych tatuaży.

Tatuaż damski – w jakim miejscu na ciele zrobić? 

Wybierając wzór na pewno myślałaś już nad tym, gdzie chcesz go zrobić. Tatuaż damski na ramieniu, nadgarstku a może udzie? Jeśli nie jesteś pewna czy wybrany przez Ciebie projekt będzie wyglądał dobrze na którymś z tych miejsc, skonsultuj się z wybranym tatuażystą. Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze, nie każdy projekt będzie dobrze się układał na wybranej partii ciała. Przykładem mogą być zgięcia na ciele lub miejsce na kręgosłupie, między łopatkami. Decydując się na kobiecy tatuaż w tej lokalizacji trzeba pamiętać, że skóra w tym miejscu „pracuje”, czyli w zależności od tego czy będziemy mieć ściągnięte łopatki czy też będziemy lekko zgarbieni, tatuaż może wyglądać inaczej. Nieodpowiednie wykonanie, zbyt mały lub zbyt duży projekt w tym miejscu może skutkować jego deformacją.

Po drugie – warto wziąć pod uwagę ból, który w mniejszym lub większym stopniu towarzyszy realizacji. Każdy z nas ma inną wytrzymałość, dlatego jeśli jesteśmy wrażliwi na ból, to lepiej zdecydować się na miejsce mniej unerwione, gdzie tkanka tłuszczowa jest większa a skóra – grubsza.

Jak pokazują dane z platformy INKsearch, w zestawieniu TOP 3 najczęściej wybieranych miejsc na tatuaż damski jest przedramię, ramię, plecy oraz nadgarstek i żebra. Przy dwóch ostatnich lokalizacjach trzeba wziąć pod uwagę, że ból może być większy. Szczególnie, jeśli mówimy o żebrach. Wybierając miejsce na ciele warto zastanowić się czy nasz wymarzony wzór ma być widoczny czy też lepiej, żeby w razie potrzeby był możliwy do ukrycia. Pomimo rosnącej akceptacji tatuaży, w pewnym zawodach nie zawsze jest on mile widziany – mówi Marta Wierzba.

Wymarzony tatuaż damski – jak zarezerwować termin w czasie pandemii?

Wybór tatuażysty oraz studia, w którym będziesz wykonywała swój pierwszy tatuaż jest jednym z najważniejszych decyzji przy jego tworzeniu, dlatego zanim zdecydujesz się na konkretnego artystę warto, abyś poszukała informacji i co ważniejsze, opinii na temat wykonywanych przez niego prac. Do tego można sprawdzić jego oficjalne konta w mediach społecznościowych, profil firmowy salonu, jeśli w nim przyjmuje swoich klientów, a także warto zajrzeć na platformę, gdzie prezentuje swoje najlepsze prace i na której możesz bezpośrednio się z nim skontaktować, żeby zadać kilka nurtujących Cię pytań. To wygodne i bezpieczniejsze rozwiązanie zwłaszcza w dobie pandemii.

Każdy tatuażysta ma inny styl wykonywania prac, dlatego warto wybrać kogoś, kto bazując na naszych pomysłach stworzy indywidualny projekt i najlepiej odda jego klimat. Możemy wyszukiwać artystów bezpośrednio poprzez salon w danym mieście lub zdecydować się na kontakt z polecenia. Ta druga forma jest bardziej ryzykowana, ponieważ musimy pamiętać, że każdy ma inny gust i poczucie estetyki, dlatego warto dobrze się upewnić, że to właśnie ten artysta będzie dla nas najlepszy. Dobrym sposobem jest wykorzystanie platformy, która ułatwi nam poszukiwania. W INKsearch mamy największą bazę polskich artystów, a także ponad 500 z zagranicy. Do tego podział na miasta, style, czy konkretne wzory, co pomoże nam w wyborze odpowiedniego tatuażysty – mówi Mat Łagowski.

Tatuaże damskie 2021- Ile kosztuje ich zrobienie?

Jeżeli chodzi o przedział cenowy, to wszystko zależy od wielkości projektu i liczby wykonywanych sesji. Tej informacji dowiemy się po skontaktowaniu z wybranym artystą i ustaleniu szczegółów wykonania tatuażu. Co ciekawe, według analizy użytkowników platformy INKsearch – blisko 4 na 10 klientów zainteresowanych jest tatuażem w granicach 200 – 500 zł, ale dla ponad 32 proc. cena ma drugorzędne znaczenie. – Dobrze, aby cena nie była głównym czynnikiem, który decyduje o tym, jaki projekt wykonamy, bo niesie to za sobą ryzyko, że efekt końcowy nam się nie spodoba. Wiele salonów daje możliwość opłacenia usługi w kilku transzach, dzięki temu jesteśmy w stanie ponieść większy koszt za projekt, ale jednocześnie dostajemy to o czym marzyliśmy, a nie tatuaż, który będzie tylko „półśrodkiem” – mówi Marta Wierzba.

To już ostatnia prosta do zrobienia swojego pierwszego tatuażu. Ekscytujące, prawda? Mogłoby się wydawać, że w dobie pandemii rezerwacja oraz kontakt z tatuażystami będzie sporym problemem - jednak nic bardziej mylnego. Według serwisu, w ubiegłym roku aż 68 proc. spośród 500 tys. użytkowników INKsearch stanowiły właśnie kobiety. Wybrały one ten sposób na umówienie wizyty na swój pierwszy tatuaż. Teraz czas na Ciebie, żeby zrobić krok w kierunku spełnienia marzenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Atrakcyjne oferty na 5-lecie sklepu online Lidl Polska Biuro prasowe
2024-04-24 | 11:05

Atrakcyjne oferty na 5-lecie sklepu online Lidl Polska

Zawsze. Więcej. Online. Sklep internetowy Lidl Polska świętuje swoje 5. urodziny! Z tej okazji, na klientów czekają atrakcyjne rabaty na cały asortyment, który obejmuje bogatą
Styl życia Otwarcie pierwszego sklepu Lidl Polska w Andrespolu!
2024-04-24 | 11:00

Otwarcie pierwszego sklepu Lidl Polska w Andrespolu!

Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 25
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-04-24 | 10:00

„Misja dla 4 łap”, czyli charytatywny zlot moto klasyków

Nie od dziś wiadomo, że łodzianie mają wielkie serca – także w stosunku do czworonogów! W sobotę, 27 kwietnia, na rynku Manufaktury odbędzie się wyjątkowy, charytatywny Zlot Samochodów Klasycznych „Misja dla 4

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.