Komunikaty PR

Planujesz zrobić pierwszy tatuaż? Podpowiadamy, jak się do niego przygotować

2021-04-01  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

Wiosenne miesiące coraz bliżej, a Ty od dłuższego czasu myślisz o zrobieniu sobie kobiecego tatuażu? Masz wiele pomysłów na wzór, a do tego nie wiesz jaki wybrać rozmiar i kolor? Zastanawiasz się, gdzie rozpocząć poszukiwania studia lub tatuażysty, który zarezerwuje Ci termin i zrealizuje Twój pomysł szczególnie teraz, w czasie pandemicznych miesięcy? Razem z ekspertami INKsearch pomożemy Ci znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i rozwiać wszystkie wątpliwości. Sprawdź, jak krok po kroku przejść przez proces od pomysłu na tatuaż kobiecy, aż po realizację wymarzonego projektu i o czym warto pamiętać. 

Tatuaże damskie – od czego zacząć?

Internet to prawdziwe źródło inspiracji o panujących trendach w robieniu tatuaży dla dziewczyn, popularnych stylach, wzorach i miejscach, w których jest wykonywany. Jeżeli wiesz, że chcesz zrobić pierwszy tatuaż, ale nie masz na niego pomysłu – warto zacząć od poszukania inspiracji na portalach kobiecych w kategorii „tatuaż” lub na platformach dla miłośników tatuażu czy tablicach pomysłów dostępnych w Internecie. To pierwszy krok, który pozwoli Ci sprawdzić, jakie trendy panują, a także w jakich stylach są tworzone tatuaże damskie.

 Do najczęściej wybieranych wzorów przez kobiety należą motywy florystyczne, zwierzęce, inspirujące cytaty lub słowa oraz małe i subtelne tatuaże w postaci zdobienia tzw. ornamenty, które mogą stanowić pewnego rodzaju biżuterię na ciele. Warto na początku swojej drogi po pierwszy tatuaż damski zaczerpnąć inspiracji w Internecie i sprawdzić, który styl i motyw nam najbardziej odpowiada, czy bardziej podobają nam się kolorowe wzory czy też może czarno-szare tatuaże. Jeżeli po tych poszukiwaniach nadal nie wiemy na co chcemy się zdecydować lub nie znaleźliśmy żadnego projektu, który oddawałby naszą wizję, to warto ten temat pozostawić otwartym do przedyskutowania z odpowiednim artystą mówi Marta Wierzba, host programu „Polskie Dziary”.

Tatuaże dla dziewczyn – lineart, dotwork, a może handpoke?  

Do najpopularniejszych stylów wybieranych przez kobiety należą te, które pozwalają tworzyć delikatne tatuaże. Przykładem jest „lineart” w formie jednej kreski, którą wykonuje się często małe tatuaże damskie, jak delikatne napisy, kwiaty oraz niewielkie, ukryte na ciele symbole. Jeśli natomiast szukasz czegoś oryginalnego, zwróć uwagę na styl dotwork, który charakteryzuje się praktyką punktową. Projekt złożony jest z kropek, rozmieszczonych w jednakowych odległościach, co daje efekt głębi. Z kolei popularny handpoke, który bardziej stanowi technikę tatuowania, niż sam styl – polega na tym, że artyści nie używają elektrycznych maszynek a pióro zakończone pojedynczą igłą lub kilkoma. To pewnego rodzaju powrót do korzeni w sztuce zdobienia ciała. To również polecana metoda do tworzenia delikatnych i małych tatuaży.

Tatuaż damski – w jakim miejscu na ciele zrobić? 

Wybierając wzór na pewno myślałaś już nad tym, gdzie chcesz go zrobić. Tatuaż damski na ramieniu, nadgarstku a może udzie? Jeśli nie jesteś pewna czy wybrany przez Ciebie projekt będzie wyglądał dobrze na którymś z tych miejsc, skonsultuj się z wybranym tatuażystą. Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze, nie każdy projekt będzie dobrze się układał na wybranej partii ciała. Przykładem mogą być zgięcia na ciele lub miejsce na kręgosłupie, między łopatkami. Decydując się na kobiecy tatuaż w tej lokalizacji trzeba pamiętać, że skóra w tym miejscu „pracuje”, czyli w zależności od tego czy będziemy mieć ściągnięte łopatki czy też będziemy lekko zgarbieni, tatuaż może wyglądać inaczej. Nieodpowiednie wykonanie, zbyt mały lub zbyt duży projekt w tym miejscu może skutkować jego deformacją.

Po drugie – warto wziąć pod uwagę ból, który w mniejszym lub większym stopniu towarzyszy realizacji. Każdy z nas ma inną wytrzymałość, dlatego jeśli jesteśmy wrażliwi na ból, to lepiej zdecydować się na miejsce mniej unerwione, gdzie tkanka tłuszczowa jest większa a skóra – grubsza.

Jak pokazują dane z platformy INKsearch, w zestawieniu TOP 3 najczęściej wybieranych miejsc na tatuaż damski jest przedramię, ramię, plecy oraz nadgarstek i żebra. Przy dwóch ostatnich lokalizacjach trzeba wziąć pod uwagę, że ból może być większy. Szczególnie, jeśli mówimy o żebrach. Wybierając miejsce na ciele warto zastanowić się czy nasz wymarzony wzór ma być widoczny czy też lepiej, żeby w razie potrzeby był możliwy do ukrycia. Pomimo rosnącej akceptacji tatuaży, w pewnym zawodach nie zawsze jest on mile widziany – mówi Marta Wierzba.

Wymarzony tatuaż damski – jak zarezerwować termin w czasie pandemii?

Wybór tatuażysty oraz studia, w którym będziesz wykonywała swój pierwszy tatuaż jest jednym z najważniejszych decyzji przy jego tworzeniu, dlatego zanim zdecydujesz się na konkretnego artystę warto, abyś poszukała informacji i co ważniejsze, opinii na temat wykonywanych przez niego prac. Do tego można sprawdzić jego oficjalne konta w mediach społecznościowych, profil firmowy salonu, jeśli w nim przyjmuje swoich klientów, a także warto zajrzeć na platformę, gdzie prezentuje swoje najlepsze prace i na której możesz bezpośrednio się z nim skontaktować, żeby zadać kilka nurtujących Cię pytań. To wygodne i bezpieczniejsze rozwiązanie zwłaszcza w dobie pandemii.

Każdy tatuażysta ma inny styl wykonywania prac, dlatego warto wybrać kogoś, kto bazując na naszych pomysłach stworzy indywidualny projekt i najlepiej odda jego klimat. Możemy wyszukiwać artystów bezpośrednio poprzez salon w danym mieście lub zdecydować się na kontakt z polecenia. Ta druga forma jest bardziej ryzykowana, ponieważ musimy pamiętać, że każdy ma inny gust i poczucie estetyki, dlatego warto dobrze się upewnić, że to właśnie ten artysta będzie dla nas najlepszy. Dobrym sposobem jest wykorzystanie platformy, która ułatwi nam poszukiwania. W INKsearch mamy największą bazę polskich artystów, a także ponad 500 z zagranicy. Do tego podział na miasta, style, czy konkretne wzory, co pomoże nam w wyborze odpowiedniego tatuażysty – mówi Mat Łagowski.

Tatuaże damskie 2021- Ile kosztuje ich zrobienie?

Jeżeli chodzi o przedział cenowy, to wszystko zależy od wielkości projektu i liczby wykonywanych sesji. Tej informacji dowiemy się po skontaktowaniu z wybranym artystą i ustaleniu szczegółów wykonania tatuażu. Co ciekawe, według analizy użytkowników platformy INKsearch – blisko 4 na 10 klientów zainteresowanych jest tatuażem w granicach 200 – 500 zł, ale dla ponad 32 proc. cena ma drugorzędne znaczenie. – Dobrze, aby cena nie była głównym czynnikiem, który decyduje o tym, jaki projekt wykonamy, bo niesie to za sobą ryzyko, że efekt końcowy nam się nie spodoba. Wiele salonów daje możliwość opłacenia usługi w kilku transzach, dzięki temu jesteśmy w stanie ponieść większy koszt za projekt, ale jednocześnie dostajemy to o czym marzyliśmy, a nie tatuaż, który będzie tylko „półśrodkiem” – mówi Marta Wierzba.

To już ostatnia prosta do zrobienia swojego pierwszego tatuażu. Ekscytujące, prawda? Mogłoby się wydawać, że w dobie pandemii rezerwacja oraz kontakt z tatuażystami będzie sporym problemem - jednak nic bardziej mylnego. Według serwisu, w ubiegłym roku aż 68 proc. spośród 500 tys. użytkowników INKsearch stanowiły właśnie kobiety. Wybrały one ten sposób na umówienie wizyty na swój pierwszy tatuaż. Teraz czas na Ciebie, żeby zrobić krok w kierunku spełnienia marzenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.