Komunikaty PR

Podaruj dziadkom swój czas!

2022-01-20  |  12:00
Biuro prasowe

Zbliżają się ważne święta, Dzień Babci – 21 stycznia i Dzień Dziadka – 22 stycznia. Podczas gdy wszyscy głowimy się czym obdarować dziadków, okazuje się, że najlepszy prezent jest na wyciągnięcie ręki, jest to po prostu nasz czas. Z badań przeprowadzonych przez SW Research1 na zlecenie marki Panul wynika, że 59% dziadków i babć uważa, że wspólne spędzanie czasu jest lepsze od prezentu materialnego, a 40,6%, że jest tak samo dobre jak prezent materialny. Tylko dla niespełna 1% z nich bardziej atrakcyjny jest prezent materialny. Zachęcamy więc do spotkań z dziadkami prezentując sposoby na miłe spędzenie wspólnego czasu.

Pamiętacie czasy, gdy to dziadkowie poświęcali nam swoją uwagę i czas? Dzisiaj idealny moment na zamianę ról! Wykorzystajmy więc okazję i „zróbmy dzień” swoim babciom i dziadkom.

Czas na świeżym powietrzu

Oczywiście obecne czasy nie są najbardziej korzystne do spotkań w restauracjach, wizyt w teatrach czy kinach. Proponujemy więc wyrwanie się z domu i odrobinę aktywności na zewnątrz.

  • Spacer. Jeśli zdrowie Waszych dziadków na to pozwala, zabierzcie ich na świeże powietrze. Na pewno z Wami poczują się bezpieczniej w trakcie spaceru po parku czy na przechadzce po okolicy! Będzie to doskonała okazja, żeby się rozruszać, dotlenić oraz po prostu porozmawiać.

  • Wycieczka. Urokliwych miast i miasteczek nie brakuje, a dzięki świątecznym iluminacjom, na które w większości z nich będziecie mieli jeszcze szansę się załapać, popołudniowy spacer w okolicach rynku może okazać się wprost magiczny. A może Wasi dziadkowie sami zdecydują, gdzie chcieliby jechać?

Świętować można też w domu, a spędzanie czasu w domu wcale nie musi być nudne!

Twoi dziadkowie są domatorami? To żaden problem!

  • Gry planszowe. To ciekawa alternatywa do spędzania wolnego czasu. Planszówki zbliżają i przynoszą wiele radości. Także kostki w dłoń!

  • A może dać dziadkom przestrzeń na wspomnienia? Niech opowiedzą Wam o ważnych chwilach w ich życiu, o dzieciństwie, młodości, rodzinie, pracy, pasjach. Ocalając od zapomnienia spiszcie je np. w dedykowanych temu książkach lub po prostu nagrajcie je telefonem.

  • Wspólne gotowanie to dobry przepis na udaną relację! Może raz to Ty będziesz szefem kuchni, a babcia czy dziadek Twoim sous-chefem?

  • Kino bez wychodzenia z domu. I niech to dziadkowie zdecydują „czyj” film będziecie oglądać.

  • Warsztaty. Zaaranżuj warsztaty lepienia z masy solnej lub robienie świeczek zapachowych! Może Wam obojgu sprawić wiele radości i frajdy!

Rozmowa przy grzańcu na dwa sposoby

Po wspólnych wojażach czy w trakcie domowego świętowania warto rozgrzać się samodzielnie przygotowanym grzanym winem!  Marka Panul z wielką chęcią zaprezentuje Wam przepis na grzane wino.

Potrzebujesz:

  • butelki wina Panul – do wyboru masz białe Sauvignon Blanc bądź czerwone Cabernet Sauvignon,

  • goździków,

  • pomarańczy,

  • miodu,

  • imbiru,

  • cynamonu.

Sposób przygotowania:
Wlej wino do garnka i dodaj pozostałe składniki, podgrzewaj na małym ogniu. Pamiętaj, że wino nie może się zagotować.

Bez względu na to czy wybierzecie białe czy czerwone możecie liczyć na ciepło, aromat i błogi, spokojny nastrój, idealne warunki do pielęgnowania relacji z dziadkami.

1 Badanie zostało zrealizowane przez agencję SW Research w dniach 11-12.01.2022 r. techniką CAWI na panelu badawczym SW PANEL, na reprezentatywnej próbie 1006 Polaków powyżej 16 roku życia.

O marce Panul
Panul to czułe uściski z serca doliny Colchagua, gdzie ciepłe promienie chilijskiego słońca odbijają się w dojrzewających winogronach tworząc zapierający dech widok. To miejsce spotkania ludzkiej pracy z naturą. Efektem tego uścisku są pasja i energia, uczucie spełnienia, radości i błogości, które towarzyszą otwarciu każdej butelki wina Panul. Do tych emocji i odkrywania tajemnicy Panul warto wracać!

Dodatkowe informacje:
Karolina Kraśnicka, karolina.krasnicka@lbrelations.pl,

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.