Podaruj prezent dzieciom spędzającym święta w szpitalu
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org
Ruszyła właśnie kolejna edycja akcji "Podaruj prezent na święta małym pacjentom Przylądka Nadziei". W Klinice każdego roku leczy się blisko 2000 pacjentów chorych na raka i nie każdy z nich ma szansę spędzić Boże Narodzenie z najbliższymi. Ale każdy z nas może zostać pomocnikiem świętego Mikołaja i sprawić tym dzieciakom ogromną radość i osłodzić pobyt w szpitalu w tym trudnym czasie.
Wystarczy naprawdę niewiele:
• Kup książkę, klocki, grę lub inną zabawkę
• Przynieś lub przyślij prezent na adres Fundacji: ul. Ślężna 114s/1, 53-111 Wrocław
• Nasi Wolontariusze przygotują paczki dostosowane do wieku podopiecznych i w czasie świąt rozdadzą je naszym podopiecznym.
• Możesz też zrobić sobie zdjęcie z prezentem (lub poprosić o zdjęcie w Fundacji) i zamieścić je na Instagramie z hashtagiem #podarujprezentnaswieta, a my pochwalimy się nim na naszej stronie internetowej! Dzięki temu dzieci zobaczą ile osób o nich myśli i pamięta!
W Przylądku Nadziei leczą się dzieci w każdym wieku. Również te starsze. Pamiętajmy i o nich! Dla naszych nastolatków będziemy wdzięczni za drobny sprzęt sportowy, zestawy kosmetyków dla młodzieży, chustki, czapki, bandany, skarpetki, koszulki, bransoletki i inną biżuterię, młodzieżowe książki, gry na PC czy zestawy kreatywne.
Wszystkie informacje na temat akcji znajdziecie na stronie internetowej:
www.podarujprezent.naratunek.org
Na stronie znajduje się również przydatny poradnik dla pomocników Świętego Mikołaja. To katalog zabawek, gier i książek przygotowany przez psychologów dziecięcych z kliniki Przylądek Nadziei. To sugestie prezentów, które nie tylko wywołają uśmiech na dziecięcych buziach, ale mają też wartość terapeutyczną. Pomogą w powrocie do zdrowia i w rozwoju. Świetnie spiszą się też jako podarki dla naszych bliskich!
Film o akcji:
https://youtu.be/-Igrx78AKaA
W ubiegłym roku w ręce małych pacjentów trafiło ponad 1000 fantastycznych prezentów z całej Polski i nie tylko! Dzięki nim dzieci spędziły z naszymi wolontariuszami mnóstwo godzin pełnych uśmiechu i doskonałej zabawy! A w miejscu jakim jest szpital onkologiczny taka radość ma szczególne znaczenie, zwłaszcza w czasie pandemii. Wywołajmy ją ponownie podczas tegorocznych świąt!

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.