Komunikaty PR

Pokazowe lekcje języka chińskiego

2022-10-01  |  21:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Zięba
Instytut Konfucjusza w Krakowie

Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/

Z okazji 16 urodzin Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza na pokazowe lekcje języka chińskiego, które odbędą się  stacjonarnie i online. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

W dniach 2-4 października 2022 odbędą się: lekcje pokazowe j. chińskiego online dla początkujących, lekcja tematyczna o kolorach, lekcja z chińskiej wymowy, warsztaty biblioteczne.

 

Wydarzenia językowe 2-4 października 2022

 

2 października, niedziela

  • godz. 16:00 – online

Lekcja pokazowa online dla początkujących

Lektorki Instytutu Konfucjusza przygotowały skompresowaną, godzinną lekcję pokazową dla osób zastanawiających się nad rozpoczęciem nauki j. chińskiego on-line. W trakcie spotkania na platformie Teams przedstawione zostaną sposoby prowadzenia tego typu zajęć oraz będzie można osobiście przekonać jakie możliwości daje forma nauki tego typu.

Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: intytut.konfucjusza@uj.edu.pl

Do zapisanych osób zostanie wysłany przed zajęciami link do spotkania.

 

3 października – poniedziałek

  • godz. 18:35-19:10, sala 2.03

Mini-lekcja tematyczna o kolorach z wykorzystaniem słowników

Jak właściwie przetłumaczyć kolor qing 青? Dlaczego nie powinno się zapisywać imion na czerwono? Czy czarny kojarzony jest wyłącznie negatywnie? – na te oraz znacznie więcej pytań odpowiemy w trakcie lekcji tematycznej o kolorach z wykorzystaniem, często niedocenianych przez nas, a dostępnych na wyciągnięcie ręki w Bibliotece Instytutu, słowników. Lekcja przyda się zarówno osobom znającym słownictwo (odświeżenie tematu przez rozpoczęciem zajęć;), jak i tym, które nie znają (jeszcze) j. chińskiego i chciałyby nauczyć się kilku słówek.

Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: intytut.konfucjusza@uj.edu.pl

 

  • godz. 19:15-20:00, sala 2.03

Mini-lekcja z chińskiej wymowy

Zarówno osoby chcące poznać zapis fonetyczny pinyin, jak i te, które chcą odświeżyć swoje umiejętności czy też spróbować sił w czytaniu chińskich łamańców językowych, zapraszamy na zajęcia z chińskiej wymowy, które poprowadzą nasi lektorzy. Dla najodważniejszych uczestników przygotowaliśmy małe upominki, które pomogą w dalszej nauce.

Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: intytut.konfucjusza@uj.edu.pl

 

4 października – wtorek 

 

  • godz. 16:00-18:00, Biblioteka IK – s. 2.07

Biblioteka Instytutu Konfucjusza w Krakowie otworzy swoje powoje – konsultacje, przegląd materiałów do nauki oraz loteria  

Ostatni dzień obchodów urodzin Instytutu skupiać się będzie na książkach, bez których nauka j. chińskiego i o Chinach byłaby niemożliwa. Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w loterii urodzinowej – dla pierwszych 30 osób, które od godz. 16:00 przyjdą wypożyczyć książkę, przygotowana została urodzinowa loteria, w której każdy los wygrywa.

Dodatkowo przygotowany zostanie przegląd podręczników i materiałów dostępnych w bibliotece. Lektorzy pomogą we właściwym doborze książek w zależności od poziomu językowego. Podczas wydarzenia będzie można również możliwość dokonania zapisu na kurs języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza, zajęcia ruszają od 5 października. 

 

  • godz. 17:00-17:45, s. 203

Warsztaty z materiałów do nauki

W trakcie warsztatów przedstawiony zostanie przekrój materiałów ułatwiających oraz usprawniających naukę języka chińskiego we własnym zakresie, ponieważ ilość dostępnych materiałów, również tych w internecie, może być czasami przytłaczająca. Niezależnie od poziomu j. chińskiego – na tych zajęciach każdy znajdzie rekomendacje dla siebie.

Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: intytut.konfucjusza@uj.edu.pl

 

Czas trwania: 2-4 października 2022 r.

Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie

ul. Oleandry 2A.

Więcej informacji: http://www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Instytut Konfucjusza w Krakowie
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy

Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.

Prawo

Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich

Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.

Podróże

Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie

Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.