Komunikaty PR

Połowa Polaków skarży się na złą jakość snu

2023-11-23  |  14:56
Biuro prasowe

Blisko 40% rodaków twierdzi, że nie przesypia w ciągu nocy zalecanej liczby godzin. Prawie połowa z nas nie jest też zadowolona z jakości swojego snu aż co dziesiąty Polak uważa ją za bardzo złą. Szczególnie problemy te nasilają się po 40-tym roku życia[1]. Zdrowy sen jest niezbędny do zachowania dobrego samopoczucia i przynosi wiele korzyści zdrowotnych.

Sen jest kluczowym czynnikiem wpływającym na dobre samopoczucie, a tym samym na szczęście. Śpiąc, nasz organizm może się zregenerować, co zwiększa jasność myślenia i sprzyja równowadze emocjonalnej. To z kolei prowadzi do poprawy nastroju, zwiększenia poziomu energii i wyostrzenia koncentracji w ciągu dnia. Jeśli cierpimy na zaburzenia snu, może to doprowadzić do niekorzystnych następstw zdrowotnych. Badania wykazały, że zbyt krótki sen i jego zła jakość są istotnymi czynnikami ryzyka zachorowania m.in. na cukrzycę, otyłość czy depresję[2]. Jak w takim razie zadbać o prawidłowy nocny odpoczynek? 

– Należy pilnować tego, aby wstawać i kłaść się spać o stałych porach. Dzięki temu nasz zegar biologiczny będzie uregulowany. Niezwykle istotna jest aktywność fizyczna – może być to nawet 30 minutowy spacer. Ważne, aby robić to codziennie. Unikajmy również obfitych posiłków przed snem i picia alkoholu. Współczesny tryb życia sprawia, że często spędzamy wiele godzin przed ekranem komputera czy telefonu. Ekspozycja na niebieskie światło wprowadza nasz mózg w stan ciągłej aktywności. To prowadzi do zaburzenia wydzielania melatoniny – hormonu ułatwiającego zaśnięcie oraz regenerację mówi dr n. med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ, MBA, Członek Rady Naukowej Herbalife.

Mając trudności z zasypianiem, warto sięgnąć po naturalne i przebadane suplementy diety. Nowością jest Night Mode od Herbalife – napój na noc, który – jak dowiedziono naukowo – poprawia jakość snu w ciągu zaledwie siedmiu dni[3]. Night Mode zawiera ekstrakt z szafranu, który pomaga zwiększyć poziom melatoniny wieczorem, co wspomaga cykl snu / czuwania[4],  jest również pomocny w zmniejszaniu bezsenności. Poprzez wysoką zawartość witaminy B6 i ryboflawiny, przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych i właściwego funkcjonowania układu nerwowego. Produkt można zamówić u Niezależnych Dystrybutorów Herbalife, którzy dodatkowo doradzą i pomogą ustalić cele żywieniowe i aktywności fizycznej.

Warto pamiętać, że jakościowy sen pozwala nam lepiej radzić sobie ze stresem, zwiększa naszą koncentrację, zmniejsza ryzyko nadwagi i spowalnia procesy starzenia się organizmu. 

Więcej informacji tutaj: https://www.herbalife.pl/

 


[1] Herbalife Wellbeing Research, badanie na grupie 1002 Polaków w grupie wiekowej 18-60 lat, czerwiec 2023

[2] https://www.mp.pl/pacjent/psychiatria/aktualnosci/287246,jak-dbac-o-dobry-sen

[3] Efekt widoczny zazwyczaj po 7 dniach przyjmowania 28 mg ekstraktu szafranu dziennie - w oparciu o wyniki badań klinicznych.

[4] Efekt widoczny zazwyczaj po 28 dniach przyjmowania 28 mg ekstraktu szafranu dziennie - w oparciu o wyniki badań klinicznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.