Polscy pirotechnicy wygrali na międzynarodowym festiwalu
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
michal.zebik|goodonepr.pl| |michal.zebik|goodonepr.pl
796 996 253
www.goodonepr.pl
W drugiej połowie września na Litwie po raz dwunasty odbył się międzynarodowy festiwal pirotechniczny VILNIUS FEJERIJA. Wzięły w nim udział trzy drużyny, w tym jedna z Polski. Pokaz Polaków okazał się najlepszym spośród wszystkich, nie tylko według jury, ale także widowni – drużyna zdobyła zarówno pierwsze miejsce, jak i Nagrodę Publiczności.
Polska drużyna rywalizowała z ekipami z Estonii i Łotwy. W festiwalu co roku biorą udział 3 drużyny z różnych państw. Każda z nich ma za zadanie przygotowanie pokazu złożonego z trzech elementów – programu dowolnego, programu powiązanego z reprezentowanym krajem oraz programu obowiązkowego, odbywającego się co roku do innej muzyki. W tej edycji były to fragmenty najważniejszych utworów Ludwiga van Beethovena. Festiwal uświetniają także występy litewskich gwiazd muzyki. Zamyka go pokaz organizatorów – widowisko łączące elementy pirotechniki, świateł, laserów i muzyki.
– Zwycięstwo polskiej drużyny to radość dla całej naszej branży. Wygrana podczas prestiżowego, międzynarodowego festiwalu pokazuje, że polscy pirotechnicy są doceniani nie tylko w kraju, ale też za granicą. Impreza była zorganizowana na wysokim poziomie, a o jej powodzeniu najlepiej świadczy fakt, że wydarzenie odbywało się już po raz dwunasty. Pokazy pirotechniczne od lat cieszą się popularnością, niestety ze względu na pandemię, w tym roku było ich mniej niż zazwyczaj. Goście wileńskiego festiwalu mieli szczęście zobaczyć fajerwerki na najwyższym poziomie. Mamy nadzieję, że podobne widowiska będziemy mogli niedługo oglądać również na polskim niebie – komentuje Magdalena Rytel-Kuc z Fundacji Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej.
Zwycięstwo na Litwie to niejedyny sukces Polaków w dziedzinie pokazów pirotechnicznych. W ostatnich latach polskie drużyny zwyciężały m.in. podczas takich konkursów jak: Pyronale 2019 w Berlinie, Potsdamer Feuerwerkersinfonie 2019 w Poczdamie czy Międzynarodowy Konkurs Sztucznych Ogni 2017 w Hannoverze.
Fundacja Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej powstała w 2019 r. w celu edukowania na temat odpowiedzialnego użytkowania materiałów pirotechnicznych oraz kształtowania dobrego wizerunku branży. Jej założycielami są trzy doświadczone i aktywnie działające na rynku podmioty – Jorge Fireworks, Triplex oraz Super Power. Głównymi celami działania Fundacji są: rozwijanie świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego posługiwania się materiałami pirotechnicznymi, upowszechnianie rzetelnej wiedzy na temat wpływu materiałów pirotechnicznych na środowisko, popularyzowanie wiedzy związanej z historią fajerwerków oraz tradycją pokazów sztucznych ogni. Organizacja zajmuje się również doradztwem, szkoleniem kadr, analizą przepisów prawa dotyczących środków pirotechnicznych, reprezentowaniem i ochroną praw podmiotów zainteresowanych działalnością Fundacji.

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.