Ponad 90 urządzeń dezynfekujących trafiło do szkół w całej Polsce
Ponad 90 urządzeń dezynfekujących trafiło do placówek szkolnych i wychowawczych w całej Polsce
Pandemia COVID-19 nie odpuszcza, a każdego dnia widać systematyczny wzrost zachorowań. Poprzedni rok pokazał, że najważniejsze dla zachowania stabilnej sytuacji epidemiologicznej, jest utrzymanie niskiego wskaźnika wśród najbardziej zagrożonych – czyli seniorzy i dzieci. Firma Gero Sp. z o.o. będąca w Polsce wyłącznym dystrybutorem marki Ariete, postanowiła wyjść naprzeciw najbardziej potrzebującym polskim szkołom i placówkom porządku publicznego. W okresie od lipca do października 2021 roku firma przekazała ponad 90 specjalistycznych urządzeń do odkażania i dezynfekcji pomieszczeń.
Dlaczego odkażanie powierzchni i pomieszczeń jest tak istotne?
Badania dowodzą, że wirus SARS-CoV-2 może przetrwać poza organizmem człowieka, w tym na różnych powierzchniach kilka godzin, a nawet dni. Eksperci są więc zgodni, że regularne dezynfekowanie powierzchni i pomieszczeń, znacząco zmniejsza możliwość zarażenia się COVID-19.
Co więcej, obecnie panująca epidemia COVID-19 to zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale także dla psychiki. Badania pokazują, że blisko 1/4 dzieci i młodzieży odczuła negatywne następstwa braku kontaktu z nauczycielami. Następstwem tego były nie tylko trudności w codziennej nauce, ale też brak rozwoju relacji koleżeńskich, kontaktów z rówieśnikami i nauczycielami, a także narastające problemy psychiczne. Dlatego każdy kto troszczy się o dzieci z ulgą przyjął informację o powrocie do szkolnych ławek.
Ponad 90 urządzeń do odkażania trafiło do polskich szkół i placówek publicznych
Dynamicznie zmieniająca się sytuacja epidemiologiczna w Polsce, obostrzenia oraz kolejne wymogi Ministerstwa, postawiły dużą część szkół i placówek publicznych w trudnej sytuacji. Brak środków czy możliwości zakupu urządzeń, było dla wielu miejsc ogromnym problemem. Przedstawiciele marki Ariete, widząc tę sytuację, postanowili zareagować szybciej i zaczęli działać jeszcze w wakacje.
„W pierwszym etapie postanowiliśmy wybrać placówki szkolne oraz ośrodki kultury, w których dzieci i młodzież spędzają wakacje. To właśnie tam, chcieliśmy w pierwszej kolejności przekazać nasze sanifikatory.” – mówi Michał Obalewski – Prezes Gero Sp. z o.o. będącej w Polsce wyłącznym dystrybutorem marki Ariete. Działania w lipcu i sierpniu były prowadzone pod hasłem #NomalneWakacje 2021, a przedstawiciele marki Ariete zorganizowali szereg aktywności. Między innymi zostało utworzone wydarzenie na Facebooku, które zgromadziło ponad 6000 osób. Prezentowane były na nim treści zarówno o charakterze humorystycznym, jak również edukacyjnym. „Mieliśmy świadomość, że mówienie o odkażaniu i dezynfekcji dla wielu osób może być mało atrakcyjne. Dlatego wybraliśmy mniej standardowe rozwiązanie i postawiliśmy na formę eventu w ramach medium społecznościowego. Każdy mógł codziennie zajrzeć i znaleźć interesującą go treść.” – mówi Michał Obalewski. Wraz ze wzrostem liczby uczestników, wzrosła chęć przekazania kolejnych urządzeń. „W pierwszym etapie zgłosiło się do nas kilkadziesiąt placówek z całej Polski. Wybraliśmy z nich ponad 30, które w naszej opinii były najbardziej potrzebujące.” – dodaje Obalewski.
Organizatorom zależało, aby działania realnie wpłynęły na poprawę zdrowia oraz jakości odkażania pomieszczeń w placówkach porządku publicznego. Dlatego wraz z nowym rokiem szkolnym 2021/2022, marka Ariete zorganizowała kolejne działania – tym razem pod hasłem #BezpiecznaSzkoła. Cel działań był jasny. Zrobić jeszcze więcej, aby kolejny rok szkolny nie był tak dramatyczny jak ostatni.
W ramach akcji #BezpiecznaSzkoła pojawiły się liczne wzmianki medialne oraz artykuły o możliwości otrzymania urządzeń. Do 30. września rodzice i opiekunowie szkolni, mieli możliwość zgłaszania placówek, które mogły otrzymać sanifikatory marki Ariete.
Wsparcie Urzędu m. st. Warszawa i podsumowanie akcji
Do akcji #BezpiecznaSzkoła dołączyli także przedstawiciele m. st. Warszawa, którzy skoordynowali przekazanie kolejnych 16 urządzeń do szkół i placówek specjalnych, burs i placówek wychowania pozaszkolnego. „Sanifikatory będą stanowiły cenne uzupełnienie wyposażenia szkół i placówek, przyczynią się do jeszcze skuteczniejszej dezynfekcji powierzchni i pomieszczeń szkolnych. W okresie pandemii dbałość o bezpieczne i higieniczne warunki nauki i pobytu uczniów jest priorytetem, w szczególności w szkołach i placówkach, gdzie przebywają dzieci objęte kształceniem specjalnym, które mają różnorodne dysfunkcje i choroby przewlekłe specjalistycznych – mówi Katarzyna Stępniak Naczelniczka Wydziału Kształcenia Specjalnego i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w miejskim Biurze Edukacji. Dzięki współpracy Ariete z Miastem Warszawa, akcja zyskała nowe możliwości, a sanifikatory trafiły do miejsc, które bardzo takich urządzeń potrzebowały.
„Cieszymy się, że dzięki takim akcjom, jak #NormalneWakacje i #BezpiecznaSzkoła, mogliśmy zrobić tak dużo dobrego. Od lipca przekazaliśmy ponad 90 sanifikatorów do placówek w całej Polsce. Były to zarówno szkoły, jak również poradnie psychologiczne, ośrodki kultury i przychodnie lecznicze. Jestem pewny, że to nie koniec naszej aktywności w tym obszarze i dalej będziemy robić co w naszej mocy, aby walczyć z tą trudną dla wszystkich sytuacją.” – podsumowuje Prezes Gero Sp. z o.o. będącej w Polsce wyłącznym dystrybutorem marki Ariete.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.
Finanse
Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.