Komunikaty PR

Ponad 90 urządzeń dezynfekujących trafiło do szkół w całej Polsce

2021-11-09  |  01:00
Biuro prasowe

Ponad 90 urządzeń dezynfekujących trafiło do placówek szkolnych i wychowawczych w całej Polsce

 

Pandemia COVID-19 nie odpuszcza, a każdego dnia widać systematyczny wzrost zachorowań. Poprzedni rok pokazał, że najważniejsze dla zachowania stabilnej sytuacji epidemiologicznej, jest utrzymanie niskiego wskaźnika wśród najbardziej zagrożonych – czyli seniorzy i dzieci. Firma Gero Sp. z o.o. będąca w Polsce wyłącznym dystrybutorem marki Ariete, postanowiła wyjść naprzeciw najbardziej potrzebującym polskim szkołom i placówkom porządku publicznego. W okresie od lipca do października 2021 roku firma przekazała ponad 90 specjalistycznych urządzeń do odkażania i dezynfekcji pomieszczeń.

 

Dlaczego odkażanie powierzchni i pomieszczeń jest tak istotne?

Badania dowodzą, że wirus SARS-CoV-2 może przetrwać poza organizmem człowieka, w tym na różnych powierzchniach kilka godzin, a nawet dni. Eksperci są więc zgodni, że regularne dezynfekowanie powierzchni i pomieszczeń, znacząco zmniejsza możliwość zarażenia się COVID-19.

Co więcej, obecnie panująca epidemia COVID-19 to zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale także dla psychiki. Badania pokazują, że blisko 1/4 dzieci i młodzieży odczuła negatywne następstwa braku kontaktu z nauczycielami. Następstwem tego były nie tylko trudności w codziennej nauce, ale też brak rozwoju relacji koleżeńskich, kontaktów z rówieśnikami i nauczycielami, a także narastające problemy psychiczne. Dlatego każdy kto troszczy się o dzieci z ulgą przyjął informację o powrocie do szkolnych ławek.

 

Ponad 90 urządzeń do odkażania trafiło do polskich szkół i placówek publicznych

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja epidemiologiczna w Polsce, obostrzenia oraz kolejne wymogi Ministerstwa, postawiły dużą część szkół i placówek publicznych w trudnej sytuacji. Brak środków czy możliwości zakupu urządzeń, było dla wielu miejsc ogromnym problemem. Przedstawiciele marki Ariete, widząc tę sytuację, postanowili zareagować szybciej i zaczęli działać jeszcze w wakacje.

„W pierwszym etapie postanowiliśmy wybrać placówki szkolne oraz ośrodki kultury, w których dzieci i młodzież spędzają wakacje. To właśnie tam, chcieliśmy w pierwszej kolejności przekazać nasze sanifikatory.” – mówi Michał Obalewski – Prezes Gero Sp. z o.o. będącej w Polsce wyłącznym dystrybutorem marki Ariete. Działania w lipcu i sierpniu były prowadzone pod hasłem #NomalneWakacje 2021, a przedstawiciele marki Ariete zorganizowali szereg aktywności. Między innymi zostało utworzone wydarzenie na Facebooku, które zgromadziło ponad 6000 osób.  Prezentowane były na nim treści zarówno o charakterze humorystycznym, jak również edukacyjnym. „Mieliśmy świadomość, że mówienie o odkażaniu i dezynfekcji dla wielu osób może być mało atrakcyjne. Dlatego wybraliśmy mniej standardowe rozwiązanie i postawiliśmy na formę eventu w ramach medium społecznościowego. Każdy mógł codziennie zajrzeć i znaleźć interesującą go treść.” – mówi Michał Obalewski. Wraz ze wzrostem liczby uczestników, wzrosła chęć przekazania kolejnych urządzeń. „W pierwszym etapie zgłosiło się do nas kilkadziesiąt placówek z całej Polski. Wybraliśmy z nich ponad 30, które w naszej opinii były najbardziej potrzebujące.” – dodaje Obalewski.

Organizatorom zależało, aby działania realnie wpłynęły na poprawę zdrowia oraz jakości odkażania pomieszczeń w placówkach porządku publicznego. Dlatego wraz z nowym rokiem szkolnym 2021/2022, marka Ariete zorganizowała kolejne działania – tym razem pod hasłem #BezpiecznaSzkoła. Cel działań był jasny. Zrobić jeszcze więcej, aby kolejny rok szkolny nie był tak dramatyczny jak ostatni.

W ramach akcji #BezpiecznaSzkoła pojawiły się liczne wzmianki medialne oraz artykuły o możliwości otrzymania urządzeń. Do 30. września rodzice i opiekunowie szkolni, mieli możliwość zgłaszania placówek, które mogły otrzymać sanifikatory marki Ariete.

 

Wsparcie Urzędu m. st. Warszawa i podsumowanie akcji

Do akcji #BezpiecznaSzkoła dołączyli także przedstawiciele m. st. Warszawa, którzy skoordynowali przekazanie kolejnych 16 urządzeń do szkół i placówek specjalnych, burs i placówek wychowania pozaszkolnego. „Sanifikatory będą stanowiły cenne uzupełnienie wyposażenia szkół i placówek, przyczynią się do jeszcze skuteczniejszej dezynfekcji powierzchni i pomieszczeń szkolnych. W okresie pandemii dbałość o bezpieczne i higieniczne warunki nauki i pobytu uczniów jest priorytetem, w szczególności w szkołach i placówkach, gdzie przebywają dzieci objęte kształceniem specjalnym, które mają różnorodne dysfunkcje i choroby przewlekłe specjalistycznych mówi Katarzyna Stępniak Naczelniczka Wydziału Kształcenia Specjalnego i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w miejskim Biurze Edukacji. Dzięki współpracy Ariete z Miastem Warszawa, akcja zyskała nowe możliwości, a sanifikatory trafiły do miejsc, które bardzo takich urządzeń potrzebowały.

„Cieszymy się, że dzięki takim akcjom, jak #NormalneWakacje i #BezpiecznaSzkoła, mogliśmy zrobić tak dużo dobrego. Od lipca przekazaliśmy ponad 90 sanifikatorów do placówek w całej Polsce. Były to zarówno szkoły, jak również poradnie psychologiczne, ośrodki kultury i przychodnie lecznicze. Jestem pewny, że to nie koniec naszej aktywności w tym obszarze i dalej będziemy robić co w naszej mocy, aby walczyć z tą trudną dla wszystkich sytuacją.” – podsumowuje Prezes Gero Sp. z o.o. będącej w Polsce wyłącznym dystrybutorem marki Ariete.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.