Port Łódź gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Port Łódź przyłącza się do tegorocznego 30 – tego finału WOŚP. Najbliższa sobota oraz niedziela handlowa (29 i 30 stycznia) upłynie w Centrum pod znakiem specjalnych wydarzeń, dzięki którym każdy będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz zakupić można bilety na sobotni stand – up niesamowitego duetu: Oli Radomskiej i Juliusza Sipiki, z którego dochód ze sprzedaży zasili konto Fundacji, a w niedzielę w Porcie Łódź gościć będzie łódzkie stowarzyszenie pasjonatów marki Harley-Davidson, które na wystawie połączonej ze zbiórką na WOŚP zaprezentuje fantastyczne modele motocykli.
Moc uśmiechów i pozytywnej energii zapewni w Porcie Łódź sobotni występ jednej z ulubionych polskich blogerek, a zarazem ambasadorki Centrum i autorki książki pt. „Mam wątpliwość” – Oli Radomskiej. Na scenie zlokalizowanej w sali Chocianowice (w alejce przy piekarni Z Pieca Rodem) Ola Radomska wystąpi w duecie z łódzkim komikiem Juliuszem Sipiką. We wspólnym stand-upie oboje zaprezentują sporą dawkę humoru i sarkazmu okraszoną spostrzeżeniami na temat absurdów współczesnego świata. Widzimy się 29 stycznia o godzinie 17:00! Bilety na występ kupić można wpłacając kwotę minimum 49 zł na dedykowanej stronie e-skarbonki Portu Łódź a następnie zgłaszając się w wiadomości prywatnej na FB Centrum. Na wydarzenie obowiązuje ograniczona liczba miejsc zatem… kto pierwszy ten lepszy! Dochód ze sprzedaży biletów od razu trafi na konto Fundacji WOŚP, która w tym roku zbiera na dziecięcą okulistykę. Regulamin udziału w stand-upie Radomska & Sipika dostępny jest na stronie https://www.portlodz.pl/pl-pl/30-final-wosp.
W niedzielę 30 stycznia razem z Portem Łódź grać będą pasjonaci marki Harley-Davidson, którzy na wystawie zorganizowanej w Atrium Centrum obok sklepu IKEA zaprezentują legendarne motocykle. Oprócz najciekawszych modeli Harleya pojawią się także motory z dawnych lat m.in. Simson z 1983 r., DKW z 1955 r. Gazela z 1970 r czy Dniepr 1992 r. Podczas wydarzenia będzie można dokładnie obejrzeć wszystkie prezentowane pojazdy, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, a także porozmawiać z motocyklistami. W trakcie wystawy, która potrwa w Porcie Łódź od godziny 10:00 do godziny 20:00, każdy będzie można dorzucić do puszek WOŚP swoją cegiełkę, która wesprze tegoroczny Finał Orkiestry.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.