Port Łódź oraz IKEA przyłączają się do Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Śniadanie dla rowerzystów
Śniadanie dla rowerzystów to akcja Portu Łódź i IKEA, która ma zwrócić uwagę na zrównoważone środki transportu. Zawsze, kiedy jest taka okazja – wybierajmy rower lub transport komunikacji miejskiej, przespacerujmy się lub zapytajmy sąsiada czy nie jedzie w tym samym kierunku co my. Tydzień zrównoważonego transportu to dobry moment, żeby zmienić swoje nawyki i spróbować włączyć tryb eko myśląc o transporcie.
Śniadanie od Portu Łódź i bon do IKEA
Od 16 września do 20 września przedstawiciele Portu Łódź będą czekać na rowerzystów na popularnych rowerowych trasach. Na dobry początek dnia Port Łódź rozdawał będzie rowerzystom śniadaniówkę z kanapką i jabłkiem oraz bon do sklepu IKEA. Start 7.30!
Poniedziałek, 16.09: Bandurskiego/Jana Pawła II
Wtorek, 17.09: skrzyżowanie marszałków Piłsudskiego/Rydza
Środa, 18.09: Piłsudskiego/Niciarniana
Czwartek 19.09: Lutomierska/Zachodnia
Piątek, 20.09: Pabianicka/Bartoszewskiego
Dodatkowo w sobotę (21 września) Port Łódź będzie czekał na rowerzystów od godziny 10.00 na końcu ścieżki rowerowej przy ulicy Pabianickiej. Natomiast Miś Fabler z ekipą IKEA przejmie krańcówkę przygotowując upominki dla rowerzystów i podróżujących komunikacją miejską.
Port Łódź zaprasza także rowerzystów do wypełnienia ankiety dotyczącej dostosowywania Portu Łódź do potrzeb rowerzystów. Ankietę możemy wypełnić online lub na miejscu na parkingu strzeżonym (tu czekają także gadżety rowerowe).

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.