Komunikaty PR

Postanowienie na 2022: życie w portugalskim stylu slow

2022-01-20  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewa Quiam
Od kuchni

Chodakowska 12
03-826 Warszawa
ewa.quiam|odkuchni.co| |ewa.quiam|odkuchni.co
+48 796 994 736
https://www.odkuchni.co/

Styczeń jest czasem postanowień noworocznych, spisywania planów i marzeń, które chcemy zrealizować w kolejnych 12 miesiącach, wchodząc niejako z czystą kartką w kolejny etap życia. Ćwiczenia na siłowni? Work-life balance? A może dieta pudełkowa? Portugalczycy proponują zupełnie inne rozwiązanie, które sprawi, że nie tylko 2022 rok, ale i kolejne lata będą obfitować w spokój, radość i poczucie harmonii. Odpowiedzią jest: slow life.

 

Portugalski styl życia noworoczną inspiracją Polaków

Ten, kto był choć raz w Portugalii wie, że życie toczy się tam zupełnie inaczej niż w naszych polskich domach. Jest tam spokojnie, przyjemnie, a ludzie żyją wolniej, znajdując czas na drobne przyjemności. Z raportu przygotowanego przez MoneyTransfer.com wynika, że Portugalia jest 3. najlepszym krajem w Europie na spędzenie emerytury. Co sprawia, że codzienność Portugalczyków jest tak przyjemna? I jak przekuć to na polskie noworoczne plany?

Tym, co odróżnia Portugalczyków od Polaków, jest z pewnością spokojny, luźny styl życia w rytmie melancholijnej muzyki fado i radosnych fest na ulicach małych i dużych miast. Późne wstawanie, długi dzień, ciepły klimat, nocny styl życia, wyborne jedzenie, wieczorne spotkania w ulubionych lokalnych knajpkach, a do tego przepiękne plaże, niekończące się wybrzeże i niepowtarzalne widoki oceanicznych fal rozbijających się o malownicze klify. Jeśli właśnie takiej codzienności pragniesz w 2022 roku, do swoich noworocznych postanowień dodaj choć odrobinę portugalskich inspiracji i uczyń tym samym swoją codzienność bardziej slow. Rozwiązaniem skrojonym na miarę naszych polskich warunków może być więcej apetycznych kolacji z najbliższymi w ulubionych restauracjach oczywiście w towarzystwie najlepszych portugalskich smaków.

 

Smak Portugalii w polskim zaciszu

Do pełni portugalskiego stylu życia brakuje jeszcze jednego, niezwykle istotnego elementu, który odróżnia ten naród spośród innych na mapie Europy. Chodzi oczywiście o wino. To Portugalczycy od lat znajdują się wysoko w rankingach krajów z największym spożyciem, a także produkcją tego trunku. Wielu tamtejszych winiarzy utrzymuje również, że codziennie pije kieliszek czerwonego wina, traktując to jako swoisty rytuał. Jakiego portugalskiego wina nie sposób pominąć? Mowa o słynnym Ponte Portugal pochodzącym z jednego z najstarszych regionów winiarskich w Portugalii – Tejo. Z tej części kraju pochodzi również blisko 50% korków produkowanych na świecie. Tradycja uprawy winorośli w Tejo sięga aż XII wieku. Nic więc dziwnego, że Ponte Portugal jest dziś znane i lubiane pod różnymi szerokościami geograficznymi. Polacy od lat chętnie przekonują się także do tego smaku, łącząc je z różnymi potrawami i serwując przy wielu okazjach.

Wino dla Portugalczyków jest bardzo ważne, a bez niego południowy styl życia, do którego często tęsknimy, miałby zupełnie inny charakter. Być może polskie postanowienia noworoczne powinny nabrać nie tylko portugalskich barw, ale i winnych smaków, dzięki którym niedawno rozpoczęty 2022 rok stałby się smaczną, a także pełną upragnionej lekkości, wolności i harmonii odmianą.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Od kuchni
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.