Postanowienie noworoczne, które odmieni życie
Stowarzyszenie UNICEF Polska
ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/
W styczniu wiele osób podejmuje postanowienia noworoczne. Niestety wielu z nas nie udaje się ich dotrzymać i wciąż pozostają w sferze planów. Tym razem możesz to zmienić! Zamiast podjąć postanowienie dla siebie, podejmij… dla kogoś! UNICEF podpowiada, jak to zrobić i pomoże w jego realizacji.
Zwyczaj postanowień noworocznych ma długą tradycję. Każdego roku tysiące ludzi podejmują je, aby zmienić coś w swoim życiu. Najczęściej postanowienia wiążą się ze zwiększeniem aktywności fizycznej, przejściem na dietę czy rozwojem osobistym.
Niestety większość z nas ma trudności z dotrzymaniem postanowień noworocznych. Z badania zrealizowanego w Stanach Zjednoczonych na początku ubiegłego roku wynika, że tylko 35% ankietowanych dotrzymało wszystkich swoich postanowień podjętych w styczniu. Najczęstsze przyczyny wiążą się ze zbyt szybkim tempem życia, brakiem czasu czy przywiązaniem do starych nawyków.
Wyjątkowe postanowienie noworoczne
Warto zauważyć, że postanowienia zazwyczaj podejmujemy tylko dla siebie. Brak silnej woli i realistycznego planu działania powodują, że nasza motywacja szybko spada. Dlatego w tym roku UNICEF proponuje zmienić nieco charakter tej praktyki i podjąć postanowienie dla kogoś. Takim postanowieniem może być regularna pomoc potrzebującemu dziecku. Zobowiązanie do comiesięcznego wsparcia to nie tylko piękny gest, ale prawdziwa, realna pomoc.
Takiego wsparcia potrzebują np. dzieci w Jemenie – kraju, w którym panuje największy kryzys humanitarny w XXI wieku. UNICEF jest na miejscu i w tym roku chce zapewnić ratującą życie pomoc niemal wszystkim dzieciom w tym państwie.
Każdy może podjąć postanowienie noworoczne, które odmieni życie dziecka w Jemenie. Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/jemen i wypełnić formularz regularnego wsparcia. Każda, nawet najmniejsza kwota ma sens, a pomoc trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Organizacja co miesiąc poinformuje Darczyńcę, jak przekazane środki pomogły uratować zdrowie i życie wielu najmłodszych, dla których ta pomoc to kwestia życia i śmierci. Podjęcie tego typu postanowienia noworocznego to szlachetne zobowiązanie, które da więcej motywacji i duże szanse na realizację.
Szczęśliwy cały rok
W tym roku UNICEF chce dotrzeć w pomocą łącznie do 177 mln najmłodszych na całym świecie. Organizacja planuje zapewnić dzieciom pomoc humanitarną taką jak czysta woda, żywność czy leki. Może to jednak zrobić tylko dzięki wsparciu finansowemu Darczyńców, również z Polski. Postanowienie o comiesięcznej darowiźnie na rzecz potrzebujących dzieci da im szansę na godną teraźniejszość i lepszą przyszłość.
W czasie, w którym podejmujemy liczne postanowienia noworoczne i życzymy sobie nawzajem szczęśliwego Nowego Roku, warto pomyśleć o dzieciach potrzebujących naszej pomocy. Działając razem z UNICEF, możesz dotrzymać postanowienia noworocznego, a co najważniejsze: podarować dzieciom szczęśliwy cały rok.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.