Postanowienie noworoczne, które odmieni życie
Stowarzyszenie UNICEF Polska
ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/
W styczniu wiele osób podejmuje postanowienia noworoczne. Niestety wielu z nas nie udaje się ich dotrzymać i wciąż pozostają w sferze planów. Tym razem możesz to zmienić! Zamiast podjąć postanowienie dla siebie, podejmij… dla kogoś! UNICEF podpowiada, jak to zrobić i pomoże w jego realizacji.
Zwyczaj postanowień noworocznych ma długą tradycję. Każdego roku tysiące ludzi podejmują je, aby zmienić coś w swoim życiu. Najczęściej postanowienia wiążą się ze zwiększeniem aktywności fizycznej, przejściem na dietę czy rozwojem osobistym.
Niestety większość z nas ma trudności z dotrzymaniem postanowień noworocznych. Z badania zrealizowanego w Stanach Zjednoczonych na początku ubiegłego roku wynika, że tylko 35% ankietowanych dotrzymało wszystkich swoich postanowień podjętych w styczniu. Najczęstsze przyczyny wiążą się ze zbyt szybkim tempem życia, brakiem czasu czy przywiązaniem do starych nawyków.
Wyjątkowe postanowienie noworoczne
Warto zauważyć, że postanowienia zazwyczaj podejmujemy tylko dla siebie. Brak silnej woli i realistycznego planu działania powodują, że nasza motywacja szybko spada. Dlatego w tym roku UNICEF proponuje zmienić nieco charakter tej praktyki i podjąć postanowienie dla kogoś. Takim postanowieniem może być regularna pomoc potrzebującemu dziecku. Zobowiązanie do comiesięcznego wsparcia to nie tylko piękny gest, ale prawdziwa, realna pomoc.
Takiego wsparcia potrzebują np. dzieci w Jemenie – kraju, w którym panuje największy kryzys humanitarny w XXI wieku. UNICEF jest na miejscu i w tym roku chce zapewnić ratującą życie pomoc niemal wszystkim dzieciom w tym państwie.
Każdy może podjąć postanowienie noworoczne, które odmieni życie dziecka w Jemenie. Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/jemen i wypełnić formularz regularnego wsparcia. Każda, nawet najmniejsza kwota ma sens, a pomoc trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Organizacja co miesiąc poinformuje Darczyńcę, jak przekazane środki pomogły uratować zdrowie i życie wielu najmłodszych, dla których ta pomoc to kwestia życia i śmierci. Podjęcie tego typu postanowienia noworocznego to szlachetne zobowiązanie, które da więcej motywacji i duże szanse na realizację.
Szczęśliwy cały rok
W tym roku UNICEF chce dotrzeć w pomocą łącznie do 177 mln najmłodszych na całym świecie. Organizacja planuje zapewnić dzieciom pomoc humanitarną taką jak czysta woda, żywność czy leki. Może to jednak zrobić tylko dzięki wsparciu finansowemu Darczyńców, również z Polski. Postanowienie o comiesięcznej darowiźnie na rzecz potrzebujących dzieci da im szansę na godną teraźniejszość i lepszą przyszłość.
W czasie, w którym podejmujemy liczne postanowienia noworoczne i życzymy sobie nawzajem szczęśliwego Nowego Roku, warto pomyśleć o dzieciach potrzebujących naszej pomocy. Działając razem z UNICEF, możesz dotrzymać postanowienia noworocznego, a co najważniejsze: podarować dzieciom szczęśliwy cały rok.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.