Komunikaty PR

Powiew Paryża w sercu Warszawy. Nowe lokale Chaud Pain

2023-05-19  |  12:00
Biuro prasowe

Pierwsza piekarnia Chaud Pain, zlokalizowana przy ul. Ossolińskich 3, od 2020 roku podbija serca warszawiaków wyjątkowymi wypiekami. Jej nazwa, Chaud Pain (czyt. szo pę), oznacza po francusku gorący chleb. Konotacje z romantycznym Paryżem to wynik francuskich korzeni właścicieli oraz miłości do paryskiej sztuki wypieków. Flagowy chleb, ale i wszelkie wypieki w Chaud Pain przygotowane są „na gorąco” według rzemieślniczych receptur i z wykorzystaniem naturalnych składników. 

Od dziś warszawscy miłośnicy rzemieślniczych smaków mogą cieszyć się francuskimi wypiekami także w nowych punktach na mapie Warszawy. Gdzie są zlokalizowane i czym zaskakują kolejne lokale Chaud Pain?

Punkty Chaud Pain w Warszawie z drive thru… i nie tylko!

Miłośnicy rzemieślniczego pieczywa zdecydowanie mają powód do radości. Szczególnie ci, którzy mieszkają w Warszawie lub często ją odwiedzają. Paryskich wypieków od teraz można spróbować w nowo otwartych lokalach sieci Chaud Pain w dwóch punktach w Warszawie – przy Placu Konstytucji 6, al. Niepodległości 142A. W czerwcu do dyspozycji warszawskich foodiesów będzie także lokal przy ul. Tamka 43.

Plac Konstytucji 6 

Znajdziemy tu niedużą piekarnię Chaud Pain, w której zakupimy pieczywo, pachnące wypieki i kawę przelewową wyłącznie na wynos, korzystając z okienka przy klimatycznej uliczce. To doskonała opcja dla tych, którym zależy na czasie!

Aleja Niepodległości 142A

Pod tym adresem mieści się nowy punkt Chaud Pain, w której pieczywo i wyborne, francuskie wypieki można również kupić nie tylko na miejscu, ale również zamówić przez… drive thru! Wystarczy wcześniej zadzwonić, złożyć zamówienie i umówić się na odbiór pieczywa, które pracownik piekarni przyniesie do samochodu.

Tamka 43 

Ten lokal zostanie otwarty w czerwcu, ale zdecydowanie warto na nieco poczekać! Będzie to największy lokal w sieci Chaud Pain z częścią kawiarnianą. Na miejscu będzie można zjeść śniadanie lub napić się popołudniowej kawy vis-a-vis Muzeum Fryderyka Chopina, a następnie udać prosto na przyjemny spacer nad Wisłę!

Znana już warszawiakom piekarnia Chaud Pain przy ul. Ossolińskich 3, niezmiennie osadzona w budynku Hotelu Europejskiego, poza tradycyjnymi, paryskimi wypiekami, oferuje również wyśmienite produkty delikatesowe premium m.in. z Francji i Hiszpanii – wśród nich: oliwy, sery, kawior czy wyborne wina. Letni sezon zachęca również do spędzenia kilku rozkosznie paryskich chwil w klimatycznych ogródku Chaud Pain. 

Jak dodaje Antoine Azaïs, Dyrektor grupy Project Warszawa, w skład której wchodzi piekarnia Chaud Pain: We wszystkich punktach warto również rezerwować wcześniej wypieki, ponieważ… znikają z lad niezwykle szybko! Tym, którzy nie mogą kupić ulubionych smakołyków w drodze na uczelnię czy do pracy, polecamy telefoniczną rezerwację wypieków i odbiór ich w godzinach popołudniowych. Studenci, wraz z okazaniem legitymacji, otrzymają atrakcyjne rabaty na nasze produkty. 

Paryskie miejsce na mapie Warszawy

Chaud Pain, w kwestii smaku i jakości, nie uznaje kompromisów. Dzięki temu powstają tu iście francuskie wypieki, jak maślane croissanty ze słodkim nadzieniem, delikatne brioszki, francuskie bagietki i oczywiście… tradycyjny, chrupiący chleb na zakwasie! 

Piekarnia oferuje także różne warianty autorskich kanapek na bazie świeżego pieczywa rzemieślniczego, doskonałe słodkie wypieki z oryginalnymi nadzieniami oraz autorskie sałatki w wersji tradycyjnej lub wegańskiej. 

Kolejne rzemieślnicze piekarnie Chaud Pain na gastronomicznej mapie Warszawy to zdecydowanie więcej okazji do kulinarnej podróży po smakach Paryża i odkrywania niezwykłej przyjemności płynącej z aromatycznego, rzemieślniczego pieczywa. To prawdziwy must have dla każdego warszawskiego foodiesa!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.