„Praska Ślizgawka” wraca na plac Konesera. Lodowisko czynne już od 1 grudnia
Piruety, beztroska jazda i doskonała zabawa. Na ogólnodostępnym placu Konesera trwa właśnie montaż lodowiska. „Praska Ślizgawka” będzie dostępna od 1 grudnia, a klienci Centrum Praskiego Koneser skorzystają z niej bezpłatnie.
Temperatury z dnia na dzień robią się coraz niższe. Sprzyja to fanom sportów zimowych, którzy cały rok czekają na uruchomienie ślizgawek i stoków. Jazda na łyżwach to dobry pomysł na spędzenie czasu w gronie rodziny lub przyjaciół, podczas przedświątecznych zakupów czy spotkań. To także świetna forma treningu. Właśnie dlatego o miłośnikach zimowych atrakcji nie zapomniało Centrum Praskie Koneser.
Już w ciągu kilku najbliższych dni, bo od 1 grudnia, będą mogli oni skorzystać z lodowiska o powierzchni niemal 400 m2, które stanie na placu Konesera. „Praska Ślizgawka” będzie otwarta w dni powszednie w godzinach 8.45-22.00. Pierwsze wejście w ciągu dnia od poniedziałku do piątku przeznaczone jest dla grup szkolnych, a w weekendy dla osób chcących nauczyć się jazdy na łyżwach w grupie. Jedna sesja trwa 75 minut, a po każdej z nich planowana jest 15-minutowa przerwa.
Klienci Centrum Praskiego skorzystają z lodowiska i wypożyczalni łyżew bezpłatnie, po okazaniu paragonu z bieżącego dnia na co najmniej 20 złotych. Jednorazowe wejście dla pozostałych osób to koszt jedynie 7 złotych (dzieci do lat 14 pod opieką osoby dorosłej – za darmo w godz. 10.00-14.30). W tej samej cenie będzie również możliwe wypożyczenie łyżew. Dodatkowo, w ofercie dostępne będzie ostrzenie łyżew oraz nauka jazdy z instruktorem.
Praska Ślizgawka będzie nieczynna podczas codziennych, dwóch serwisów technicznych – od 14.30 do 16.00 i od 18.45 do 19.15 oraz podczas niektórych dni świątecznych.
Więcej informacji na temat zimowych atrakcji w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na koneser.eu.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Mydlarnia Cztery Szpaki czy Świece Zapachowe Domkove.pl. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji jest miejscem licznych wystaw, targów, różnego rodzaju wydarzeń i pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to również jeden najważniejszych ośrodków na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Magic Mind Museum oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart i Zwierzyniec.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.