Komunikaty PR

Prasko-Południowe Prezentacje 2021

2021-06-02  |  12:00
Biuro prasowe

Ostatni rok był trudny nie tylko dla wielu branż biznesu, ale także dla organizacji pozarządowych. Według raportu organizacji Klon/Jawor „Organizacje pozarządowe wobec pandemii” w 2020 roku 33% badanych NGO zawiesiło wszystkie dotychczasowe działania, a 20% organizacji nie widzi możliwości działania online[1].  Aby pomóc NGO wrócić do dawnej formy, Fundacja Zwalcz Nudę 12 czerwca organizuje wydarzenie dedykowane warszawskim, prasko-południowym organizacjom pozarządowym, podczas którego będzie przestrzeń do wymiany doświadczeń, poszerzenia sieci kontaktów czy nawiązania nowych współprac.

 

Pandemia a NGO

Dane ze wspomnianego raportu nie pozostawiają złudzeń.

Poprzedni rok każdemu dał się we znaki. My musieliśmy zrezygnować na przykład z organizacji pikniku w ramach Narodowego Dnia Sportu czy Warszawskich Dni Rodzinnych. Ale podjęliśmy również nowe wyzwania – zorganizowaliśmy nasze gry całkowicie online. Akademia Elfów Świętego Mikołaja to seria gier, które były prowadzone na żywo przez Facebooka i okazały się dużym sukcesem, a dla nas niesamowitą przygodą – mówi Krystyna Radkowska, Prezes Fundacji Zwalcz Nudę, organizatorka wydarzenia oraz członek prezydium DKDS Praga-Południe.

Ponad rok pandemii to jednak możliwość spróbowania całkiem nowych rozwiązań. Aż 80% organizacji planuje w swoich działaniach wykorzystywać nowe technologie.

12 czerwca 2021 r. w godz. 12-17 w Parku Obwodu Praga AK w dzielnicy Praga-Południe odbędzie się piknik, podczas którego NGO będą mogły – chociaż po części – wrócić do swojej dotychczasowej działalności. W ramach wydarzenia uczestnicy zapoznają się z ofertami lokalnych organizacji, wezmą udział w próbnych warsztatach, dowiedzą się więcej o wolontariacie czy poznają pierwsze kroki w założeniu własnej fundacji albo stowarzyszenia. Mimo że wydarzenie odbywa się stacjonarnie, to organizatorzy nie planują rezygnować z online – relację na żywo z wydarzenia będzie można obejrzeć na Facebooku Zwalcz Nudę.

 

Piknik na Pradze Południe

Co, oprócz możliwości zapoznania się z działalnością NGO, będzie się działo na pikniku? Warsztaty dla małych i dużych (np. kuglarskie, origami), spotkania (np. z sportowcami lotniczymi, którzy latają balonem), występy sceniczne (koncert piosenek Agnieszki Osieckiej i przedstawienie teatralne dla dzieci). A do tego możliwość adopcji szczeniaków i kociaków, sadzenie ziół, warzyw i kwiatów, kolorowe balony, gra terenowa po Kamionku, eksperymenty, na których dzieci zabawią się w prawdziwego inżyniera i zaświecą żarówkę siłą swoich mięśni, gra w frisbee, bieg przez płotki, skok w dal czy skos o tyczce i wiele, wiele więcej.

Szczegółowy harmonogram pikniku znajduje się na stronie www.zwalcznude.pl/ppp oraz w wydarzeniu www.facebook.com/events/145867094215027

Na Prasko-Południowych Prezentacjach nie zabraknie również lokalnego biznesu – partnerami wydarzenia są m.in. Atrium Promenada i Miejsce Aktywności Lokalnej znajdujące się w jej murach – „Piąty Wymiar”, które przygotowało pokaz baniek XXL oraz Bank Credit Agricole, na którego stoisku będzie można zapoznać się z ofertą banku.

Zapraszamy dzieci do twórczej zabawy podczas pikniku, w czasie której samodzielnie wykonają między innymi kolorowy piasek kinetyczny, zrobią gigantyczne bańki mydlane oraz wezmą udział w eksperymentach. Warsztaty w formie zabaw manualnych trenują motorykę małą u najmłodszych i są doskonałą okazją do rozwijania wrażliwości zmysłowej – mówi Dorota Morawska, Marketing Manager Atrium Promenada.

Co minutę do mórz i oceanów na całym świecie trafia ponad 20 ton plastikowych odpadów. To nasz wspólny problem, z którym wszyscy musimy walczyć. Dołącz do akcji #mniejplastiku banku Credit Agricole i otwórz Konto dla Ciebie, do którego dodawana jest karta z ekotworzywa, które rozkłada się szybciej niż plastik. Więcej informacji na www.mniejplastiku.pl – dodaje Monika Ślepowrońska, Dyrektor Zespołu Placówek Bankowych Credit Agricole przy ul. Grochowskiej 249/251 i 136.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Zwalcz Nudę, a współorganizatorem Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego na Pradze-Południe. Prasko-Południowe Prezentacje 2021 są współfinansowane ze środków Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.

 


[1] Cały raport dostępny jest na: https://api.ngo.pl/media/get/135421

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.