Promenada zaprasza na ferie zimowe! Niezwykła wystawa zwierząt egzotycznych i mu
Pokonaj nudę razem z Promenadą! Warszawskie centrum handlowe zaprasza małych i dużych na moc atrakcji podczas zimowych ferii. Masz ochotę posłuchać na żywo jazzowej muzyki lub dowiedzieć się więcej o egzotycznych gadach? Wpadnij do galerii i skorzystaj z okazji!
Przygoda z dreszczykiem
Wielbiciele mocnych wrażeń będą mieli okazję do podniesienia poziomu adrenaliny! Już od piątku 12 stycznia do czwartku 25 stycznia w warszawskim centrum handlowym Promenada zagości wystawa zwierząt egzotycznych. Dla odważnych śmiałków ceniących bliski kontakt z dziką naturą przewidziano możliwość dotknięcia i zrobienia sobie pamiątkowych fotografii ze zwierzętami.
W ramach ekspozycji będzie można obejrzeć wyjątkowe gatunki. Na miłośników gadów czekać będą prawdziwe giganty – węże boa i pytony. Wśród mniejszych, ale nie mniej interesujących okazów znajdą się także wąż zbożowy, lancetogłów mleczny oraz wąż smugowy.
Organizatorzy przygotowali również interesujące okazy gekonów, takie jak eublefar lamparci i eublefar gruboogonowy, a także agamę brodatą, oraz tarczołuska sudańskiego. Ponadto będzie można zobaczyć smocze jaszczurki: scynka ognistego oraz żółtopuzika bałkańskiego!
Nie zabraknie również wyjątkowych pająków, między innymi słynnych ptaszników, a także skorpionów, patyczaków, straszyków, karaczanów ozdobnych, ślimaków olbrzymich oraz żółwi stepowych.
Dodatkowo, dla szkół i przedszkoli organizatorzy przygotowali prelekcje na temat zwierząt egzotycznych. Lekcje mogą odbyć się od poniedziałku do piątku, każda po 45 minut, o pełnych godzinach – 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Zapisy dla placówek edukacyjnych możliwe są pod mailem atriumpromenada@g-cityeu.com. Zachęcamy do kontaktu!
Wystawa zlokalizowana jest na poziomie 0 przy rotundzie. Wstęp jest bezpłatny, od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 – 21.00. Ekspozycja będzie nieczynna jedynie 14 oraz 21 stycznia.
Jazzowo w Promenadzie!
Chcąc dodatkowo umilić czas podczas zakupów, Promenada zaprasza klientów na pokaz muzyki na żywo! Już w sobotę, 20 stycznia centrum handlowe odwiedzi zespół „Grzeczni Chłopcy”. To młodzi jazzmani grający współczesny repertuar w autorskich retro-aranżacjach. Wyjątkowe muzyczne połączenie elegancji minionej epoki z nowoczesnym i tanecznym repertuarem. Zespół wystąpi
w trzech setach – o 13.30, 15.00 oraz 16.30.
To nie wszystko! Więcej informacji na temat zbliżających się wydarzeń i promocji dostępnych jest na stronie centrum.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.