Komunikaty PR

Promenada zaprasza na ferie zimowe! Niezwykła wystawa zwierząt egzotycznych i mu

2024-01-10  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.07 MB )

Pokonaj nudę razem z Promenadą! Warszawskie centrum handlowe zaprasza małych i dużych na moc atrakcji podczas zimowych ferii. Masz ochotę posłuchać na żywo jazzowej muzyki lub dowiedzieć się więcej o egzotycznych gadach? Wpadnij do galerii i skorzystaj z okazji!


Przygoda z dreszczykiem

Wielbiciele mocnych wrażeń będą mieli okazję do podniesienia poziomu adrenaliny! Już od piątku 12 stycznia do czwartku 25 stycznia w warszawskim centrum handlowym Promenada zagości wystawa zwierząt egzotycznych. Dla odważnych śmiałków ceniących bliski kontakt z dziką naturą przewidziano możliwość dotknięcia i zrobienia sobie pamiątkowych fotografii ze zwierzętami.

W ramach ekspozycji będzie można obejrzeć wyjątkowe gatunki. Na miłośników gadów czekać będą prawdziwe giganty – węże boa i pytony. Wśród mniejszych, ale nie mniej interesujących okazów znajdą się także wąż zbożowy, lancetogłów mleczny oraz wąż smugowy.

Organizatorzy przygotowali również interesujące okazy gekonów, takie jak eublefar lamparci i eublefar gruboogonowy, a także agamę brodatą, oraz tarczołuska sudańskiego. Ponadto będzie można zobaczyć smocze jaszczurki: scynka ognistego oraz żółtopuzika bałkańskiego!

Nie zabraknie również wyjątkowych pająków, między innymi słynnych ptaszników, a także skorpionów, patyczaków, straszyków, karaczanów ozdobnych, ślimaków olbrzymich oraz żółwi stepowych.

Dodatkowo, dla szkół i przedszkoli organizatorzy przygotowali prelekcje na temat zwierząt egzotycznych. Lekcje mogą odbyć się od poniedziałku do piątku, każda po 45 minut, o pełnych godzinach – 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Zapisy dla placówek edukacyjnych możliwe są pod mailem atriumpromenada@g-cityeu.com. Zachęcamy do kontaktu!

Wystawa zlokalizowana jest na poziomie 0 przy rotundzie. Wstęp jest bezpłatny, od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 – 21.00. Ekspozycja będzie nieczynna jedynie 14 oraz 21 stycznia.

Jazzowo w Promenadzie!

Chcąc dodatkowo umilić czas podczas zakupów, Promenada zaprasza klientów na pokaz muzyki na żywo! Już w sobotę, 20 stycznia centrum handlowe odwiedzi zespół „Grzeczni Chłopcy”. To młodzi jazzmani grający współczesny repertuar w autorskich retro-aranżacjach. Wyjątkowe muzyczne połączenie elegancji minionej epoki z nowoczesnym i tanecznym repertuarem. Zespół wystąpi
w trzech setach – o 13.30, 15.00 oraz 16.30.

To nie wszystko! Więcej informacji na temat zbliżających się wydarzeń i promocji dostępnych jest na stronie centrum.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.