Przejazdy FREENOW wspierają powodzian.
FREENOW, aplikacja taxi i multimobilności miejskiej włącza się we wsparcie dla powodzian. Użytkownicy FREENOW w Polsce mogą od teraz wesprzeć osoby poszkodowane przez powódź, przeznaczając zaokrąglenie kwoty każdego przejazdu do pełnej złotówki na rzecz ogólnopolskiej zbiórki organizowanej przez Fundację SiePomaga, trwającej do końca tego roku. Końcówki kwot za przejazdy zostaną w stu procentach przekazane przez FREENOW na ten cel. Użytkownicy podczas przejazdu mogą dobrowolnie włączyć opcję “Przekaż Datek” w aplikacji FREENOW.
Funkcja “Przekaż Datek”, została stworzona w aplikacji FREENOW w 2022 roku, by wspierać lokalne i globalne potrzeby społeczności i organizacji pozarządowych. W 2023 roku pasażerowie FREENOW w 9 krajach europejskich przeznaczyli łącznie 3,5 miliona Euro na cele statutowe Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Co miesiąc w Polsce, datki pasażerów FREENOW sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych.
“Udostępniając opcję zaokrąglenia opłaty za przejazd angażdujemy naszych użytkowników w przekazanie realnego wsparcia finansowego na cele bliskie społecznościom lokalnym, w których funkcjonujemy.FREENOW jest platformą, której wizją jest rozwój miast, jako miejsc tworzonych z myślą o potrzebach mieszkańców. Na co dzień pomagamy przemieszczać się mieszkańcom z 25 największych aglomeracji w Polsce, a część z nich została dotknięta skutkami ostatnich powodzi w naszym kraju. Konsekwencje tego kataklizmu są i będą odczuwalne przez najbliższe miesiące, dlatego umożliwiamy naszym pasażerom pomaganie poszkodowanym podczas zwykłej czynności, jaką są przejazdy taksówkami z FREENOW” - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREEENOW w Polsce.
„Jesteśmy niezwykle wdzięczni za zaangażowanie FREENOW i ich użytkowników w pomoc dla osób dotkniętych powodzią. Każda złotówka przekazana w ramach tej akcji to nie tylko wsparcie finansowe, ale także znak solidarności z tymi, którzy muszą stawić czoła dramatycznym skutkom kataklizmu. Nasze wspólne działania to kolejna cegiełka dająca nadzieję na szybszy powrót do normalności dla tych, którzy najbardziej ucierpieli. Razem wielką mamy moc!” - mówi Agnieszka Nowik, Wiceprezeska Fundacji Siepomaga.
Zbiórka organizowana przez Fundację Siepomaga ma na celu wsparcie osób poszkodowanych przez tegoroczne powodzie w Polsce. Środki zebrane w ramach akcji zostaną przeznaczone na pomoc w odbudowie zniszczonych domów, zakup podstawowych artykułów codziennego użytku oraz wsparcie psychologiczne dla rodzin dotkniętych kataklizmem. Każda wpłata ma ogromne znaczenie, by przywrócić normalność tym, którzy stracili dorobek życia w wyniku żywiołu.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.