Przerwa świąteczna w Warszawie. Sprawdź, jakie atrakcje czekają w Koneserze
Aktywności na świeżym powietrzu, atrakcje dla pasjonatów sztuki czy unikalna propozycja na spotkanie z najbliższymi. Końcówka roku w Centrum Praskim Koneser to wiele możliwości kreatywnego i rodzinnego spędzenia czasu oraz… spalenia kalorii po świątecznym, kulinarnym szaleństwie.
Ostatnie dni grudnia, czas pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem, to dla wielu osób moment, w którym mogą nieco zwolnić i oderwać się od codziennych spraw. Sprzyjają ku temu okoliczności. Dzieci i młodzież mają zimową przerwę świąteczną, a część pracujących decyduje się na urlopy. I co najważniejsze, nie trzeba wcale wyjeżdżać na narty, by się nie nudzić.
Interesujące atrakcje czekają w Centrum Praskim Koneser. Propozycją na poświąteczne szaleństwo dla całych rodzin i nie tylko jest Praska Ślizgawka. Do dyspozycji małych i dużych łyżwiarzy jest tafla o powierzchni niemal 350 m2. Lodowisko w przerwie świątecznej otwarte jest codziennie w godzinach 8.45-22.00. Z małymi wyjątkami – 31 grudnia (Sylwester) do 14.30, a w Nowy Rok (1 stycznia) od 16.00 do 22.00. Jedna sesja trwa 75 minut, a po każdej z nich – 15-minutowa przerwa (w ciągu dnia są też dwie, dłuższe przerwy techniczne).
Wstęp kosztuje 7 zł. Tyle należy zapłacić również za wypożyczenie łyżew. Specjalna oferta czeka jednak na klientów Centrum Praskiego Koneser, którzy po okazaniu paragonu na minimum 20 złotych z bieżącego dnia mogą skorzystać zarówno z lodowiska, jak i wypożyczalni bezpłatnie (jeden paragon uprawnia jedną osobę do wejścia gratis). A kręcenie piruetów to także dobra okazja do spalenia świątecznych przysmaków – godzina jazdy na łyżwach to nawet 500 kcal! I nic nie stoi na przeszkodzie, by uzupełnić je później w jednej z kawiarni bądź restauracji, które znajdują się na terenie Konesera – ich ofertę można znaleźć na konesersmakuje.pl.
Co ważne, jeżeli nie potrafisz jeździć na łyżwach, to nic straconego. Na Praskiej Ślizgawce można zgłębić tajniki łyżwiarstwa z doświadczonymi instruktorami. Treningi dla początkujących i nieco bardziej zaawansowanych prowadzą instruktorzy ze szkoły Walley, z którymi można umówić się indywidualnie pod numerem telefonu +48 790 213 362 (usługa płatna).
Urokliwy spacer i zwiedzanie
Centrum Praskie Koneser, wraz z ogólnodostępnym placem Konesera, to również miejsce na okołoświąteczny spacer. Za dnia i po zmroku o klimat dbają świąteczne dekoracje. Gwiazdki-lampiony, w towarzystwie odrestaurowanej przestrzeni i wyjątkowej post-industrialnej architektury, sprawdzą się na rodzinną przechadzkę oraz na spacer z przyjaciółmi.
Zwłaszcza że na placu Konesera do 30 grudnia dostępna jest plenerowa część wystawy „Śladami historii bajek – 75-lecie Studia Filmów Rysunkowych z Bielsku-Białej”. Dzień dłużej (do 31 grudnia) w przestrzeni Filtracji (także bezpłatnie) można zobaczyć drugą część tej wyjątkowej ekspozycji i zrobić sobie zdjęcie z Reksiem, Baltazarem Gąbką czy Bolkiem i Lolkiem. Koneserzy sztuki do 31 grudnia mają również szansę na odwiedzenie Muzeum Sztuki Fantastycznej, gdzie obecnie prezentowana jest wystawa „Siudmak Uniwersum”. Bilety na tę monograficzną ekspozycję jednego z najbardziej rozpoznawalnych, współczesnych twórców polskich dostępne są na ebilet.pl.
Więcej informacji o Praskiej Ślizgawce i innych zimowych eventach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz wydarzeniach na Facebooku.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.