Komunikaty PR

Przerwa świąteczna w Warszawie. Sprawdź, jakie atrakcje czekają w Koneserze

2022-12-27  |  09:50
Biuro prasowe
Do pobrania Koneser ( 0.13 MB )

Aktywności na świeżym powietrzu, atrakcje dla pasjonatów sztuki czy unikalna propozycja na spotkanie z najbliższymi. Końcówka roku w Centrum Praskim Koneser to wiele możliwości kreatywnego i rodzinnego spędzenia czasu oraz… spalenia kalorii po świątecznym, kulinarnym szaleństwie.

Ostatnie dni grudnia, czas pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem, to dla wielu osób moment, w którym mogą nieco zwolnić i oderwać się od codziennych spraw. Sprzyjają ku temu okoliczności. Dzieci i młodzież mają zimową przerwę świąteczną, a część pracujących decyduje się na urlopy. I co najważniejsze, nie trzeba wcale wyjeżdżać na narty, by się nie nudzić.

Interesujące atrakcje czekają w Centrum Praskim Koneser. Propozycją na poświąteczne szaleństwo dla całych rodzin i nie tylko jest Praska Ślizgawka. Do dyspozycji małych i dużych łyżwiarzy jest tafla o powierzchni niemal 350 m2. Lodowisko w przerwie świątecznej otwarte jest codziennie w godzinach 8.45-22.00. Z małymi wyjątkami – 31 grudnia (Sylwester) do 14.30, a w Nowy Rok (1 stycznia) od 16.00 do 22.00. Jedna sesja trwa 75 minut, a po każdej z nich – 15-minutowa przerwa (w ciągu dnia są też dwie, dłuższe przerwy techniczne).

Wstęp kosztuje 7 zł. Tyle należy zapłacić również za wypożyczenie łyżew. Specjalna oferta czeka jednak na klientów Centrum Praskiego Koneser, którzy po okazaniu paragonu na minimum 20 złotych z bieżącego dnia  mogą skorzystać zarówno z lodowiska, jak i wypożyczalni bezpłatnie (jeden paragon uprawnia jedną osobę do wejścia gratis). A kręcenie piruetów to także dobra okazja do spalenia świątecznych przysmaków – godzina jazdy na łyżwach to nawet 500 kcal! I nic nie stoi na przeszkodzie, by uzupełnić je później w jednej z kawiarni bądź restauracji, które znajdują się na terenie Konesera – ich ofertę można znaleźć na konesersmakuje.pl.

Co ważne, jeżeli nie potrafisz jeździć na łyżwach, to nic straconego. Na Praskiej Ślizgawce można zgłębić tajniki łyżwiarstwa z doświadczonymi instruktorami. Treningi dla początkujących i nieco bardziej zaawansowanych prowadzą instruktorzy ze szkoły Walley, z którymi można umówić się indywidualnie pod numerem telefonu +48 790 213 362 (usługa płatna).

Urokliwy spacer i zwiedzanie

Centrum Praskie Koneser, wraz z ogólnodostępnym placem Konesera, to również miejsce na okołoświąteczny spacer. Za dnia i po zmroku o klimat dbają świąteczne dekoracje. Gwiazdki-lampiony, w towarzystwie odrestaurowanej przestrzeni i wyjątkowej post-industrialnej architektury, sprawdzą się na rodzinną przechadzkę oraz na spacer z przyjaciółmi.

Zwłaszcza że na placu Konesera do 30 grudnia dostępna jest plenerowa część wystawy „Śladami historii bajek – 75-lecie Studia Filmów Rysunkowych z Bielsku-Białej”. Dzień dłużej (do 31 grudnia) w przestrzeni Filtracji (także bezpłatnie) można zobaczyć drugą część tej wyjątkowej ekspozycji i zrobić sobie zdjęcie z Reksiem, Baltazarem Gąbką czy Bolkiem i Lolkiem. Koneserzy sztuki do 31 grudnia mają również szansę na odwiedzenie Muzeum Sztuki Fantastycznej, gdzie obecnie prezentowana jest wystawa „Siudmak Uniwersum”. Bilety na tę monograficzną ekspozycję jednego z najbardziej rozpoznawalnych, współczesnych twórców polskich dostępne są na ebilet.pl.

Więcej informacji o Praskiej Ślizgawce i innych zimowych eventach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz wydarzeniach na Facebooku.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Finanse

Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne

Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.