Ręcznie formowana kolekcja szkła Inel od Krosno Glass
Home Sweet Home PR
Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
Poetycka inspiracja
Wyjątkowe naczynia marki Krosno powstają dzięki połączeniu nowoczesnej wiedzy i gry z tradycją oraz wrażliwej obserwacji otaczającego świata. Doskonale odzwierciedla to kolekcja
Inel. Źródłem inspiracji dla jej powstania był moment załamania światła na krystalicznie bezbarwnym szkle, który tworzy iluzję wgłębienia w kieliszku. Postanowiono odtworzyć to złudzenie optyczne w rzeczywistości – w ten sposób naczynia zyskały wyjątkowe wgłębienie. Ta niezwykła ozdoba łączy wszystkie elementy kolekcji, na którą składają się kieliszki do wina w trzech rozmiarach (580 ml, 650 ml i 700 ml), kieliszki do szampana (250 ml) oraz karafka o pojemności 1800 ml. Tego typu designerskie akcesoria z pewnością sprawdzą się doskonale zarówno w roli prezentów, jak i jako ozdoba świątecznego stołu.
Doskonała technologia
Krosno to firma z tradycją. Powstała w 1923 roku i bardzo szybko zaskarbiła sobie miano synonimu najwyższej jakości. Dbałość o najwyższe standardy produkcji zapewniła jej pozycję jednego z liderów w branży. Ich rzemieślniczo tworzone produkty muszą sprostać niezwykle wysokim standardom. Dlatego właśnie kieliszki i karafka z serii Inel są formowane ręcznie z doskonale przejrzystego szkła Crystalline. Swoje subtelne piękno połączone z doskonałą jakością zawdzięczają między innymi recepturze szkła, które produkowane jest z najlepszej jakości surowców. Dzięki temu jest ono bezbarwne, błyszczące i nieskazitelnie przejrzyste. Warto pamiętać, że wysokiej próby szkło zyskuje nie tylko na walorach estetycznych, lecz także zapewnia wyższy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Szkło Crystalline nie zawiera bowiem ołowiu ani innych szkodliwych dla zdrowia metali ciężkich – naprawdę warto postawić na takie wyroby.
Praca rzemieślnika
Sekret idealnego szkła tkwi przede wszystkim w zdolnościach rzemieślnika. Awangardowa kolekcja Inel to dzieło prawdziwych mistrzów w hutniczym fachu. Naczynia formowane z masy szklanej przy pomocy specjalistycznych narzędzi są tworzone z artyzmem i niezwykłą dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Dzięki temu każdy kieliszek i dekanter sprawia wrażenie dzieła sztuki – wyjątkowego i perfekcyjnie dopracowanego.
Noworoczny toast
Nadchodzące Boże Narodzenie oraz Nowy Rok będziemy w tym roku świętować inaczej niż zwykle. Zabraknie może hucznych zabaw, nie znaczy to jednak, że temu magicznemu okresowi nie będzie towarzyszyła aura piękna i elegancji. Warto podarować swoim bliskim prezenty z klasą i szczyptą blichtru, które jednocześnie znajdą praktyczne zastosowanie. Jedyne w swoim rodzaju rzemieślnicze kieliszki Inel nie tylko ucieszą oko, lecz także okażą się przydatne w tym noworocznym okresie. Swoim unikatowym, a zarazem ponadczasowym wzornictwem uświetnią sylwestrowe toasty, a dzięki wyjątkowej trwałości posłużą przez wiele lat.
Więcej informacji na temat kolekcji Inel i innych produktów z portfolio marki Krosno Glass znaleźć można na stronie www.krosno.com.pl .

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.