RIDER – towarzysz na każdym kroku!
Marka RIDER, rodem z gorącej Brazylii, od lat jest ekspertem od tego, jak łączyć wygodę ze stylem. I od tego, jak sprawić, by każdy z utęsknieniem czekał na lato, by móc założyć swoje ulubione klapki czy sandały! A tak właśnie się dzieje, ponieważ wystarczy raz przymierzyć buty RIDER, by stały się must-have’em każdej letniej stylizacji. Inspirowane tętniącym życiem miastem, wraz jego modą, sztuką i designem, to propozycja dla tych, którzy stawiają na komfort noszenia i zgodność z najnowszymi trendami.
Trendy jest również bycie „eko”, a marka RIDER stawia na rozwiązania, które mogą przyczynić się do tworzenia lepszego świata poprzez zrównoważony rozwój oraz ochronę środowiska. Obuwie jest w 100% wegańskie i również w 100% nadaje się do recyklingu. Pochodzi z niego także 30% materiału, z którego produkowane są nowe klapki i sandały. Własne fabryki zapewniają zaś odpowiedzialną produkcję i pełną szacunku pracę. Efekt? Zredukowane zużycie wody, energii i śladu ekologicznego oraz… buty idealne! Oto kilka propozycji z najnowszej kolekcji 2021.
RIDER dla niej
RIDER DELTA II FEM
Japonki w pięciu wersjach kolorystycznych do wyboru, które wyróżniają szersze niż klasycznie paski utrzymujące stopę. Ich metaliczny blask sprawia, że z pozoru zwykłe klapki przyciągają uwagę, niczym biżuteria. Perfekcyjny dodatek każdej letniej stylizacji.
RIDER POOL II SLIDE FEM
Klapki stworzone z myślą o basenie, które doskonale sprawdzą się także na plaży czy podczas spaceru. Zapięcie na rzep pozwala perfekcyjnie dopasować je do szerokości stopy, a wypustki sprawiają, że nawet mokra stopa się w nich nie ślizga. Trzy wersje kolorystyczne do wyboru.
RIDER dla niego
RIDER R LINE PLUS II AD
Męskie japonki w stonowanych kolorach - granacie, czerni, zieleni. Klasyczna forma, doskonale utrzymujące stopę paski i wyprofilowana podeszwa to gwarancja wygody zarówno na plaży, jak i w miejskim parku.
RIDER R1 PAPETE AD
Męskie sandały z wyraźnym logo marki na wewnętrznej części podeszwy oraz układem pasków, które gwarantują komfort noszenia nawet podczas długich pieszych letnich wycieczek.
RIDER GO SLIDE AD
Klasyczne męskie wsuwane klapki, granatowe, czarne lub szare. Świetnie sprawdzą się na plaży lub na basenie, ponieważ model ten doskonale utrzymuje stopę na swoim miejscu. Dyskretny dodatek do letniego looku.
RIDER INFINITY LIGHT II SLIDE
Klapki z wyprofilowaną podeszwą oraz gęstą siecią drobnych otworków na pasku przytrzymującym stopę, które sprawiają, że skóra może oddychać. Na uwagę zasługuje wykończenie, czyli… współrzędne geograficzne Brazylii - kraju ich produkcji.
RIDER R1 AD
Tak wygląda klasyka! Męskie japonki z cienkimi paskami, które zdobi flaga Brazylii i napis Rider. Ultralekkie, wygodne i modne - do wyboru modele jednobarwne lub z gradientem. Kwintesencja lata na stopach!
RIDER ENERGY PLUS IV AD
Jak nazwa wskazuje, japonki wprost emanujące letnią energią. To modele dla panów, którzy preferują obuwie, w których ważną rolĘ odgrywa kolor i deseń. Sprawdzą się zarówno na plaży, basenie, jak i podczas letniego spaceru po mieście.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.