Komunikaty PR

Rocznice ślubu – jak je celebrować i o czym pamiętać?

2023-07-14  |  12:00
Biuro prasowe

Rocznice ślubu to szczególne momenty, które chętnie celebrujemy w gronie najbliższych. Już sama nazwa danej rocznicy może stanowić wspaniałą inspirację motywu przewodniego uroczystości lub prezentu na tę okazję. Jakie znamy nazwy rocznic ślubu? Wśród nich m.in.:

  • papierowa (1. rocznica ślubu)

  • bawełniana (2. rocznica ślubu)

  • skórzana (3. rocznica ślubu)

  • kwiatowa (4. rocznica ślubu)

  • drewniana (5. rocznica ślubu)

  • cukrowa (6. rocznica ślubu)

  • porcelanowa (20. rocznica ślubu)

  • perłowa (30. rocznica ślubu)

  • złota (50. rocznica ślubu).

Symboliczne nawiązanie do nazwy rocznicy może stać się miłym gestem w stronę małżonków, którzy z pewnością to docenią!

Wspólne przyjęcie lub… impreza niespodzianka!

Świetnym pomysłem na świętowanie rocznicy ślubu jest przyjęcie. Grill w ogrodzie w towarzystwie przyjaciół? Rodzinny obiad zwieńczony smakowitym tortem i kieliszkiem szampana? A może spotkanie z bliskimi w ulubionej restauracji? Możliwości jest dziś całe mnóstwo, a przyjęcia to świetna forma celebrowania wyjątkowych chwil!

Jeśli zbliża się rocznica ślubu Twoich najbliższych, warto z wyprzedzeniem przemyśleć to wydarzenie. Może okazać się, że wymaga ono podjęcia współpracy z firmą cateringową czy wstępnej rezerwacji lokalu. W gorącym sezonie, bogatym w imprezy rodzinne, terminy mogą być bookowane znacznie wcześniej niż nam się wydaje. Im szybciej zaczniesz planowanie, tym większa szansa, że impreza będzie dopięta na ostatni guzik. Przygotowując przyjęcie dla bliskich – rodziców czy przyjaciół – warto pomyśleć o imprezie niespodziance. Może będzie to najlepsza rocznica, o jakiej nawet nie marzyli małżonkowie. Takie przyjęcie wzbogacić można sesją zdjęciową, girlandą balonów z helem czy wspólnym oglądaniem reportażu ślubnego, do którego tak rzadko jest okazja powrócić. Przygotowując imprezę niespodziankę, warto być jednak czujnym! Jeśli para świętująca rocznicę ślubu planuje w tajemnicy jakiś romantyczny wyjazd tylko we dwoje, takie przyjęcie planowane za ich plecami może okazać się zdecydowanie nietrafioną niespodzianką. Dyskretne wybadanie planów małżonków na najbliższy czas to konieczność przy planowaniu przyjęcia.

Upominki w duchu klasycznym

Zbliża się rocznica ślubu Twojej przyjaciółki, brata, a może rodziców? Nieważne, czy ten szczególny dzień w ich życiu miał miejsce rok, pięć czy pięćdziesiąt lat temu – każda rocznica warta jest szczególnego upamiętnienia. Jedną z form celebrowania ważnych okazji w naszej kulturze jest wręczanie sobie upominków. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze prezentu na rocznicę ślubu?

W przypadku rocznic ślubu zawsze warto postawić na klasyki. Z naszego doświadczenia wynika, że na takie okazje zestawy prezentowe łączące czekoladę i alkohol sprawdzają się absolutnie najlepiej. Oczywiście dziś wśród słodkich upominków można wprost przebierać, począwszy od bombonierek, po zestawy pralin czy wykwintnych bakalii w czekoladzie. Z kategorii alkoholi dobrze sprawdzają się wina, choć kupujący chętnie sięgają także po mocniejsze trunki. Im bardziej znamy parę świętującą rocznicę ślubu, tym łatwiej dopasować zestaw do ich gustu i preferencji – komentuje Anna Garmada, właścicielka marki Nobilia.

Inspirując się nazwami rocznic, warto wybrać zestaw upominkowy z porcelanową filiżanką na 20. rocznicę ślubu, drewniany kuferek wypełniony słodkościami na piąte wspólne świętowanie, a asortyment aksamitnych słodkości w szóstym roku małżeństwa bliskiej nam pary. Każdy prezent warto spersonalizować, dodając do niego karnet z najlepszymi życzeniami.

Najmniej znaczy czasem najwięcej

Jeśli zorganizowanie przyjęcia czy wręczenie upominku okaże się z jakiegoś powodu niemożliwe, warto pamiętać o najprostszym, a jednocześnie czasem najważniejszym – szczerych życzeniach. Ten prezent kosztuje nas tak niewiele, a z pewnością sprawi wiele radości małżeństwu celebrującemu swoją rocznicę. Kartka z ciepłymi słowami znaleziona w skrzynce w tym wyjątkowym dniu lub krótka rozmowa telefoniczna dodająca otuchy to świetne sposoby na podkreślenie, że w tym szczególnym dniu jesteśmy obecni przy naszych najbliższych. Ukazanie, jak cieszymy się ich szczęściem pomimo dzielących nas kilometrów, lat czy doświadczenia życiowego mogą okazać się bardzo budujące i ubogacające dla każdej strony.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.