Rok Bawołu – astrologiczne (i nie tylko) zagrożenia
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich w sobotę 13 lutego o godz. 17:20 na mini wykład dr Bogdana Zemanka pt.: „Rok Bawołu – astrologiczne (i nie tylko) zagrożenia”.
Chiński horoskop przypisuje każdemu z kolejnych 12 lat astrologiczne zwierzę. Co nas czeka w roku Bawołu - lub bardziej swojsko - Krowy?
Dr Bogdan Zemanek opowie, dlaczego rok ten może okazać się rokiem zwrotnym dla wszystkich Krów – i jak się można przed tym ochronić.
Czas: sobota 13 lutego godz. 17:20.
Czas trwania mini wykładu ok. 30 min.
Wykład prowadzony będzie w języku polskim na MS Teams.
Dr Bogdan Zemanek ukończył psychologię (2000) i etnologię (2001) na UJ. W trakcie studiów przebywał na stypendium na Zjednoczonym Uniwersytecie Sichuańskim w Chengdu i Uniwersytecie Shandong w Jinan, ChRL, jako stypendysta rządu polskiego. Po rocznym pobycie na Uniwersytecie Chenggong w Tainanie (Rep. Chińska) obronił na Wydziale Historycznym UJ w 2006 roku pracę doktorską pt. Obraz grupy własnej Tajwańczyków w proniepodległościowej publicystyce prasowej podczas kampanii prezydenckiej 2004 r. Od 2004 roku związany z KBiDW, od 2006 regularnie wykłada; prowadzi także zajęcia na etnologii i japonistyce; w latach 2006-2010 oraz od 2019 do nadal dyrektor CJiKCh UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie".

Nakręć mile, nie promile. Rusza dziewiąta edycja kampanii Trzymaj Pion

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.