Komunikaty PR

Rok Bawołu w Instytucie Konfucjusza w Krakowie

2021-02-10  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Zięba
Instytut Konfucjusza w Krakowie

Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na obchody Chińskiego Nowego Roku Bawołu. Z okazji Święta Wiosny Instytut Konfucjusza przygotował wiele ciekawych atrakcji: wykłady, warsztaty, quiz, turniej oraz wspaniały koncert „Rok Bawołu w Instytucie Konfucjusza w Krakowie – muzyczne świętowanie”.

 

Program obchodów Chińskiego Nowego Roku 10-13 lutego 2021:

 

Środa 10 lutego

Godz. 18:00 - Tradycyjne pierogi chińskie w stylu Hebei – lekcja pokazowa

 

Z okazji nadejścia Chińskiego Nowego Roku Bawołu, Instytut Konfucjusza w Krakowie wybierze się w małą, kulinarną podróż do znajdującej się w Krakowie chińskiej pierogarni “Fen’s Original”. Pokaz poprowadzą lektor IK – Liu Chao oraz właściciel restauracji – Pan Zhang.

Wydarzenie odbędzie się na YouTube.

Godz. 19:00 - Quiz wiedzy o Chińskim Nowym Roku.

Wydarzenie odbędzie się na Facebook.

Czwartek 11 lutego

 

Godz. 18:00 - Warsztaty xiàng qí

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną podstawowe zasady gry oraz różnice pomiędzy „europejskimi” szachami, a tymi pochodzącymi z Państwa Środka. Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć, dlaczego słoń nie może przejść przez rzekę, a król nigdy nie opuszcza swojego pałacu, to koniecznie musicie obejrzeć nasz pokaz!

Organizator: World’s Boards.

Wydarzenie odbędzie się na YouTube.

Piątek 12 lutego

Godz. 18:00 - Jak składać życzenia po chińsku? - lekcja chińskiego

Jeśli chcecie nauczyć się mówić coś więcej niż proste 新年快乐 to koniecznie zarezerwujcie sobie czas na otwartą lekcję składania życzeń po chińsku z Liu Chao.

Wykład odbędzie się na platformie MS Teams.

Sobota 13 lutego

Godz.: 11:00 - Turniej xiàng qí

Organizator: World’s Boards.

Godz.: 17:20  - Mini wykład „Rok Bawołu – astrologiczne (i nie tylko) zagrożenia

Chiński horoskop przypisuje każdemu z kolejnych 12 lat astrologiczne zwierzę. Co nas czeka w roku Bawołu - lub bardziej swojsko - Krowy?  Dr Bogdan Zemanek opowie, dlaczego rok ten może okazać się rokiem zwrotnym dla wszystkich Krów – i jak się można przed tym ochronić.

Wykład odbędzie się na platformie MS Teams.

Godz. 18:00 - Koncert „Rok Bawołu w Instytucie Konfucjusza w Krakowie – muzyczne świętowanie

Multiinstrumentalistka Anna Krysztofiak wykona sześć utworów muzycznych na tradycyjnych instrumentach chińskich. Koncert będzie transmitowany poprzez kanał YouTube Instytutu Konfucjusza w Krakowie.

Program koncertu:

  • „Taniec złotego węża” (金蛇狂舞)
  • „Echa bębnów w czasie świątynnego święta” („Echa odpustowych bębnów”) (香山射鼓)
  • „Generał wydaje swoje rozkazy” (将军令)
  • "Wyścig konny" (赛马)
  • "Piętnastego dnia Nowego Roku" (元宵十五)
  • „Kwietny bęben z Feng yang” (风阳花鼓支)

 

Wydarzenie odbędzie się na YouTube.

 

Wszystkie wydarzenia będą miały formę online.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Instytut Konfucjusza w Krakowie
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.