Rower a nawierzchnia, czyli jak znaleźć idealne połączenie? Zainspiruj się marką
Rower to coraz chętniej wybierany środek transportu, ale też sposób na aktywność fizyczną czy krajoznawcze wycieczki. Zanim jednak wyruszysz w podróż, pamiętaj, że jazda musi sprawiać Ci przyjemność, być komfortowa oraz bezpieczna. Żeby tak się stało, potrzebujesz odpowiednio dobranego roweru! Najlepiej takiego, który będzie spełniał Twoje indywidualne potrzeby, ale przede wszystkim, będzie dopasowany do podejmowanej przez Ciebie aktywności i nawierzchni, po której będziesz jeździć. Marka STORM radzi.
Nie ma lepszej okazji na skorzystanie z rowerowego dobrodziejstwa niż trwający sezon. W tym czasie chętnie wybieranym kierunkiem jest północ Polski. Nad morzem lub na mazurach świetnie sprawdzą się rowery trekkingowe (także te w wersji elektrycznej). Średnia szerokość opon sprawia, że nadają się na jazdę po ścieżkach rowerowych, ale też po szutrze. Wyposażone w bagażnik, błotniki oraz oświetlenie będą idealne na długie trasy z podziwianiem przyrody w tle. W razie potrzeby możesz zamontować na nich sakwy, w których pomieścisz wszystkie potrzebne rzeczy.
Do wycieczek rowerowych zachęca również górski krajobraz. Pełen wzniesień, trudny teren to warunki stworzone do jazdy na MTB lub E-MTB. Wytrzymała konstrukcja, amortyzacja, a co najważniejsze szerokie opony, gwarantują odpowiednią przyczepność nawet na nierównej drodze. Rowery górskie zostały zaprojektowane w taki sposób, by zachować pochyloną pozycję, która jest optymalna do jazdy po wymagających trasach.
Jeśli nie chcesz ograniczać się do konkretnego rodzaju nawierzchni i wolisz bardziej uniwersalny model – postaw na gravela. Nowość marki STORM to rower szybszy od górskiego, który przypadnie do gustu wszystkim tym, dla których trekking to za mało. Komfort i stabilność na zakrętach wynikająca z typowo sportowej pozycji to tylko niektóre z jego zalet. Doświadcz przyjemności z jazdy bez względu na teren, po którym będziesz się poruszać.

Bania Fest 2023 w Krapkowicach

Co mówią o Tobie modne kolory, którymi się otaczasz w domu?

Adam Knop, król wrotek, spróbuje pobić Rekord Polski!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Dietetycy zalecają włączenie margaryny do codziennego menu jako element profilaktyki zdrowotnej. Zastąpienie nią masła może znacząco obniżyć spożycie tłuszczów nasyconych
Tłuszcze są niezbędnym składnikiem odżywczym, bo dostarczają potrzebnej energii i pomagają wchłaniać witaminy A, D i E. W diecie ważna jest jednak nie tyle sama ilość, co jakość spożywanego tłuszczu. Zastąpienie nasyconych kwasów tłuszczowych wielo- i jednonienasyconymi znacząco zmniejsza więc ryzyko zaburzeń lipidowych czy rozwoju miażdżycy, prowadzących do problemów z sercem. Dlatego dietetycy zachęcają, by stosować margaryny, które pozwalają ograniczyć spożycie tłuszczów nasyconych nawet o połowę.
Gwiazdy
Aneta Glam-Kurp: Za Caroline Derpienski ktoś stoi i nią steruje, żeby zrobić z niej maszynkę do pieniędzy. Uznali, że można sobie kpić z Polaków i wpychać im bzdury o Miami

Znana z programu „Żony Miami” Aneta Glam-Kurp od jakiegoś czasu jest w medialnym konflikcie z Caroline Derpienski. Mieszkanki Florydy nie szczędzą sobie słów krytyki. Zdaniem Glam-Kurp popularna ostatnio influencerka świadomie kłamie, a swoimi wypowiedziami prowokuje, bo ma w tym jakiś określony cel. Co więcej według niej Derpienski tylko pozornie gra pierwsze skrzypce. Z tyłu dyryguje nią ktoś dużo mądrzejszy.
Farmacja
Ryzyko śmierci z powodów anestezjologicznych jest dziś praktycznie zerowe. W szpitalach rośnie jednak liczba zakażeń i powikłań pooperacyjnych

Dzięki wyśrubowanym standardom wypracowywanym w ostatnich dekadach anestezjologia jest dziś jedną z najbezpieczniejszych dziedzin medycyny. Mimo to problem powikłań okołooperacyjnych narasta z powodu rosnącej liczby zakażeń szpitalnych. To zaś drastycznie pogarsza rokowania pacjentów po zabiegach operacyjnych. – Trzy obszary, w których bezpieczeństwo pacjenta i optymalizacja leczenia może być poprawiona, to właśnie zakażenia, prawidłowa farmakoterapia i prawidłowa diagnostyka obrazowa – wskazuje anestezjolog, prof. Janusz Andres. Jak podkreśla, potrzebna jest dyskusja ekspertów różnych specjalizacji, która przyczyniłaby się do rozwiązania obecnych problemów i ogólnej poprawy bezpieczeństwa hospitalizowanych pacjentów.