Komunikaty PR

Rozdział I: Przywrócone piękno Krakowa 12|14 Stradom House, Autograph Collection

2023-02-07  |  14:15
Biuro prasowe

12 | 14 Stradom House, Autograph Collection to unikatowa mieszanka piękna i pragnienia stworzenia wyjątkowego miejsca zarówno na mapie Krakowa, jak i całej Polski. Każdy element tego projektu powstał z niezwykłą dbałością o detale i troską o wyjątkową historię tego miejsca. W 650 rocznicę powstania, budynek powraca, aby służyć odwiedzającym Królewskie Miasto i jego mieszkańcom.

 

Magia historii i wizja przyszłości

 

XIV wiek – to właśnie wtedy rozpoczyna się historia tego niezwykłego budynku położonego przy ulicy Stradomskiej 12-14, między Wawelem a Kazimierzem, jednym z głównych punktów historycznego Krakowa. Na przestrzeni lat mieściły się w nim między innymi: kaplica św. Jadwigi, szpital i urząd celny. Ta zapomniana perła polskiej architektury, której od ponad dekady groziło niemal całkowite zniszczenie, odzyskała dawny blask. W tym roku, w tych murach zostanie zrealizowany jeden z najciekawszych konceptów hotelarsko-gastronomicznych w Polsce.

 

Zabytkowy kompleks budynków składa się ze 125 pełnych artyzmu pokoi hotelowych, dwóch restauracji z niespotykaną dotychczas w mieście ofertą kulinarną, baru ulokowanego w majestatycznej, odrestaurowanej, wysokiej na 9m dawnej kaplicy oraz unikatowego SPA. To tylko niektóre z udogodnień, jakie oferować będzie 12 | 14 Stradom House, Autograph Collection. Ten pięciogwiazdkowy hotel stanie się niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc, jakie oferuje Kraków.

 

Design skrojony na miarę / Najwyższy komfort i klimat minionych epok

 

Wnętrze hotelu to aranżacje łączące najwyższą jakość oraz wysublimowane piękno ponadczasowych form i wyjątkowych tekstur. Hotelowe pokoje wyróżnia starannie dobrane, dopracowane do najmniejszego detalu wzornictwo. Nie zabraknie również historycznych akcentów, takich jak w pełni odrestaurowane freski czy sklepienia. Całości dopełniają kameralna biblioteka, skąpane w zieleni patio oraz przestrzenie przeznaczone do organizacji wydarzeń kulturalnych i biznesowych. Nawiązania do polskiej kultury i tradycji przeniosą gości w podróż po niezliczonych zakamarkach lokalnego dziedzictwa kulturowego.

 

Niezwykły potencjał tego miejsca dostrzegł Shachar Samuel, współzałożyciel Angel Poland Group: „Zgodnie z filozofią Angel Poland Group, każda realizowana przez nas inwestycja ma przynieść korzyści lokalnej społeczności. Naszym celem jest nie tylko poprawa jakości otoczenia, ale także poziomu życia mieszkańców. Projekt przy ulicy Stradomskiej jest dla nas szczególnie ważny – jesteśmy szczęśliwi, że ten klejnot polskiej architektury, położony w samym sercu parku kulturowego, będący częścią dziedzictwa UNESCO może powrócić w nowej odsłonie. Jesteśmy przekonani, że Stradom House będzie nie tylko miejscem wypoczynku dla turystów, podróżujących w celach biznesowych, ale także miejscem spotkań krakowian”.

 

Wyjątkowe miejsce spotkań / Uczta dla miłośników architektury i kuchni

 

Stradom House będzie przestrzenią wręcz stworzoną dla osób pragnących odnaleźć pełną spokoju, atmosferę do pracy lub zorganizować biznesowe czy towarzyskie spotkanie. W sercu tego niezwykłego miejsca powstanie bar „Hedwig’s” znajdujący się w gotyckich i odrestaurowanych wnętrzach dawnej kaplicy św. Jadwigi. Dla wszystkich odwiedzających dostępne będą dwa, wyjątkowe restauracyjne koncepty. Pierwszy z nich, „Gaia” jest celebracją modernistycznego odrodzenia Krakowa w śródziemnomorskim stylu, natomiast „John Dory” zapewni niespotykane do tej pory w królewskim mieście doświadczenie kulinarne oparte na najwyższej jakości owocach morza.

 

SÓL: wellness dla ciała i duszy / SÓL: dziedzictwo w pielęgnacji

 

Sól, skarb najgłębszych podłoży regionu, określana często „białym złotem” stanie się podstawą nowej filozofii wypoczynku i pielęgnacji w murach Stradom House. Koncept wellness „SÓL”, to autorska linia kosmetyczna, szykowna siłownia, innowacyjne centrum odnowy z łaźnią parową, prysznicami z hydromasażem, biosauną, sauną solną na podczerwień i salą dźwiękową przylegającą do 20-metrowego basenu.

 

Kolekcja sztuki Stradom House

 

Kolekcja sztuki Stradom House to odzwierciedlenie energii współczesnej polskiej kreatywności. Zbiór obejmuje dzieła zarówno początkujących twórców, jak i przedstawicieli ugruntowanej polskiej sceny artystycznej. Jego myślą przewodnią jest angażowanie w życie miasta i zainteresowanie szerszej widowni Polską sztuką. W kolekcji znajdują się prace takich artystów jak Bartek Materka, Dorota Jurczak, Joanna Piotrowska czy Przemek Pyszczek. Obrazy, rysunki, fotografie i druki zakorzenione są w narracji odzwierciedlającej głęboki związek Stradom House z ideami łączącymi mitologię, dziedzictwo i modernizm. Kuratorem kolekcji jest Francesca Gavin, założycielka i kuratorka londyńskiej kolekcji Soho House i współkuratorka szwajcarskiej Manifesty11.

 

Stradom House Membership – dla tych, którzy chcą więcej

Wizją i celem twórców Stradom House jest stworzenie przestrzeni dla lokalnej i międzynarodowej społeczności, w której członkowie będą mogli wspólnie poszukiwać inspiracji w sferze zarówno zawodowej, jak i prywatnej. Dlatego jedną z wyjątkowych usług oferowanych w Stradom House jest możliwość dołączenia do programu Private Membership, który pozwoli na branie udziału w wachlarzu wydarzeń obejmujących wystawy sztuki, degustacje rzadkich trunków i dań światowej kuchni oraz zapewni możliwość korzystania z szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych. Dla członków programu dostępne będą liczne udogodnienia takie jak dostęp do strefy wellness z basenem, czy fitness z najwyższej jakości wyposażeniem. Członkostwo w programie Private Membership pozwoli na odkrycie wielu korzyści płynących z konceptu w najróżniejszych obszarach. Stradom House Membership będzie pierwszym tak wyjątkowym programem w Polsce.

 

„Stradom House to miejsce idealnie łączące magię historii z elegancją nowoczesności. Zostało stworzone tak, aby było jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem najwyższej, uniwersalnej jakości idealnie wpisującej się w lokalną przestrzeń. Połączenie z miastem, ze społecznością i z naturą jest wyrazem tego, czym chcemy, aby był Stradom House. Ponadto każdy element w naszym hotelu został stworzony z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Już na etapie projektowania wyposażenia pokojów i kuchni kierowaliśmy się zasadą „Zero Waste” – podkreślił Lionel Valla, General Manager Stradom House, Autograph Collection. – Sięgając w historię, zaczynamy pisać przyszłość”.

 

Stradom House to też ludzie tworzący ten niezwykły projekt – wyjątkowi w swoich branżach, międzynarodowej sławy eksperci i pasjonaci: architektury, designu, malarstwa, kuchni, wellness i nie tylko…

 

Otwarcie Hotelu planowane jest na kwiecień 2022 roku.

 

Exactly like nothing else.

 

Historia spotyka przyszłość, a ciąg dalszy wkrótce nastąpi… 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO! Biuro prasowe
2024-07-01 | 01:00

Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!

19 załogantów stałych i 6 załogantów wspomagających – w sumie 25 wioślarzy w ciągu ośmiu dni pokonało Wisłę i spłynęło z Krakowa do Gdańska smoczą łodzią. To
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie!
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.