Komunikaty PR

Rozpoczyna się Lato Konesera. Mnóstwo ekscytujących wydarzeń na Pradze

2021-06-25  |  11:32
Biuro prasowe

Centrum Praskie Koneser z przytupem rozpoczyna wakacje. Jak co roku, w ramach startującego właśnie Lata Konesera, zaplanowano wiele fantastycznych wydarzeń – dla dorosłych, dzieci i całych rodzin. Wstęp na większość z nich jest bezpłatny.

Początek lata rozpieszcza prawdziwie wakacyjnymi temperaturami. A wydarzenia, które odbędą się w warszawskim Koneserze, w połączeniu z niepowtarzalnym klimatem zrewitalizowanej fabryki, jeszcze bardziej podgrzewają atmosferę. Już 26 czerwca (sobota) otwarta zostanie niepowtarzalna wystawa Beksiński w Warszawie (bilety dostępne są na ebilet.pl). To największa dotychczas ekspozycja dzieł tego wielkiego mistrza. Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć prawie 70 oryginalnych prac jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów ostatniego stulecia. Wśród nich również te nigdy wcześniej nieprezentowane szerokiej publiczności, pochodzące z kolekcji prywatnych. Wydarzeniu towarzyszyć będą również bezpłatne pokazy filmowe: „Z wnętrza” (18 lipca, godz. 19.00), „Przyjaciele i znajomi” (8 sierpnia, godz. 19.00) i „Pars pro toto” (22 sierpnia, godz. 19.00). Dodatkowo, w ramach wystawy na placu Konesera przez cały sierpień będzie można także zobaczyć reprodukcje dzieł Zdzisława Beksińskiego (wstęp wolny).

Atrakcji dla miłośników sztuki podczas Lata Konesera zaplanowano jednak znacznie więcej. 2 lipca (piątek) zainaugurowany zostanie cykl bezpłatnych, plenerowych spektakli Och-Teatru i Teatru Polonia, które prowadzone są przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Na początek – „Jaś i Małgosia” (godz. 17.00). W kolejnych dniach i tygodniach na scenie Centrum Praskiego Koneser wystawionych zostanie jeszcze sześć sztuk:

  • „Starość jest piękna” (6 lipca, wtorek, godz. 18.00);
  • „Lament” (9 lipca, piątek, godz. 18.00);
  • „Związek otwarty” (13 lipca, wtorek, godz. 18.00);
  • Flamenco namiętnie” (17 sierpnia, wtorek, godz. 18.00);
  • „Czerwony Kapturek” (20 sierpnia, piątek, godz. 18.00);
  • „2 000 000 kroków” (24 sierpnia, wtorek, godz. 18.00).

Do końca wakacji w Centrum Praskim Koneser odbywają się również organizowane przez Fundację Godnie Żyć i Dom ze Sztuką Koncerty Czwartkowe. Podczas nich wspaniali muzycy prezentują dzieła mistrzów muzyki klasycznej: Chopina, Mozarta, Bacha, Moniuszki czy Lutosławskiego. Projekt prowadzony jest we współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Muzyka 2021. Z kolei od 26 czerwca aż do końca lipca na placu Konesera dostępny będzie namiot Festiwalu Kultura Nieponura. To warszawski projekt społeczny promujący młodych artystów oraz popularyzujący korzystanie z legalnych źródeł kultury.

Poznaj Warszawę

Nie lada gratką dla wszystkich wielbicieli historii i dawnych obyczajów stolicy będzie Kino Letnie PoWarszawsku (wstęp wolny). W ramach projektu na placu Konesera zaplanowano cztery spotkania, podczas których Łukasz Ostoja-Kasprzycki i Wojciech Friedman przy okazji projekcji kultowych filmów czasów PRL-u opowiedzą o:

  • miłości i randkach dawnej stolicy (23 lipca, godz. 18.00-21.00), film „Nie lubię poniedziałku”;
  • sporcie w dawnej Warszawie (30 lipca, godz. 18.00-21.00), film „Paragon gola”;
  • gastronomii i klubach dawnej Warszawy (6 sierpnia, godz. 18.00-21.00), film „Niewinni Czarodzieje”);
  • przestępczej dawnej stolicy (13 sierpnia, godz. 18.00-21.00), film „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?”).

Oprócz tego, Centrum Praskie Koneser wraz z Dzielnicą Praga-Północ przygotowało cykl spacerów po Pradze – odkrywanie zabytków dzielnicy wg PRAGLI, czyli gry na praskich zasadach (każda sobota, od 10 do 31 lipca – w godz. 11-13.30 w j. polskim, a w godz. 15.00-17.30 w j. angielskim).

Moc atrakcji dla najmłodszych

Triki Tashka przygotowała dla najmniejszych koneserów sztuki „Małą Letnią Akademię Teatralną”. Dzięki niej dzieci podczas Lata Konesera będą mogły nie tylko zobaczyć wspaniałe spektakle, ale także wziąć udział w fascynujących warsztatach (wstęp wolny):

  • „Teatr Okiem Guliwera” – spektakl Teatru Guliwer (27 czerwca, niedziela, godz. 15.00);
  • „Ssaki, ptaki, teatralne draki – CIAŁO” – warsztat Teatru Guliwer (11 lipca, niedziela, godz. 13.00);
  • „Baśnie Braci Grimm” – Teatr na Wagance (18 lipca, niedziela, godz. 12.00);
  • „Mały Teatr Ilustracji” – Teatr Kamishibai (25 lipca, niedziela, godz. 12.00 i 1 sierpnia, godz. 12.00);
  • „Alibajda” – Laboratorium opowieści „I co było dalej?” (8 sierpnia, niedziela, godz. 12.00);
  • „Bajki na pomoc” – Laboratorium opowieści „I co było dalej?” (15 sierpnia, niedziela, godz. 12.00);
  • „Ssaki, ptaki, teatralne draki – RYTM” – warsztat Teatru Guliwer (22 sierpnia, niedziela, godz. 13.00).

Cuda na talerzach i nie tylko

Na mapie wydarzeń Lata Konesera nie brakuje tych dla miłośników dobrego jedzenia. W soboty (3.07, 17.07, 31.07 i 21.08, w godz. 11.00-16.00) plac Konesera zamieni się w raj dla entuzjastów owoców. W ramach Owocowego Lata w Koneserze wprost od wytwórców będzie można spróbować i kupić nie tylko świeże produkty, ale także wszelkiej maści dżemy, konfitury, nalewki czy wina. Oczywiście stworzone z tego, co na polskich polach najlepsze – z jagód kamczackich, borówek, malin, agrestu, truskawek, porzeczek czy aronii. Nie zabraknie też dań przygotowanych przez restauracje, które można znaleźć w Centrum Praskim Koneser: Koneser Grill, Syreni Śpiew, ORZO Koneser, Bombaj Masala i Ferment Praski.

Całość Lata Konesera uzupełniają takie atrakcje jak poświęcona rękodziełu strefa kreatywna i festiwale Przerób-My, ZOO Market (pchli targ), „Klasyczny Koneser po raz trzeci. Wystawa klasycznej motoryzacji” (4 lipca, sobota), pokazy i warsztaty taneczne (swing) czy „Letnia Akademia Magii i Ściemy”, czyli cykl sobotnich warsztatów i pokazów cyrkowych oraz iluzji.

Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach Lata Konesera można znaleźć na: koneser.eu

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Żywienie

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.