Komunikaty PR

Ruszyła akcja „Pamiętam, pomagam”. Powstańcy otrzymają świąteczne paczki

2021-12-17  |  12:10
Biuro prasowe

Rozpoczęła się kolejna edycja świątecznej akcji „Pamiętam, pomagam”, podczas której Powstańcy Warszawscy otrzymają paczki z produktami delikatesowymi. Wydarzenie organizuje Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz Związek Powstańców Warszawskich, a wspiera Polski Związek Firm Deweloperskich.

15 grudnia 2021 r. wystartowała kolejna edycja akcji „Pamiętam, pomagam”, mająca na celu pomoc bohaterom Powstania Warszawskiego. Przed świętami Bożego Narodzenia, Wielkanocą oraz Dniem Niepodległości, otrzymują oni paczki z gotowymi daniami i żywnością delikatesową. – „Pamiętamy, pomagamy”, bo kochamy naszych Powstańców i okazujemy im wdzięczność za ich wielkie poświęcenie. A dla nich właśnie pamięć jest najcenniejsza. Dlatego co roku przeżywamy razem świąteczny czas, rozmawiamy i cieszymy się swoją obecnością, a także wręczamy im podarunki od św. Mikołaja – zaznacza Rafał Szczepański, prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

Organizatorzy planują dostarczyć do Powstańców Warszawskich ok. 150 paczek. Za ich dystrybucję odpowiadają wolontariusze i społecznicy. Akcję świąteczną „Pamiętam, pomagam” wsparł po raz kolejny Polski Związek Firm Deweloperskich oraz zaprzyjaźnione z nim firmy. – Z roku na rok nasza wspólna akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród darczyńców. Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli za udział w tym projekcie, który wpisuje się w nasze motto – „budujemy pamięć” – mówi Grzegorz Kiełpsz, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Inicjatywę wspierają takie firmy jak: Aereco, AMA-BUD, Archicom, ARIA Development, BBI Development, Dantex, ECO Classic, Fortis, Immobart, Marvipol Development, Matexi Polska, Novisa Development, Robyg, Sedno Dom, SGI, Sokołów, Spravia, Unidevelopment, UNIQA, Yareal Polska oraz pani Ewa Radojewska.

W imieniu Powstańców Warszawskich dziękuję dziesiątkom wolontariuszy i wielu przedsiębiorstwom, które tak licznie o nas pamiętają. To dla wielu z nas nie tylko paczki świąteczne, ale i możliwość rozmowy, kontaktu z innymi osobami  – dodaje Jerzy Mindziukiewicz ps. Jur, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.