Komunikaty PR

Sąsiad dobry na wszystko, czyli infrastruktura integracyjna w nowoczesnych osied

2024-07-16  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agata Zambrzycka
Aurec Home Holding Sp. z o.o.

ul. Jutrzenki 111A
02-231 Warszawa
press|aurechome.com| |press|aurechome.com
696 847 743
www.aurechome.pl
Do pobrania jpg ( 2.02 MB )

Sąsiada to bliski przyjaciel na wyciągnięcie ręki. Pożyczy cukier, gdy zabraknie go w trakcie pieczenia ciasta, zaopiekuje się dziećmi w nagłych przypadkach, nakarmi kota, wyprowadzi psa na spacer czy podleje kwiaty podczas naszej nieobecności. Czy dziś w pędzącym świecie mamy szanse i przestrzenie do budowania relacji sąsiedzkich? Tak, pod warunkiem, że kupimy mieszkanie na nowoczesnym osiedlu z infrastrukturą integracyjną.

Dobre stosunki sąsiedzkie bez wątpienia sprzyjają tworzeniu silnych i zintegrowanych społeczności, wzmacniają więzi i budują poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Doskonale o tym wiedzą świadomi deweloperzy, którzy dbają o to, aby osiedla mieszkaniowe były nie tylko komfortowe i funkcjonalne, ale także dostosowane do wspólnego spędzania czasu.

Infrastruktura integracyjna w nowoczesnych osiedlach:

Zielone dachy

Naukowcy już dawno udowodnili, że przyroda korzystnie wpływa na stan psychiczny człowieka. Pomaga zrelaksować się, odpocząć i złagodzić stres. Choć ogrody na dachach budynków mieszkalnych są jeszcze nowością na polskich osiedlach, to deweloperzy coraz śmielej stosują takie rozwiązania w swoich inwestycjach. Dlaczego warto zainwestować w przygotowanie takie przestrzeni dla mieszkańców? Wyjaśnia Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu z Aurec Home.

- Podniebny ogród nie należy do najłatwiejszych pod względem wykonawstwa, aranżacji oraz pielęgnacji. Wymaga m.in. rozłożenia specjalistycznych podłoży, wykonanie systemów drenażu i retencji wody opadowej oraz wykonanie nasadzeń na dachu. Trzeba jednak przyznać, że efekty są spektakularne, a korzyści z dodatkowej zielonej przestrzeni znacznie przewyższają koszty utrzymania. Dzięki zielonym dachom integracyjnym lokatorzy mają dostęp do niecodziennej strefy relaksu, gdzie mogą odpoczywać, organizować spotkania sąsiedzkie z imponującym widokiem na panoramę miasta. Odpowiednio skomponowana roślinność umieszczona na powierzchni dachów nie tylko pięknie zdobi przestrzeń, ale także stanowić barierę dla zanieczyszczeń, pochłania dwutlenek węgla i produkuje tlen. Co więcej, zielone dachy to również świetna termoizolacja – zarówno zimą, jak i latem. To z kolei przekłada się na mniejsze zużycie energii, a w konsekwencji na niższe opłaty za prąd i ogrzewanie.

Zielone przestrzenie i oczka wodne

Wspólna przechadzka z sąsiadem, spacer z psem, przejażdżka rowerowa czy wypoczynek na ławkach solarnych przy oczku wodnym? Zielone przestrzenie dają wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Odpoczynek wśród zieleni, tuż nad wodą sprzyja relaksowi i odprężeniu. Ławki solarne czy ścieżki spacerowe zachęcają do integracji i rozmów, co sprzyja umacnianiu więzi sąsiedzkich i nawiązywaniu nowych znajomości.

Restauracje i kawiarnie

Lokale gastronomiczne są naturalnymi miejscami spotkań, gdzie sąsiedzi mogą razem wypić kawę, zjeść posiłek i swobodnie porozmawiać. Osiedlowe knajpki często organizują różnego rodzaju wydarzenia, m.in.: wieczory tematyczne, koncerty, spotkania autorskie, warsztaty kulinarne czy pokazy filmowe. Takie wydarzenia przyciągają mieszkańców i sprzyjają integracji sąsiedzkiej. Co ważne, w niektórych kawiarniach są specjalne dni lub godziny dla różnych grup, np. seniorów, młodych rodziców czy miłośników książek, co sprzyja tworzeniu więzi w ramach wspólnych zainteresowań. W miłej restauracyjnej atmosferze można także urządzić chrzciny, komunie czy inne przyjęcie rodzinne tuż koło domu, bez potrzeby przemieszczania się do innej lokalizacji.

- Szczególnie warta polecenia jest przestrzeń restauracyjna powstająca w industrialnym osiedlu Fabrica Ursus, do której prowadzi wejście przez imponujące patio. Część A, czyli dawna brama i hala fabryczna poza wkomponowanymi zabytkowymi murami, zapewnią mieszkańcom bliskość usług, restauracji oraz doznań kulturalnych. W ramach inwestycji powstaną dwa budynki mieszkalne ze 135 komfortowymi mieszkaniami. Nabywcy już teraz mogą wybierać z lokali premium o metrażach od 36 do 80 mkw. – rekomenduje Mariola Żak.

Strefy sportowe Aurec Active

Nic nie łączy bardziej niż wspólna pasja. Czy może być coś przyjemniejszego niż rozpoczęcie dnia od relaksacyjnej sesji jogi z sąsiadką, czy ćwiczeń na siłowni z sąsiadem? W nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych te aktywności są na wyciągnięcie ręki.

-W Aurec Home dbamy o zdrowie, dobre samopoczucie i integrację mieszkańców. We wszystkich inwestycjach tworzymy strefy aktywności Aurec Active, a w nich: sale fitness, pilates i siłownie: stacjonarna i plenerowa. Przestrzeń rekreacyjna w duchu smart home jest szczególnie doceniana przez aktywnych lokatorów, którzy nie muszą przemieszczać się do odległych ośrodków sportowych, by zadbać kondycję. Dodatkowym plusem jest to, że strefa sportowa jest bezpłatna i dostępna całą dobę – dodaje ekspertka.

Szklarnie uprawne

Szklarnie uprawne na osiedlach mieszkaniowych mają potencjał nie tylko jako źródło świeżych produktów, ale także jako ważny element budowania i wzmacniania więzi sąsiedzkich. Któż z nas nie marzy o własnym ogrodzie pełnym zdrowych warzyw, owoców i pięknych kwiatów? Dzięki szklarniom uprawnym ulokowanym na terenach wspólnych lokatorzy mogą spełniać swoje marzenia i nawet w wielkim mieście śniadania dekorować świeżymi ziołami z własnego ogródka. I to przez cały rok. Wspólne cele zdrowotne i ekologiczne mogą być doskonałym tematem do rozmów i wymiany doświadczeń. Propagowanie zdrowego trybu życia poprzez dostęp do świeżych produktów może łączyć mieszkańców we wspólnym dążeniu do lepszego samopoczucia.

Interaktywne place zabaw i domki dla owadów

Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Spacer? Jazda na rowerze? Harce na placu zabaw? Dzieci są zawsze na TAK! Dlatego nowoczesne osiedla mieszkaniowe są wyposażone w integracyjne place zabaw, dostosowane do różnych grup wiekowych. Takie przestrzenie wspólne są naturalnym miejscem spotkań dla dzieci, które bawiąc się razem, nawiązują nowe przyjaźnie. To również stwarza okazje dla rodziców i opiekunów do rozmów i budowania relacji.

W Aurec Home dbamy o komfort życia wszystkich lokatorów, także tych najmłodszych, dlatego do dyspozycji oddajemy edukacyjne i wodne place zabaw oraz drewniane leżanki do wypoczynku przy fontannach i oczku wodnym. Standardem są także domki dla owadów, które doskonale uzupełniają małą architekturę osiedlową. Udowodniono, że ptasi śpiew działa pozytywnie na zmęczoną psychikę i obniża poziom stresu. Domki te, poza schronieniem dla owadów pełnią też funkcję edukacyjną i mogą być cenną lekcją przyrody dla przedszkolaków – komentuje Mariola Żak z Aurec Home.

Budowanie relacji sąsiedzkich przynosi liczne korzyści zarówno na poziomie indywidualnym, jak i społecznościowym. Dobrze przemyślana i zaprojektowana infrastruktura integracyjna sprzyja tworzeniu silnych, wspierających się grup i prowadzi do poprawy jakości życia, większego poczucia bezpieczeństwa oraz ogólnego dobrostanu mieszkańców.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Aurec Home Holding Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.