Sesja zimowa – to nie musi być trudne!
Kiedy dni są krótkie, przyroda dawno już zapadła w sen zimowy, a pogoda zachęca do skulenia się pod kocem z kubkiem herbaty, trudno jest skupić się na nauce. Co w takich okolicznościach możemy zrobić, aby wspierać koncentrację i z energią podejmować codzienne wyzwania? Istnieją sposoby, które zmotywują studentów do wielkich czynów!
Egzaminy, obrony, a nawet zaliczenia czy przygotowanie się na trudne zajęcia – to wszystko w sezonie jesienno-zimowym wydaje się dwa razy trudniejsze niż zwykle. Dlaczego? Zimą na półkulę północną zaczyna docierać coraz mniej światła słonecznego, noc staje się dłuższa, a dzień krótszy. W tym czasie zazwyczaj ludziom doskwiera uczucie zmęczenia. Ponadto młodzi ludzie mają problem z utrzymaniem rutyny i higieny pracy indywidualnej. Jeśli dodamy do tego mnóstwo czynników rozpraszających z tzw. studenckiego życia, przepis na oblany egzamin mamy gotowy.
Na szczęście istnieją sposoby, które przed ważnym projektem czy zaliczeniem wspierają koncentrację podczas sesji. Przede wszystkim dbaj o aktywność fizyczną, dobre odżywianie i spotykaj się z przyjaciółmi. Jeśli potrzebujesz jeszcze dodatkowej uzupełnienia diety - „doładowania do 100% baterii”, sięgnij po suplement diety Plusssz Active 100% Energy Complex bez dodatku cukru. Jest to produkt zawierający ekstrakty roślinne pochodzenia naturalnego bez dodatku cukru. Jego skład jest oparty na guaranie, bakopie i yerba mate, które zalicza się do tzw. adaptogenów, czyli roślin charakteryzujących się specyficznym wpływem na ludzkie ciało i umysł, które wspierają adaptację organizmu do zmiennych warunków zewnętrznych. Zawarty w składzie Plusssz Active 100% Energy Complex magnez pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego a witaminy B6 i B12 zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia. Ponadto wysoka zawartość kofeiny pomaga zwiększyć czujność (mierzoną jako czas trwania reakcji). A zatem rozpuść tabletkę w szklance chłodnej wody i do dzieła!
Więcej przydatnych informacji na temat sposobów na utrzymanie koncentracji można znaleźć na stronie https://plusssz.pl/na-dobra-pamiec-i-koncentracje/
Dobra studencka rutyna
1. Postaraj się dobrze odżywiać. Pizza jest świetna, ale raz w tygodniu. Karm swój mózg orzechami i nasionami, zielonymi warzywami i tłuszczami roślinnymi. Wzbogać dietę o ryby i produkty pełnoziarniste.
2. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie. Zawsze miej obok komputera kubek z wodą czy zieloną herbatą. Dwa razy dziennie możesz wrzucić do wody tabletkę PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX bez dodatku cukru
3. Rób przerwy w nauce na ćwiczenia albo przetańczenie chociaż jednej ulubionej piosenki.
4. Wietrz pokój. Orzeźwiające powietrze jest zbawienne dla koncentracji.
5. Postaraj się spać co najmniej 7 i pół godziny dziennie. Taka regeneracja jest niezbędna do efektywnej nauki.
6. Co najmniej raz dziennie wybierz się na spacer. Ruch pobudza umysł, poprawia krążenie i redukuje stres.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.