Komunikaty PR

Setki drzewek dla mieszkańców Otwocka. Rozpoczyna się akcja #AmestDlaZiemi

2021-04-22  |  13:12
Biuro prasowe
Do pobrania png ( 2.14 MB )

Amest Otwock sp. z o.o. już po raz kolejny inicjuje działania na rzecz ochrony środowiska. Tym razem z okazji obchodzonego 22 kwietnia Dnia Ziemi około 300 drzew trafi do mieszkańców Otwocka i okolic. W ramach akcji #AmestDlaZiemi każdy będzie mógł od 22 do 30 kwietnia bądź wyczerpania puli roślin odebrać bezpłatnie atrakcyjne sadzonki i posadzić je w ogródku czy na działce. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Nadleśnictwo Celestynów, a partnerem inicjatywa Czysty Otwock.

Dzień Ziemi to moment, kiedy wszyscy powinniśmy zastanowić się nad wyzwaniami, które dotyczą ochrony środowiska naturalnego. Smog czy globalne ocieplenie z roku na rok coraz bardziej dewastują naszą planetę. Dlatego tak ważne jest dbanie o jak najszerszą obecność drzew w ekosystemie. Nie dość że pochłaniają one dwutlenek węgla to produkują tak potrzebny naszym płucom – zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19 – tlen.

Lasy to niezbędne do naszego życia ekosystemy, które niestety są niebywale obciążane przez ludzi. Wiele osób nie podchodzi odpowiedzialnie do kwestii ochrony środowiska. To właśnie w lasach często powstają nielegalne i pozbawione jakiejkolwiek kontroli dzikie wysypiska. Dlatego oprócz dbania o drzewa, wspierania ich wzrostu i sadzenia nowych, tak ważne jest prawidłowe gospodarowanie odpadami. Wszystkie śmieci powinny trafiać wyłącznie do wyspecjalizowanych podmiotów, w których będą w bezpieczny sposób unieszkodliwiane – podkreśla Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock sp. z o.o.

Amest Otwock sp. z o.o., oprócz podejmowania codziennych starań w zakresie odpowiedzialnego gospodarowania odpadami, w Dzień Ziemi rozpoczyna akcję #AmestDlaZiemi. Od czwartku 22 kwietnia do piątku 30 kwietnia lub wyczerpania puli dostępnych roślin, w dni powszednie (od godz. 8.00 do 16.00, po kontakcie telefonicznym: 602-483-865) każdy mieszkaniec Otwocka i okolic będzie mógł odebrać sadzonki z terenu Amest Otwock i posadzić je w ogródku czy na działce. Obowiązuje limit 3 drzewek na jedną osobę.

Łącznie w ramach akcji do mieszkańców Otwocka trafi około 300 roślin – połowa z nich została ufundowana przez Amest Otwock, a pozostałe zostały przekazane przez Nadleśnictwo Celestynów. Wśród nich dostępne będą takie gatunki jak: platan, kasztanowiec różowy, glediczia, głóg, dąb i sosna.

Drzewa dostarczają nam wszystkim dodatkowego tlenu, tak ważnego w miastach, gdzie często obserwuje się deficyt roślin. Ich obecność jest niezwykle istotna w dzisiejszych czasach, kiedy z wielu stron do powietrza dostają się szkodliwe dla organizmów żywych substancje, a w lasach powstają kolejne dzikie wysypiska. Wszystkie przedsięwzięcia, które poprawiają dobrostan terenów zielonych są bardzo potrzebne – podkreśla Cezary Jaszczyk z inicjatywy Czysty Otwock.  

W ramach akcji #AmestDlaZiemi 22 kwietnia część drzewek zostanie posadzonych przy parafii pw. św. Wita w Karczewie. 40 sadzonek trafi z kolei w sobotę, 24 kwietnia, do uczestników cyklicznej inicjatywy sprzątania lasów, organizowanej przez Czysty Otwock.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Taras Galerii Młociny ponownie powita warszawskich miłośników kulinariów! Biuro prasowe
2021-05-14 | 17:10

Taras Galerii Młociny ponownie powita warszawskich miłośników kulinariów!

Miłośnicy kulinarnych smaków w międzynarodowych odsłonach w końcu mogą odetchnąć z ulgą! Już od soboty 15 maja Galeria Młociny zaprasza na swój wyjątkowy teras pełen
Styl życia Od serca – i od Terravity!
2021-05-14 | 14:00

Od serca – i od Terravity!

Najbardziej liczy się pamięć i wspólnie spędzony czas, a dla podkreślenia naszych uczuć przygotowujemy dla mam prezenty i słodkie upominki. Pyszne czekolady Terravity to doskonały
Styl życia Wiosenna sałatka z pastą z ciecierzycy
2021-05-14 | 14:00

Wiosenna sałatka z pastą z ciecierzycy

To pyszne połączenie zielonych szparagów, chrupiących ogórków gruntowych, słodkiej kukurydzy, orzeźwiających pomidorków oraz pełnoziarnistego makaronu z pastą z

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Muzyka

W najnowszym teledysku Natalii Zastępy „Wiesz, jak jest” wystąpi Jolanta Janus, gwiazda głośnej produkcji „Lekcja miłości”. „Ta kobieta to jest torpeda”

12 maja wokalistka zaprezentuje fanom swój najnowszy singiel zatytułowany „Wiesz, jak jest”. W teledysku do tego utworu wystąpi nietuzinkowa postać – Jolanta Janus, znana z produkcji HBO „Lekcja miłości”. Piosenkarka bardzo się cieszy, że mogła poznać tak wyjątkową kobietę i na planie zdjęciowym czerpać z jej doświadczenia. Premiera debiutanckiego albumu finalistki „The Voice Kids” odbędzie się 21 maja. Krążek nosi tytuł „Nie żałuję”.

Handel

40 proc. Polaków planuje remont lub przeprowadzkę w związku z pandemią. Wzrasta znaczenie zdrowych domów

Polacy spędzają w domach i mieszkaniach nawet 90 proc. swojego czasu. Pandemia COVID-19, lockdowny oraz konieczność zdalnej pracy i nauki pokazały, jak ważne są odpowiednie warunki mieszkaniowe dla funkcjonowania rodziny, zdrowia i dobrego samopoczucia. Dla 75 proc. Polaków zdrowie i chęć poprawy komfortu życia okazały się głównym motywatorem do rozpoczęcia remontu. Z kolei dla 80 proc. spośród tych, którzy szukali ostatnio nowego lokum, najważniejsze okazały się takie cechy zdrowego domu jak jakość powietrza i ilość światła dziennego – wynika z VI edycji raportu „Barometr zdrowych domów”. Zmiana podejścia Polaków może być nie tylko drogowskazem dla nowych inwestycji deweloperskich, lecz także impulsem do przyspieszenia renowacji istniejących budynków. Tym bardziej że 40 proc. badanych planuje remont lub przeprowadzkę w ciągu następnych dwóch lat.