Komunikaty PR

Sezon rowerowy czas start! Jutro zabezpieczysz swój jednoślad przed kradzieżą

2024-04-11  |  13:15
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Wiosna w pełni, coraz chętniej jeździmy rowerami po mieście i na wycieczki. Warto je dodatkowo zabezpieczyć przed kradzieżą. Przyjedź jutro do Magnolia Park i oznakuj swój rower z wrocławską policją.

W ubiegłym roku w całej Polsce skradziono ponad 13 tys. rowerów. Policjanci zachęcają, by nie tylko dbać o swoje bezpieczeństwo, ale zwrócić szczególną uwagę na swoje pojazdy. Znakowanie roweru jest bezpłatne i trwa zaledwie kilka minut, a może uchronić sprzęt przed kradzieżą. — Gdy złodziej zacznie dobierać się do roweru i zobaczy policyjne oznakowanie, może go to odstraszyć — mówi sierżant sztabowa Katarzyna Żelezik z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. — Taki rower nie jest anonimowy. Gdyby jednak został skradziony, co zdarza się rzadko, możemy go odzyskać, odnaleźć właściciela i zwrócić jego własność.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu będą czekać na rowerzystów już jutro, w piątek, w strefie fontann przed wejściem do Magnolia Park. — Potrzebny jest dowód osobisty oraz dowód zakupu sprzętu. Można oznakować kilka rowerów naraz, w tym pojazdy dziecięce. Rower musi mieć numer fabryczny wybity na ramie, sprawne hamulce, oświetlenie i odblaski — wylicza sierż. szt. Katarzyna Żelezik.

Policjanci nakleją na niego specjalną nalepkę z hasłem „Twój rower – Twoja własność”, która zawiera unikatowy numer jednośladu oraz stanowi jego numer rejestracyjny. Zostanie on wprowadzony do policyjnej bazy danych. — Policyjne naklejki są praktycznie nie do zdarcia — wyjaśnia funkcjonariuszka. Jednoślad znaczony jest także flamastrem fluorescencyjnym w co najmniej dwóch miejscach – znanych tylko policji i właścicielowi roweru.

To pierwsze znakowanie rowerów organizowane przez Komendę Miejskiej Policji we Wrocławiu wraz z Magnolia Park w tym sezonie. Policjantka podkreśla, że akcje zawsze cieszą się dużym powodzeniem: — Zwłaszcza dzieci zadają dużo pytań, na które chętnie odpowiadamy. To też okazja, by podpatrzeć policję przy pracy.

Akcja potrwa w godz. 12-16 na placu przed wejściem do Magnolia Park od strony ul. Legnickiej. Znakowanie jest w pełni bezpłatne.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.