Siedzenie równie szkodliwe jak palenie. Nowa definicja krzesła
Problemy z kręgosłupem, otyłość, brak energii, spadek nastroju - to tylko niektóre z negatywnych skutków siedzącego trybu życia. Nasze ciała nie są do niego przystosowane, a praca coraz częściej zmusza nas do siedzenia przez wiele godzin dziennie. Jeśli więc nie możemy uniknąć siedzenia - może warto je przedefiniować? Dostosować do naszych potrzeb i sprawić, by nie było tak szkodliwe? Oto, jak problem postrzega marka HOOF, zajmująca się dostarczaniem wyposażenia do nowoczesnych biur przyjaznych dla pracowników.
-Poruszanie się w konserwatywnych, sztywnych ramach tego, co znane nie zawsze jest dla nas dobre. Wychodzimy z założenia, że aby zapewnić jak najlepsze warunki do pracy, musimy sięgać po innowacyjne rozwiązania, a czasem odważnie przełamywać schematy. Dlatego HOOF stawia na współpracę w partnerami o wizjonerskim podejściu do designu. Tak by służył użytkownikom i podążał za ich potrzebami. Jedną z takich marek jest firma Interstuhl, której motto przewodnie brzmi “Enjoy Seating Performance”. To podejście, które staramy się promować w czasach, gdy jesteśmy w większości skazani na siedzący tryb życia - mówi Katarzyna Salamonik-Zakrzewska, Marketing Director w HOOF
Krzesło przyszłości
Czy coś tak wrośniętego w tkankę wnętrz jak krzesło można jeszcze przedefiniować? Okazuje się, że tak - a co więcej, to już się dzieje! Interstuhl to marka, która postrzega krzesło nie jako mebel, a jako narzędzie pracy, które powinno wspierać, a nie przeszkadzać.
-Można powiedzieć, że siedzenie siedzeniu nierówne. Każde ludzkie ciało jest inne i każdy użytkownik inaczej odczuwa komfort siedzenia na krześle. Nie istnieje rozwiązanie "jedno krzesło dla wszystkich". Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy powinni bardziej skupić się na “krześle zadaniowym” - krzesło można porównać do narzędzia pracy rzemieślnika - tylko z dobrymi narzędziami można wykonać powierzone zadania - wyjaśnia Christian Mueller, Sales Manager Poland, Baltic- and former CIS-States firmy Interstuhl.
Siedzenie od nowa?
Siedzący tryb życia jest źródłem wielu chorób cywilizacyjnych. Jaką receptę na rozwiązanie tego problemu dla pracowników biurowych oferuje Interstuhl?
- Siedzenie to nowe palenie”. Nie jest to oczywiście najlepsza wiadomość dla producenta rozwiązań do siedzenia. Dlatego Interstuhl sprawia, że siedzenie jest tak zdrowe, jak to tylko możliwe. W tym kontekście chcielibyśmy podkreślić jedno z naszych rozwiązań - krzesło "PURE", które wyznacza nowe standardy aktywnego, intuicyjnego i elastycznego siedzenia w biurze lub w domu. Jest to rewolucyjna alternatywa dla tradycyjnego krzesła biurowego. Koniec z regulacją - inteligentna technologia Smart Spring zapewnia, że krzesło idealnie dopasowuje się do każdego użytkownika przy maksymalnym ruchu - AKTYWNE SIEDZENIE - dodaje Christian Mueller.
Reasumując - od siedzenia nie ma ucieczki, jednak jego negatywnych skutków można uniknąć. Receptą jest nie tylko aktywność fizyczna czy wizyty u fizjoterapeuty, ale również - design sprzyjający odpowiedniej postawie.
Więcej: https://www.hoof.pl/

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.