Słodycze od Wawelu dla lokalnych szpitali
Kilka tysięcy paczek ze słodyczami i kolejne tysiące miniczekolad przekazała w ostatnich tygodniach firma Wawel wraz z Fundacją „Wawel z Rodziną” do szpitali w Krakowie i Myślenicach oraz lokalnego ośrodka kwarantanny.
- Pragniemy podziękować pracownikom ochrony zdrowia za ich pracę, codzienne zaangażowanie i oddanie w niesieniu pomocy pacjentom oraz potrzebującym. W tej niezwykle trudnej sytuacji jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich ogromnego zaangażowania i chcemy, by wiedzieli, że nie są sami. Mamy nadzieje, że słodkości pozwolą choć na chwilę oderwać się od trudów dnia codziennego i dodadzą im energii do dalszego działania - skomentował Tomasz Schimscheiner, Prezes Fundacji Wawel z Rodziną.
Produkty trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego i Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie - fundacja „Wawel z Rodziną” w minionych latach współpracowała już z oddziałami dziecięcymi obu szpitalnych placówek. Słodycze przekazano także do Szpitala w Myślenicach – to placówka najbliższa zakładowi produkcyjnemu firmy w Dobczycach. W ramach podziękowania dla lekarek i lekarzy, ratowników, pielęgniarek oraz wszystkich zaangażowanych na co dzień w niesienie pomocy potrzebującym, Wawel łącznie przekazał ponad tonę słodyczy.
Paczki ze słodyczami Wawelu dotarły także do krakowskiego ośrodka kwarantanny. Firma przekazała placówce również książki Beaty Ostrowickiej, polskiej pisarki, znanej autorki powieści dla dzieci i młodzieży, a także członkini Rady Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.