Słodycze od Wawelu dla lokalnych szpitali
Kilka tysięcy paczek ze słodyczami i kolejne tysiące miniczekolad przekazała w ostatnich tygodniach firma Wawel wraz z Fundacją „Wawel z Rodziną” do szpitali w Krakowie i Myślenicach oraz lokalnego ośrodka kwarantanny.
- Pragniemy podziękować pracownikom ochrony zdrowia za ich pracę, codzienne zaangażowanie i oddanie w niesieniu pomocy pacjentom oraz potrzebującym. W tej niezwykle trudnej sytuacji jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich ogromnego zaangażowania i chcemy, by wiedzieli, że nie są sami. Mamy nadzieje, że słodkości pozwolą choć na chwilę oderwać się od trudów dnia codziennego i dodadzą im energii do dalszego działania - skomentował Tomasz Schimscheiner, Prezes Fundacji Wawel z Rodziną.
Produkty trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego i Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie - fundacja „Wawel z Rodziną” w minionych latach współpracowała już z oddziałami dziecięcymi obu szpitalnych placówek. Słodycze przekazano także do Szpitala w Myślenicach – to placówka najbliższa zakładowi produkcyjnemu firmy w Dobczycach. W ramach podziękowania dla lekarek i lekarzy, ratowników, pielęgniarek oraz wszystkich zaangażowanych na co dzień w niesienie pomocy potrzebującym, Wawel łącznie przekazał ponad tonę słodyczy.
Paczki ze słodyczami Wawelu dotarły także do krakowskiego ośrodka kwarantanny. Firma przekazała placówce również książki Beaty Ostrowickiej, polskiej pisarki, znanej autorki powieści dla dzieci i młodzieży, a także członkini Rady Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.