Komunikaty PR

Soczewki fotochromowe: idealne rozwiązanie dla aktywnych i zapracowanych

2024-02-21  |  01:00
Biuro prasowe

Intensywny tryb życia, pośpiech i różnorodność miejsc, w jakich przebywamy, sprawiają, że często zapominamy o tym, jak ważne jest dbanie o zdrowie, w tym ochrona wzroku. Szczególnie dla osób, których dzień pełen jest różnorodnych aktywności związanych z pracą czy wyjazdami, poszukiwanie rozwiązań łączących funkcjonalność z estetyką staje się priorytetem. Okulary z soczewkami fotochromowymi są tu niezastąpionym sprzymierzeńcem, oferując nie tylko doskonałą jakość widzenia w różnorodnych warunkach oświetleniowych, ale także zapewniając stylowy wygląd. Jakie korzyści oferują soczewki fotochromowe w codziennym życiu?

Ochrona wzroku jest ważna przez cały rok, bez względu na porę roku czy pogodę. Wielu z nas zapomina o tym fakcie, szczególnie w sytuacji gdy nasz codzienny harmonogram zajęć nie pozwala na zwolnienie tempa. Aktywne spędzanie czasu wpływa na to, że często zmieniamy otoczenie – raz przebywamy w zamkniętych przestrzeniach, a raz na świeżym powietrzu, co powoduje, że nasze oczy wymagają ochrony potrafiącej dostosować się do aktualnych warunków, w jakich przebywamy.

 

Oczy potrzebują ochrony i komfortu w każdych warunkach

Narażenie na promieniowanie UV, sztuczne światło w pomieszczeniach oraz zmiany natężenia oświetlenia mogą prowadzić do zmęczenia oczu, nadmiernego obciążenia wzroku i innych problemów zdrowotnych związanych z prawidłowym widzeniem.  Szczególne narażone są osoby, które na co dzień noszą okulary korekcyjne. Często wychodząc na zewnątrz w biegu, zapominają o konieczności zmiany okularów na przeciwsłoneczne. Zwłaszcza teraz, w sezonie zimowym, kiedy nie jest to takie oczywiste. Warto podkreślić, że nawet w pochmurne dni należy pamiętać o skutecznej ochronie oczu przed promieniowaniem UV.

– Noszenie okularów z filtrem UV jest równie ważne zimą, jak i latem. W sezonie letnim, kiedy intensywność światła słonecznego jest większa, noszenie okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV jest powszechne. Natomiast zimową porą, mimo że słońce jest tak samo niebezpieczne, jest to rzadsze zjawisko. Pomimo niższych temperatur i częstszego zachmurzenia, promienie UV stale przenikają przez chmury i mogą dotrzeć do naszych oczu. Dodatkowo śnieg i lód mogą działać jak lustra, odbijając promienie słoneczne i zwiększając ilość docierających do oczu promieni ultrafioletowych, a przez to potęgując ryzyko uszkodzenia wzroku. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób, które żyją w ciągłym biegu. Im częściej narażamy nasze oczy na te zewnętrzne bodźce i zmienne warunki oświetleniowe, nie chroniąc ich odpowiednio, tym większe ryzyko niepożądanych skutków w przyszłości – mówi Sylwia Kijewska, optometrystka, ekspertka Hoya Lens Poland.

Chcąc zapewnić swoim oczom ochronę przed słońcem, najczęściej sięgamy po okulary przeciwsłoneczne. Jednakże, przy napiętym harmonogramie obowiązków i dynamicznym trybie życia, posiadanie dwóch par okularów, które trzeba zmieniać, może okazać się uciążliwe dla osób z wadą wzroku. Na szczęście istnieją opcje uniwersalne.

 

2 w 1, czyli uniwersalność soczewek fotochromowych

Dla osób, które prowadzą dynamiczny tryb życia, okulary z soczewkami fotochromowymi stają się niezbędnym sojusznikiem, zapewniając ochronę oczu i komfort widzenia, niezależnie od miejsca przebywania i warunków oświetlenia.

Soczewki fotochromowe automatycznie dopasowują się do natężenia światła, zapewniając optymalne widzenie zarówno podczas aktywności na świeżym powietrzu, jak i podczas przebywania wewnątrz pomieszczeń. To funkcjonalne rozwiązanie 2 w 1, łączące standardowe okulary korekcyjne z okularami przeciwsłonecznymi w jednej oprawie.

Soczewki fotochromowe stanowią więc najlepsze rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i funkcjonalność. Nowoczesne produkty reagują też na zmianę otoczenia w mgnieniu oka, umożliwiając rozjaśnianie się nawet do połowy stopnia pełnego zabarwienia w zaledwie 50 sekund.

 

Jak to działa?

Soczewki fotochromowe są wykonane z materiału zawierającego związki chemiczne, które reagują na światło ultrafioletowe (UV) obecne w promieniowaniu słonecznym. Kiedy soczewki wystawione są na promieniowanie UV, związki chemiczne w materiale soczewki zmieniają swoją strukturę, co powoduje, że soczewki stają się ciemniejsze. To automatyczne przyciemnianie soczewek pomaga zmniejszyć ilość światła docierającego do oczu w warunkach intensywnego światła słonecznego, poprawiając tym samym komfort widzenia na zewnątrz. W odwrotnej sytuacji, kiedy tego typu okulary są noszone w pomieszczeniach lub w miejscach o niskim poziomie światła, związki chemiczne wracają do swojej pierwotnej struktury, co powoduje, że soczewki stają się jaśniejsze – tłumaczy Sylwia Kijewska.

Oprócz szybkiej reakcji na zmieniające się warunki oświetleniowe soczewki fotochromowe oferują także szeroki wybór opcji w ramach swojej kategorii.

– Obecnie, użytkownicy okularów mają do dyspozycji szeroki wachlarz możliwości, dzięki czemu mogą dostosować soczewki do swojego stylu życia i indywidualnych potrzeb. Oferowane są różne kolory soczewek, m.in. brązowy, szary, zielony czy niebieski, co pozwala wybrać odcień odpowiedni do preferencji estetycznych oraz wymagań danej osoby, a także koloru oprawy okularowej. Jest też możliwość wyboru intensywności zabarwienia soczewek. Z kolei kierowcy mogą wybrać wersję soczewek, która będzie reagowała również za szybą samochodu, a osoby dla których okulary to także modne akcesorium i składowa stylu mają do dyspozycji wersję soczewek fotochromowych z delikatną, lustrzaną powłoką, która nadaje soczewkom intrygujący wygląd  – dodaje Sylwia Kijewska, optometrystka, ekspertka Hoya Lens Poland.

 

Okulary z soczewkami fotochromowymi z korzyścią dla aktywnych

Okulary z soczewkami fotochromowymi,  ze względu na swoją wszechstronność i funkcjonalność są idealnym rozwiązaniem tak naprawdę dla każdego, a już szczególnie dla osób aktywnych,  eliminując konieczność noszenia wielu par okularów w zależności od aktualnie panujących warunków. Decydując się na soczewki tego typu, użytkownicy mogą liczyć na większy komfort widzenia, redukcję olśnienia oraz ochronę przed promieniowaniem UV. Ponadto zakup jednej pary okularów, które spełniają dwie funkcje, może okazać się nie tylko wygodny dla samego użytkownika, ale także przyjazny dla jego portfela.

Pamiętajmy, że przed zakupem soczewek fotochromowych zaleca się wizytę w salonie optycznym i skonsultowanie się ze specjalistą, aby dobrać odpowiednią korekcję oraz dostosować soczewki do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.