Komunikaty PR

Spotkania online z Alpakami z Ośrodka Koparka

2020-04-27  |  14:02
Biuro prasowe

Alpaki to zwierzęta, które uwielbiają wszyscy. Zarówno dzieci, jak i dorośli. Każde spotkanie z nimi to duża dawka radości i oddechu od codziennego stresu. Niestety panująca epidemia zatrzymała nas w domach uniemożliwiając nam kontakt z tymi sympatycznymi zwierzakami. Ale czy na pewno? Rozwiązanie tej sytuacji znalazł Ośrodek Koparka, który organizuje spotkania z alpakami…online!

Ze względu na kwarantannę nie mamy możliwości aktywnego spędzania czasu z alpakami. Zajęcia w szkołach zostały odwołane, indywidualne spacery także. Wiedząc, jak ważny jest kontakt ze zwierzętami Ośrodek Koparka wyszedł do miłośników alpak z nową propozycją.

– Nasi alpakowi przyjaciele z pewnością są równie stęsknieni za kontaktem z ludźmi, jak ludzie za kontaktem z nimi. Niejednokrotnie spotkania czy spacery z naszymi alpakowymi chłopakami pomagały w ukojeniu smutków, redukcji stresu czy wręcz w zregenerowaniu sił. – mówi Przemysław Chojnacki, psycholog i właściciel Ośrodka Koparka. – Szczególną pomoc alpaki niosły dzieciom, które mogą uczyć się od nich zaufania i przełamywania lęku. Teraz, gdy nie mamy możliwości spotkań na żywo, chcemy spotkać się choćby przez ekran telefonu czy laptopa.

Na czas trwania akcji w Ośrodku Koparka zainstalowane zostały kamery, które rejestrować będą życie alpak w Ośrodku. Będzie można podglądać ich karmienie, czesanie i pielęgnację. To także świetna okazja, by poobserwować, jak te przytulne zwierzęta zachowują się w kontakcie ze sobą i lepiej poznać ich zwyczaje – czy istnieje wśród nich hierarchia czy też traktują się na równi.

- Taka obserwacja jest nie tylko dobrym pomysłem na relaks, ale ma również wartości edukacyjne - szczególnie dla dzieci, które mogą zobaczyć, jak wygląda życie alpak i opieka nad nimi. Przy okazji dzieci uczą się także szacunku do zwierząt i empatii. – dodaje Przemysław Chojnacki.

Akcja pt. „Alpaki online” wystartowała na kanale https://alpaki24.osrodek-koparka.pl. Wystarczy uiścić drobną opłatę, by przez trzy godziny móc obserwować alpaki i ich ciekawe życie. Transmisja z życia sympatycznych alpak odbywa się codziennie w godzinach od 9:00 do 12:00.

Biorąc udział w akcji „Alpaki online” możemy nie tylko wprowadzić do swojej codzienności dużą dawkę pozytywnej energii, ale pomóc również Ośrodkowi, który, jak wiele podobnych instytucji, znalazł się obecnie w trudnej sytuacji finansowej.

Szczegóły akcji są dostępne na stronie: http://osrodek-koparka.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.