Spotkania online z Alpakami z Ośrodka Koparka
Alpaki to zwierzęta, które uwielbiają wszyscy. Zarówno dzieci, jak i dorośli. Każde spotkanie z nimi to duża dawka radości i oddechu od codziennego stresu. Niestety panująca epidemia zatrzymała nas w domach uniemożliwiając nam kontakt z tymi sympatycznymi zwierzakami. Ale czy na pewno? Rozwiązanie tej sytuacji znalazł Ośrodek Koparka, który organizuje spotkania z alpakami…online!
Ze względu na kwarantannę nie mamy możliwości aktywnego spędzania czasu z alpakami. Zajęcia w szkołach zostały odwołane, indywidualne spacery także. Wiedząc, jak ważny jest kontakt ze zwierzętami Ośrodek Koparka wyszedł do miłośników alpak z nową propozycją.
– Nasi alpakowi przyjaciele z pewnością są równie stęsknieni za kontaktem z ludźmi, jak ludzie za kontaktem z nimi. Niejednokrotnie spotkania czy spacery z naszymi alpakowymi chłopakami pomagały w ukojeniu smutków, redukcji stresu czy wręcz w zregenerowaniu sił. – mówi Przemysław Chojnacki, psycholog i właściciel Ośrodka Koparka. – Szczególną pomoc alpaki niosły dzieciom, które mogą uczyć się od nich zaufania i przełamywania lęku. Teraz, gdy nie mamy możliwości spotkań na żywo, chcemy spotkać się choćby przez ekran telefonu czy laptopa.
Na czas trwania akcji w Ośrodku Koparka zainstalowane zostały kamery, które rejestrować będą życie alpak w Ośrodku. Będzie można podglądać ich karmienie, czesanie i pielęgnację. To także świetna okazja, by poobserwować, jak te przytulne zwierzęta zachowują się w kontakcie ze sobą i lepiej poznać ich zwyczaje – czy istnieje wśród nich hierarchia czy też traktują się na równi.
- Taka obserwacja jest nie tylko dobrym pomysłem na relaks, ale ma również wartości edukacyjne - szczególnie dla dzieci, które mogą zobaczyć, jak wygląda życie alpak i opieka nad nimi. Przy okazji dzieci uczą się także szacunku do zwierząt i empatii. – dodaje Przemysław Chojnacki.
Akcja pt. „Alpaki online” wystartowała na kanale https://alpaki24.osrodek-koparka.pl. Wystarczy uiścić drobną opłatę, by przez trzy godziny móc obserwować alpaki i ich ciekawe życie. Transmisja z życia sympatycznych alpak odbywa się codziennie w godzinach od 9:00 do 12:00.
Biorąc udział w akcji „Alpaki online” możemy nie tylko wprowadzić do swojej codzienności dużą dawkę pozytywnej energii, ale pomóc również Ośrodkowi, który, jak wiele podobnych instytucji, znalazł się obecnie w trudnej sytuacji finansowej.
Szczegóły akcji są dostępne na stronie: http://osrodek-koparka.pl

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.