Komunikaty PR

Stowarzyszenie ,,Komfort ciszy’’ rusza z blogiem o akustyce

2021-03-29  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania KC ( 0.04 MB )

Istnieje zjawisko, które dotyczy nas wszystkich. Doświadczamy go w pracy, w szkole,  w podróży, a nawet podczas robienia zakupów. To hałas. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wpływa na nasze zdrowie. Istnieje jednak organizacja, która od kilku lat propaguje wiedzę na ten temat. Dzięki niej wiemy między innymi, jaka jest najgłośniejsza ulica w Polsce oraz to, że korytarz szkolny pod względem poziomu hałasu może „konkurować” z koncertami muzycznymi czy wydarzeniami sportowymi. Teraz stworzyła ona blog dla osób, które pragną zadbać o swój komfort ciszy.

 

W trosce o komfort życia

 

Stowarzyszenie „Komfort Ciszy” od początku swojej działalności stawia na edukowanie na temat wpływu akustyki budynków na zdrowie i produktywność ludzi w nich przebywających. Intencją organizacji jest to, aby kwestia nieodpowiednich, a często szkodliwych warunków w budynkach, w których przebywamy, stała się przedmiotem szerszej dyskusji i doprowadziła do poprawy sytuacji. Członkowie organizacji uświadamiają więc o problemie głośnych dźwięków w środowisku pracy i w szkole. Wyjaśniają, dlaczego dzieci mogą wracać z niej zmęczone oraz to jak ważny jest projekt biura, w którym pracujemy. Przez przyjęte z góry zbyt niskie standardy na rynku nieruchomości i małą świadomość problemu przy nabywaniu mieszkań, na hałas jesteśmy narażeni również we własnych domach.

 

 

Stowarzyszenie działa non profit i zrzesza ekspertów, którzy dzielą się praktyczną wiedzą, nie tylko w zakresie akustyki wnętrz, ale również tej budowlanej. Organizacja prowadzi działalność informacyjną, edukacyjną i doradczą. Odpowiada na problemy ludzi skarżących się na uciążliwe dźwięki dobiegające z instalacji czy od sąsiada.

 

Dla kogo blog?

 

Blog ma poruszać problemy realnych ludzi, którzy zwracają się do stowarzyszenia o poradę zmęczeni doskwierającym im hałasem. Twórcy mają świadomość, że akustyka nie jest łatwym zagadnieniem przez ilość obliczeń, wskaźników i wiedzy fizycznej. Zapewniają natomiast, że podejdą do tematu w sposób popularnonaukowy, tak by treści były przystępne dla każdego czytelnika. Pragnieniem pomysłodawców jest to, by każdy z nas mógł uczyć się, mieszkać i pracować w komfortowych warunkach.

 

„Niestety, ta świadomość [szkodliwości hałasu] nie jest jeszcze szeroka. Z hałasem raczej uczymy się współegzystować niż go zwalczać, choć w niektórych sytuacjach bardzo nam doskwiera.’’ - mówi Henryk Kwapisz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort ciszy”. Blog poświęcony akustyce ma być odpowiedzią na tę często jeszcze zbyt niską świadomość Polaków.

 

Blog znajdziecie na stronie: https://komfortciszy.pl/blog/

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.