Komunikaty PR

Stypendium najlepszego prywatnego liceum w Polsce szansą na międzynarodową karie

2024-11-18  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Programy stypendialne mają za zadanie umożliwić uzdolnionej młodzieży naukę na najwyższym poziomie. Ambitni uczniowie mają szansę uczyć się w prestiżowych placówkach, a później studiować na takich uniwersytetach jak Oxford, Cambridge, czy Princeton. Jak ubiegać się o stypendium i w jaki sposób otwiera ono drzwi do kariery?

Twoje dziecko marzy o studiach zagranicą? Zacznij od liceum i powalcz o stypendium

Rodzice i nauczyciele, którzy dostrzegają w uczniu wybitny potencjał, talent i chęć do nauki, mogą skierować go do szkoły, która specjalizuje się w edukacji międzynarodowej, a jej absolwenci studiują na czołowych światowych uczelniach. Akademeia High School (AHS), prywatne warszawskie liceum, co roku zaprasza uzdolnioną młodzież z kraju oraz z zagranicy, oferując szeroki program stypendialny, który może pokrywać częściowe lub pełne koszty edukacji wraz z zamieszkaniem.

- Wiemy doskonale, że świat nieustannie się zmienia, a wraz z nim zachodzą zmiany w edukacji. Jednak indywidualne podejście i program nauczania, a także skupianie się na kluczowych dziedzinach i przedmiotach, to coś, co wyróżnia najlepsze placówki. Dzięki temu absolwent szkoły średniej jest lepiej przystosowany do tego, czego wymagać będzie od niego środowisko akademickie w Stanach Zjednoczonych i Europie. Zdajemy sobie sprawę, że w Polsce mamy wielu niezwykle utalentowanych uczniów, ale przecież nie każdego z nich stać na wyprowadzkę do Warszawy i opłacenie czesnego. Dlatego założyliśmy sobie cel, którym jest wspieranie młodych ludzi z pasją, marzących o międzynarodowej edukacji, bez względu na ich sytuację finansową. To misja naszej szkoły. Dlatego zachęcamy do przystąpienia do naszego programu stypendialnego, który pokrywa do 100% kosztów. Zgłaszać się można na stypendium artystyczne, muzyczne i naukowe – mówi Maria Głowacka, Opiekun ds. Programu Stypendialnego.

Co otrzymuje stypendysta?

Stypendyści w Akademeia High School to aż 10% wszystkich uczniów. Oprócz mentoringu i doboru zajęć, zakwaterowania i dofinansowania wyżywienia, otrzymują także kompleksowe dostępy do programów stażowych, szeroki wybór projektów pozalekcyjnych, czy wsparcie finansowe niezależnych projektów badawczych. Najzdolniejsi uczniowie z całej Polski i nie tylko, mogą starać się o stypendium, które pozwala na spokojne skupienie się na edukacji.

- Obszerny program stypendialny Akademeia High School zapewnia wyjątkową okazję wszystkim uczniom, którzy chcą skorzystać z wybitnego nauczania i bogatego programu zajęć pozalekcyjnych oferowanych przez naszą szkołę, niezależnie od ich pochodzenia społeczno-ekonomicznego lub etnicznego. Jesteśmy głęboko przekonani, że odbiorcy stypendiów mają potencjał, aby stać się liderami w swoich społecznościach i odpowiednich dziedzinach akademickich. Dlatego też staramy się wspierać stypendystów także w ich rozwoju osobistym, by stali się dojrzałymi, odpowiedzialnymi i zaangażowanymi społecznie osobami. Dbamy o naszą społeczność i otaczamy opieką każdego, korzystając z wzajemnych doświadczeń jakie wynieśliśmy pochodząc z różnych krajów i miast. To bardzo ubogaca i edukuje – mówi Maria Głowacka.

Wspieranie nowego pokolenia liderów

Kompleksowe programy stypendialne pozwalają utalentowanym uczniom z różnych środowisk w realizacji ich marzeń akademickich.

- Program ten jest dowodem na zmieniający życie wpływ zapewniania wsparcia finansowego i edukacji na światowym poziomie. Rekrutacja przebiega dwuetapowo i zaczyna się od złożenia przez ucznia aplikacji, dzięki temu możemy zobaczyć jego dotychczasowe osiągnięcia. Sprawdzamy średnią ocen oraz wyniki z olimpiad. Uczniowie piszą także dwa eseje, co pozwala nam poznać ich motywację i zainteresowania. Drugim etapem jest weekend diagnostyczny, gdzie faktycznie sprawdzamy umiejętności kandydata, zarówno akademickie jak i społeczne – tłumaczy Maria Głowacka.

Szkoła pomaga także najzdolniejszym stypendystom po rozpoczęciu przez nich edukacji na uniwersytecie. Przez cały rok, prywatni fundatorzy wspierają Fundację Akademeia High School, a jej punktem kulminacyjnym jest aukcja Akademeia Fundraiser, ostatnio przeprowadzona wspólnie z doskonale znanym domem aukcyjnym DESA Unicum. Pozyskane środki trafiają następnie do wybranych osób rozpoczynających przygodę ze studiami.

- W zeszłym roku pomogliśmy Jagodzie i Sofii zrealizować marzenia o edukacji uniwersyteckiej, umożliwiając im rozpoczęcie studiów w Wielkiej Brytanii. Sofiia otrzymała prestiżowe stypendium Cambridge Trust Global Impact Scholarship, aby uzyskać tytuł licencjata w zakresie nauk humanistycznych, społecznych i politycznych na Uniwersytecie Cambridge. Chociaż jej czesne jest w całości pokrywane przez stypendium, wsparcie jakie otrzymała dzięki zebranym funduszom bezpośrednio przyczynia się do pokrycia kosztów utrzymania i wydatków na wizę, dzięki czemu może skupić się na nauce. Podobnie jest w przypadku Jagody, tu środki pomogły pokryć czesne na Uniwersytecie w Glasgow – dodaje Maria Głowacka.

Co mówią stypendyści?

Zofia rozpoczyna obecnie ostatni rok studiów prawniczych w Trinity College w Cambridge. Przyjęła już także ofertę pracy w kancelarii prawnej Magic Circle i planuje ukończyć studia magisterskie z prawa w Oksfordzie, Cambridge lub Harvardzie, zanim rozpocznie karierę prawniczą.

- Uczęszczanie do Akademeia otworzyło mi drzwi do studiowania w Wielkiej Brytanii, a ostatecznie w Cambridge. Stypendium AHS było kluczowe, nie tylko pod względem finansowym, ale także w zapewnieniu mi umiejętności akademickich i pewności siebie, aby odnieść sukces. Dzięki wsparciu otrzymałam stypendia od Trinity College i Cambridge Trust, pokrywające czesne i koszty utrzymania. Bez stypendium nie byłabym tam, gdzie jestem dzisiaj. Przekształciło to, co kiedyś wydawało się odległym marzeniem, w rzeczywistość – mówi absolwentka i stypendystka Akademeia High School.

Barbara studiuje matematykę i naukę o danych na Uniwersytecie Vanderbilt w Nashville w stanie Tennessee. Otrzymała jedną z najbardziej prestiżowych nagród - stypendium Cornelius Vanderbilt.

- Interesują mnie dziedziny takie jak analityka, statystyka, nauka o danych i w tym kierunku chciałabym iść wybierając studia podyplomowe. Dostanie się do Vanderbilt wymagało oczywiście wielu rzeczy. Brałam udział w licznych działaniach przywódczych, wydarzeniach charytatywnych, inicjatywach artystycznych i sportowych, takich jak AKAMUN czy Work of Art (mój własny magazyn artystyczny). Stypendium pozwoliło mi kontynuować moje pasje i rozwijać się naukowo pod okiem niezwykłych nauczycieli. To co zainteresowało mnie w liceum, teraz rozwijam na uniwersytecie. Ponadto otrzymałam wiele wsparcia od moich doradców przy aplikacjach, co ogromnie pomogło mi dotrzeć tam, gdzie jestem obecnie – przytacza absolwentka i stypendystka AHS.

Liubou obecnie studiuje biochemię (molekularną i komórkową) na Uniwersytecie Oksfordzkim. Nie może się także doczekać, aby zrobić doktorat i kontynuować przełomowy projekt badawczy, który opracowała podczas stażu w Cambridge.

- Zawsze chciałam studiować za granicą, ale pochodząc z Białorusi, nie było łatwo spełnić wymagania jakie stawiają przed uczniami międzynarodowe uniwersytety. Złożenie podania do Akademeia High School było najlepszą decyzją, jaką kiedykolwiek podjęłam. Edukacja i wsparcie, jakie tu otrzymałam, pomogły mi osiągnąć cel i moje największe marzenie, czyli studia w Oksfordzie. Stypendium w AHS nie tylko otworzyło mi drogę pod względem akademickim, ale także pozwoliło poznać inspirującą społeczność studentów i nauczycieli. Dało mi pewność siebie i przekonanie, że wszystko jest możliwe. – mówi stypendystka i absolwentka Akademeia High School.

Stypendia otwierają drogę do międzynarodowej kariery naukowej, warto więc korzystać z dostępnych rozwiązań, które pomogą osiągnąć edukację na światowym poziomie.

Więcej o stypendiach AHS: https://www.akademeia.edu.pl/pl/konkurs-stypendialny

 

Akademeia High School to prywatne liceum w Warszawie zorganizowane na wzór uniwersytetu, oferujące brytyjski program iGCSEs i A Levels. Akademeia High School została założona w 2017 roku w celu stworzenia unikalnego środowiska edukacyjnego, w którym uczniowie mogą rozwijać się jako osoby kreatywne, niezależne i myślące krytycznie. Edukacja odbywa się w języku angielskim, a dołączyć do liceum można po 8 klasie szkoły podstawowej lub po 2 latach innego liceum. Programy nauczania są elastyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb uczniów, ich mocnych stron oraz zainteresowań. Ważne jest nauczanie poprzez dialog w małych, maksymalnie 12 osobowych, klasach oraz zachęcanie uczniów do wykraczania poza program nauczania, uczestniczenie w programach wolontariackich, stażach  i międzynarodowych konferencjach i olimpiadach.

Liceum przygotowuje uczniów do ciągle zmieniającego się świata i w tym celu wspiera ich na ścieżce edukacyjnej prowadzącej do najlepszych uniwersytetów na całym świecie. Absolwenci AHS studiują na uczelniach takich jak amerykańskie Ivy League (Brown, Columbia, Princeton) i  brytyjskich uczelniach z prestiżowej Russel Group (Oxford, Cambridge, UCL).

Akademeia High School oferuje także pełne stypendia dla najzdolniejszych uczniów z całego kraju ale także z zagranicy (stypendium artystyczne, naukowe i muzyczne), gdyż misją liceum jest wspieranie wybitnych uczniów w ich dążeniu do zdobywania edukacji na światowym poziomie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.

Konsument

Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową

Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.

Media

Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące

Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.