ŚWIĄTECZNE WARSZTATY I MOC POMAGANIA DOBROCZYNNY WEEKEND W OFFIE
Warsztaty artystyczne dla dzieci, świąteczne dekoracje, zbiórka artykułów plastycznych oraz morze wsparcia dla lokalnych fundacji od OFFowej społeczności – OFF Piotrkowska Center zaprasza na charytatywny weekend, który odbędzie się 14 i 15 grudnia. To będzie czas, w którym świąteczne przygotowania połączą się z realną pomocą dla potrzebujących.
– Przygotowania do świąt to idealny moment, by podzielić się dobrem i zaangażować społeczność OFFa w działania na rzecz tych, którzy tego potrzebują – podkreśla Julia Olczyk z zespołu OPG Property Professionals, zarządzającego OFF Piotrkowska Center. –Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy i niesienia pomocy – dodaje.
W sobotę i w niedzielę, w godzinach od 10.00 do 18.00 w przestrzeni „za różowymi drzwiami” (na pierwszym piętrze dawnej przędzalni) odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci, podczas których mali pomocnicy Mikołaja będą mogli samodzielnie stworzyć ozdoby świąteczne i własnoręcznie przygotowane prezenty: torby bawełniane, kubki ceramiczne czy drewniane pudełeczka ozdobione w technice decoupage. Organizatorzy zapewniają wszelkie potrzebne materiały, a udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak przez cały czas ich trwania prowadzona będzie zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Fundacji Słonie na Balkonie, pomagającej dzieciom w kryzysie psychicznym. Dodatkowo podczas wydarzenia zbierane będą artykuły plastyczne, które zostaną wykorzystane przez podopiecznych fundacji w czasie zajęć arteterapii.
Świąteczne pomaganie w OFF nie kończy się na warsztatach – do dobroczynnej inicjatywy dołączają także restauracje w OFF Piotrkowska Center. Spółdzielnia przekaże część dochodu ze sprzedaży wybranych potraw na rzecz Fundacji Happy Kids i przeprowadzi zbiórkę karmy dla zwierząt w schronisku. Restauracja Doki przekaże dochód ze sprzedaży deserów na wsparcie zbiórki dla Bruna Osłowskiego, pięciolatka z Łodzi, chorującego na dystrofię mięśniową Duchenne’a, który potrzebuje kosztownej terapii genowej. Z kolei Drukarnia przeznaczy dochód ze sprzedaży pierogów na cele Fundacji „DOM w Łodzi”.
Szczegóły na temat wydarzenia i zapisów na warsztaty można znaleźć na profilach OFF Piotrkowska Center w mediach społecznościowych.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.