Świąteczny Festiwal Czekolady i Słodkości w centrum handlowym Reduta!
Grudzień to miesiąc nieodzownie kojarzący się z przytulnością, ciepłymi, korzennymi napojami, a także pyszną czekoladą i słodkościami. Te ostatnie doskonale sprawdzają się nie tylko jako sezonowa przyjemność, ale są również świetnym pomysłem na świąteczny upominek. Już wkrótce warszawiacy będą mogli skosztować cukierniczych wyrobów i zrobić słodkie zakupy podczas Festiwalu Czekolady i Słodkości, który odbędzie się: 7, 8 i 9 grudnia w centrum handlowym Atrium Reduta. Program pęka w szwach od atrakcji!
Festiwal Czekolady i Słodkości to projekt, który powstał z miłości do czekolady, aby w unikalny sposób promować polskie manufaktury oraz krzewić kulturę jedzenia czekolady. Wydarzenie organizowane jest w różnych miastach przez większość roku, dzięki czemu lokalna społeczność może nie tylko rozkoszować się czekoladą, ale też degustować słodycze z różnych regionów Polski i zakątków świata. Tym razem Festiwal Czekolady i Słodkości zawita do warszawskiego centrum handlowego Reduta przy al. Jerozolimskich 148 w Warszawie. Przez dwa dni zarówno klienci galerii, jak i mieszkańcy będą mogli bezpłatnie wziąć udział w czekoladowym wydarzeniu w specjalnej, świątecznej odsłonie.
Od czwartku do soboty (7-9 grudnia) przed odwiedzającymi zaprezentują się czekoladowi producenci z całego kraju, a także najlepsi rzemieślnicy z różnorodną ofertą, którzy wystawią się w Strefie Manufaktury Czekolady i Słodyczy, Strefie Lodów Kraftowych, Strefie Polskich Palarni Kawy. To świetna okazja do spędzenia czasu w świątecznej atmosferze i skosztowania ulubionych słodyczy w kraftowej odsłonie. Polscy producenci nie tylko chętnie opowiedzą o powstaniu wyjątkowych wyrobów, ale także podpowiedzą, które z nich najlepiej sprawdzą się w roli gwiazdkowych prezentów.
Swoje oferty zaprezentują wytwórcy ręcznie wyrabianej czekolady oraz słodyczy z całej Polski, wśród nich: Owocówka – Świeże owoce w czekoladzie, Gang Czekoladożerców, Manufaktura u Dziwisza, Owoce w Czekoladzie, Świat Czekolady Roberta Dybalskiego, Pelczar Chocolatier, , Słodki Grek – Prosto z Grecji, Karmello, Angelina Chocolate, Dzika Czekolada, Zotter, Narzędzia z Czekolady, Manufaktura Lizaków, Słodycze Tureckie, Straż Lodowa, cukiernia Grzybki, Delisis, Lody z Natury, Magia Karmelu, Szwajcarskie składy Czekolady i wiele innych. Będzie można również skosztować wielu innych smakołyków i podziwiać kunszt rzemieślniczy.
Stoiska wystawców dostępne będą przez 3 dni, w czwartek (7.12), piątek (8.12) oraz w sobotę (9.12) w godzinach od 11.00 do 20.00. Poza częścią wystawowo-degustacyjną nie zabraknie też słodkich akcentów dla najmłodszych!
W ciągu trzech dni Festiwalu w każde popołudnie organizatorzy zapraszają dzieci na wyjątkowo smakowite warsztaty czekoladowe. W programie: wspólne robienie lizaków z czekolady, tworzenie własnych słodkich tabliczek, przygotowanie słodkich kwiatów z papieru jadalnego, robienie swoich tabliczek z Gangiem Czekoladożerców oraz przygotowanie czekoladowych pralin i figurek z masy cukrowej.
Więcej informacji dla chętnych na stronie galerii. Na niektóre warsztaty będą obowiązywać wcześniejsze zapisy.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.