Światowy Dzień Zespołu Downa – Many Mornings powracają z wyjątkową inicjatywą
Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, łódzka firma Many Mornings kontynuuje swoją wyjątkową inicjatywę, wspierającą osoby z trisomią 21. Od 18 do 29 marca, na wyspie marki w Manufakturze i innych punktach handlowych, osoby z zespołem Downa będą asystentami sprzedawców. Akcja ma zwracać uwagę na trudności, jakie mają osoby z trisomią 21 na rynku pracy.
Łodzianie z Many Mornings angażują się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa już od ponad 7 lat. Firma słynie ze sprzedawania skarpetek nie do pary, a te są symbolem solidarności z osobami z Zespołem Downa. W tym roku marka organizuje dla nich praktyki zawodowe. Osoby z trisomią 21 będą mogły obsługiwać klientów jako asystenci sprzedawców. Wsparcie merytoryczne nad programem objęła Fundacja Oczami Brata, która od wielu lat prowadzi pracownie aktywizacji społecznej dla osób z niepełnosprawnością oraz osób z zespołem Downa.
- Ten program jest inicjatywą, która zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach. Praktyki zawodowe dla osób z zespołem Downa to dla wielu ludzi jedyna okazja, żeby poznać ich prawdziwe potrzeby. Wiemy, że te osoby mierzą się z wieloma trudnościami na rynku pracy, pracodawcy są zamknięci na ich zatrudnianie, a my pokazujemy, że osoby z zespołem Downa mogą być naprawdę wspaniałymi i zaangażowanymi pracownikami – wyjaśnia Maciek Butkowski, CEO i współzałożyciel marki Many Mornings. – Zachęcamy gości Manufaktury, którzy będą odwiedzać naszą wyspę, by porozmawiali z naszymi praktykantami i wsparli ich dobrym słowem. To dla nich naprawdę wyjątkowa sprawa – dodaje Maciek Butkowski.
Harmonogram praktyk jest dostępny na stronie: Wspieramy Światowy Dzień Zespołu Downa 2024 - ManyMornings.pl
W ramach inauguracji akcji, w dniu 21.03 aż 21% całkowitego przychodu ze sprzedaży trafi do Fundacji Oczami Brata. W punktach stacjonarnych część przychodu także trafia na cele społeczne – przez cały czas trwania akcji.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.