Komunikaty PR

Święta i ferie w domu? Oto 4 sposoby na metamorfozę niewielkiego salonu

2020-12-18  |  16:31
Biuro prasowe

Aktualnie spędzamy w swoich czterech ścianach dużo więcej czasu niż jeszcze rok wcześniej. Salon, który najczęściej stanowi „serce mieszkania” to miejsce, w którym zarówno spędzamy wolne chwile z bliskimi, spożywamy posiłki, ale również pracujemy. Jak odpowiednio urządzić niedużą przestrzeń, aby jak najlepiej spełniała swoje funkcje, a czas spędzany w mieszkaniu upływał przyjemnie i komfortowo?

W przypadku niedużego salonu ciężko myśleć o wydzieleniu konkretnych stref, ale nie oznacza to, że mamy całkowicie zrezygnować z organizacji przestrzeni. Przeciwnie, w takiej sytuacji jest to wręcz wskazane. Jeśli nasza „baza na kanapie” stanowi jednocześnie: stanowisko pracy lub nauki, miejsce spożywania posiłków oraz kącik wypoczynkowo-filmowy to bez wątpienia warto coś zmienić. Oto kilka propozycji, które mogą w tym pomóc.

Wydziel małą strefę relaksu… i nigdy przy niej nie pracuj

W którym miejscu znajduje się domowy home office? Absolutnie nigdy w sypialni! Jednak praca czy nauka np. z sofy, przy której również spędzamy czas wolny i spożywamy posiłki to też nienajlepszy pomysł. Jeśli w pokoju znajduje się duże okno, postawmy przy nim ulubiony fotel lub szezlong i obłóżmy go miękkimi, dekoracyjnymi poduszkami. Tutaj warto usiąść, poczytać książkę, posłuchać muzyki czy realizować inne hobby. Uwaga, nigdy nie przeglądajmy w małej „strefie relaksu” maili służbowych ani nie zasiadajmy z laptopem.

Zrzuć z piedestału wielki telewizor na pół ściany

Bardzo często urządzenie salonu zależy od jednego czynnika – umiejscowienia wielkiego na pół ściany telewizora. To jedno urządzenie uzależnia sposób umeblowania oraz ustawienia wszystkich przedmiotów w pomieszczeniu. Czy musi tak być? Nie. Zamiast wielkiego telewizora możemy wybrać mobilny projektor. Korzyści? Po pierwsze, nie zajmuje tyle miejsca, po drugie, nie ogranicza naszej wizji rozplanowania salonu, po trzecie, można się z nim przemieszczać po domu, a w lecie nawet zabrać ze sobą na zewnątrz np. do ogrodu. Po czwarte, nie męczy oczu w takim stopniu jak wszelkie ekrany czy monitory, więc to świetna propozycja dla tych, którzy lubią dużo oglądać.

Bądź mobilny… we własnym domu

Duże stanowisko z komputerem stacjonarnym, głośniki i wieża HiFi – warto zadać sobie pytanie czy na pewno tych wszystkich sprzętów potrzebujemy, zwłaszcza w niedużym pokoju. O ile nasza praca nie wymaga wielkiego monitora i komputera stacjonarnego, to w salonie wystarczy laptop i teczka z dokumentami, które równie szybko można pochować zaraz po skończeniu pracy. Z kolei muzyki w dobrej jakości dźwięku możemy posłuchać na przenośnym głośniku Bluetooth takim jak np. Fresh n Rebel Bold X i zabrać go ze sobą w każde miejsce – od „strefy relaksu” przy oknie salonu, przez sypialnię, balkon, a nawet łazienkę, ponieważ wodoodpornemu urządzeniu woda niestraszna. Mobilne sprzęty nie ograniczają pomysłów na aranżację pomieszczenia, a nawet szybko pozwalają go odmienić.

Te same widoki za oknem? Pobudź kreatywność i przearanżuj salon w godzinę!

Gdy nie możemy tak często jak dotychczas przemieszczać się i podróżować, to warto coś zmienić w najbliższym otoczeniu. I nie chodzi bynajmniej o wymianę mebli – w końcu diabeł tkwi w szczegółach. Przytulne wnętrza kochają eklektyzm, a zatem warto odważyć się na łączenie rozmaitych trendów i wpływów stylistycznych. Przy tym wspólnie z domownikami możemy wybrać dowolny temat, który będzie eksponowany np. pamiątki z podróży, instrumenty muzyczne, gadżety z ulubionej filmowej sagi. Aby łatwiej dobrać do siebie poszczególne elementy warto wyznaczyć meblom i dodatkom wspólny mianownik np. konkretny zestaw barw lub powtarzalność wzoru. Zabieg ten pozwoli zachować harmonię w całej kompozycji. A przy tym to doskonała zabawa i ciekawa forma spędzenia czasu z bliskimi w kreatywny sposób.

Tej zimy nasze życie toczy się głównie w domu, dlatego warto zadbać o to, aby czuć się w nim dobrze. Modne dodatki, nietypowe rozwiązania a może nuta szaleństwa w komponowaniu niecodziennych zestawień i dodatków w salonie? Wszystko, co sprawi, że czas spędzany w danym pomieszczeniu będzie przyjemniejszy, a nasze samopoczucie lepsze, warte jest zachodu. Powoli zbliżający się koniec roku to dobry moment na zmiany. Kiedy zacząć? Najlepiej od razu!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Pierwszy Burger King w Tarnowie - wielkie otwarcie! Biuro prasowe
2024-06-20 | 10:50

Pierwszy Burger King w Tarnowie - wielkie otwarcie!

Otwarcie pierwszej restauracji w mieście przy ul. Błonie 23 już w najbliższą sobotę, 22 czerwca, o godz. 13. Na gości czekają niesamowite promocje i atrakcje, np. darmowe burgery oraz
Styl życia Finger foods – przekąski idealne na przyjęcia w plenerze
2024-06-20 | 01:00

Finger foods – przekąski idealne na przyjęcia w plenerze

Letnie wieczory to idealny czas, by nadrobić wszystkie towarzyskie zaległości. Coraz dłuższe dni, słoneczna pogoda i bogactwo świeżych składników zapraszają do wspólnej
Styl życia Czy można jeść ser żółty na słodko?
2024-06-20 | 01:00

Czy można jeść ser żółty na słodko?

Żółte sery dojrzewające to nie tylko aromatyczny dodatek do wielu potraw, ale także wytrawna przekąska, która idealnie koresponduje z dobrym winem, owocami i orzechami.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Edukacja

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje edukację. Rynek takich rozwiązań będzie rósł w tempie prawie 40 proc. rocznie

Sztuczna inteligencja otwiera nowe horyzonty dla procesu nauczania i uczenia się, rewolucjonizując sektor edukacji. Z badań wynika, że z aplikacji bazujących na AI już w tej chwili korzysta duża grupa uczniów i studentów, jak i nauczycieli, a na rynku pojawia się coraz więcej takich narzędzi. Jak szacuje Grand View Research, do 2030 roku wartość globalnego rynku sztucznej inteligencji w edukacji będzie rosła średniorocznie o blisko 37 proc., przy czym duża część tego rynku będzie zdominowana przez platformy edukacyjne. – Dzięki AI nauczanie staje się bardziej spersonalizowane i interaktywne – mówi Jeff Maggioncalda, dyrektor generalny międzynarodowej platformy edukacyjnej Coursera.

Farmacja

Trwają prace nad zmianami w programie szczepień przeciwko HPV. Na razie zaszczepiła się jedna piąta uprawnionych nastolatków

W ciągu pierwszego roku działania programu bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV dla 12- i 13-latków zaszczepiono tylko ok. 20 proc. uprawnionych. Eksperci wskazują na wiele różnych możliwości poprawy niepokojących statystyk. Pierwszym z nich jest edukacja dzieci i dorosłych na temat roli szczepień oraz zagrożeń, jakie wiążą się z zakażeniem HPV, wirusem odpowiadającym m.in. za nowotwory szyjki macicy, odbytu, krtani czy jamy ustnej. Kolejnym pomysłem jest zwiększenie liczby placówek z dostępnymi szczepieniami o kolejne POZ-y, ale też szkoły. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że pracuje nad niezbędnymi zmianami.