Komunikaty PR

Szykują się 3 miesiące z kulturą na dachu Galerii Północnej

2023-06-07  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Do pobrania docx ( 0.04 MB )

Kilkadziesiąt koncertów m.in. muzyki filmowej i jazzowej, ale też słynnych coverów, do tego zajęcia z jogi na trawie oraz wspólne czytanie bajek i literatury młodzieżowej. Odwiedzając w czerwcu, lipcu i sierpniu ogrody na dachu Północnej, będzie można być bliżej kultury. Wszystko za sprawą całej serii wydarzeń, które tam zaplanowano.

Wśród nich pojawią się koncerty instrumentalne, które przez cały czerwiec odbywać będą się co tydzień od środy do soboty w godzinach od 17.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 20.00. Najbliższe zaplanowano na 7-10 czerwca, 21-24 czerwca oraz 28 czerwca-1 lipca. Muzyka zabrzmi w ogrodach też w lipcu i sierpniu, zapowiadają organizatorzy.

– Tegoroczny sezon koncertowy na dachu jest niezwykle intensywny. Praktycznie codziennie będzie można wpaść do ogrodów i posłuchać świetnej muzyki, a przy tym zrelaksować się pośród przyrody. W tym roku stawiamy na różne motywy muzyczne w wersji instrumentalnej – zapowiada Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej w Warszawie.

– Chcemy, aby muzyka towarzyszyła relaksowi i wypoczynkowi w ogrodach oraz była tłem do spotkań pod chmurką i pośród zieleni. Stąd w programie aranżacje jazzowe, popowe, rockowe czy filmowe przygotowane na pianino, klarnet czy gitarę akustyczną – dodaje. Ale nie samą muzyką żyć będą zielone ogrody na dachu, atrakcji jest więcej.

Północna przygotowała także zajęcia z jogi, które organizowane są przez cały czerwiec w każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 10.30 do 11.30 oraz od 12.00 do 13.00 . Pod okiem instruktora będzie można nauczyć się różnych asan, czyli pozycji, a także ćwiczeń oddechowych. Lekcje, odbywające się pod gołym niebem i na trawie, są otwarte dla każdego. Wstęp jest bezpłatny.

Na najbliższe zajęcia zaplanowane są na: 10 i 11 czerwca, 17 i 18 czerwca oraz 24 i 25 czerwca.

– To zajęcia zarówno dla osób, które już praktykują jogę i szukają w Warszawie przestrzeni do ćwiczeń i relaksu pośród przyrody, jak również dla tych wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają przygodę. Dzięki całemu cyklowi zajęć będzie można poznać jej tajniki i co najważniejsze odprężyć się, zadbać o swoje ciało i dobrostan– mówi Barbara Andrzejewska.

Coś dla siebie w najbliższych miesiącach w ogrodach Północnej znajdą także fani literatury. Każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, w godzinach od 14.00 do 16.00, będzie można tu posłuchać czytanych przez lektora popularnych książek dla dzieci i młodzieży.

Jak zapowiadają organizatorzy, w czerwcu czytana będzie znana seria książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka i Heleny Willis. Z kolei w następnych miesiącach tytuły wybrane zostaną w głosowaniu na profilu Północnej na Facebooku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.